Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/48 | F-4E 2020 Terminatör 172.Filo | Hasegawa | Fatih Taş

Recommended Posts

29 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ne kadar doğru bilemiyorum ama Hobby Time bir F4E kiti çıkartmış.

https://www.......com.tr/urun/.....-056-1-48-f-4e-phantom-ii-ucak-maketi

Konuyu takip eden ve ilgilenen olursa diye bildireyim dedim.

İçinden Türk Decalleri ve bir PE set çıkıyor ama resin koltuk göremedim.

Oğlum bugün Bişkek'e dekalleri kargoladı ve ben bu kitle ilgili mail aldım:wacko:

Yine de siparişi verdim :) Fazla Fantom göz çıkarmaz:D 

Bu arada benim de incelediğim kadarıyla kitten sadece dekal ve PE çıkıyor, ne yazık ki resin koltuk yok. Özellikle belirtmemişler ama sanki Hasegawa kalıbı gibi duruyor.

2 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hiç bir fantom fazla olamaz :) 

Sipariş gelince bakarsınız. Muhtemelen ağacında yazıyordur :) 

Onun için artık Şubat'ı bekliyeceğiz. Oğlan gelirken getirir. Maşallah PTT kargo fiyatları da uçak biletinden farksız, ama buna da şükür tabi:D

Yavaş yavaş ilerliyorum. Burun kısmını birleştirdim, birleşim yerlerini temizledim. Hasegawa'nın kapalı verdiği Vulcan topunun hava ızgaralarının aralarını içten ve dıştan müdahale ile açık hale getirdim. Referanslardan gördüğüm kadarıyla bu bölgeye bir de anten gelecek. Fırlatma koltuklarına da siyah astar attım. Şimdilik bu kadar...

20191023_070648

20191023_070711

Bu sabah erken uyanınca biraz daha çalışma fırsatı buldum. Koltuk minderleri bazı referanslarda iki renk bazılarında tek renk. Şimdilik tek renk boyadım ama tavsiyelere göre değiştirebilirim. Yan konsollarla ilgili daha düzeltme ve düğme boyama işleri devam edecek. Paneller arasında istediğim keskinliği yakalayamazsam tekrar boyamayı da planlıyorum.

20191024_103620[1]

20191024_103637[1]

Fatih hocam ellerine sağlık,kolay gelsin,..... F4 ü Hasegawa kalıp,içinden çok iyi dekal ve  PE seti var,reçine koltuk yok.Birde hava alıklarının içi kapalı,ya tadilat yapılıp,iç kısma giriş kanalı ve sonuna fan eklenmeli,veya hava alığını kapakla kapatmalı,iki seçenek için de reçineye müracaat şart :) 

On 24.10.2019 at 12:42, Aydın Kaynak yazdı:

Şekerrrr :wub:

Teşekkürler Aydın :blush:

On 24.10.2019 at 17:35, Kenan Turhan yazdı:

Fatih hocam ellerine sağlık,kolay gelsin,..... F4 ü Hasegawa kalıp,içinden çok iyi dekal ve  PE seti var,reçine koltuk yok.Birde hava alıklarının içi kapalı,ya tadilat yapılıp,iç kısma giriş kanalı ve sonuna fan eklenmeli,veya hava alığını kapakla kapatmalı,iki seçenek için de reçineye müracaat şart :) 

Teşekkürler üstat :) Anladığım kadarıyla kit senin eline ulaşmış. Anladığım kadarıyla iyi ameliyat gerekiyor, umarım altından kalkabiliriz...

On 24.10.2019 at 22:52, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Kolay gelsin 

Teşekkürler :) 

Çok güzel !! Koltuklar şahane olmuş, minderleri seyreltilmiş siyah ile biraz kirletmek ister sanki... 

Popeye için datalink podu var mı? Şart değil gerçi, çift Popeye ile de yüklenebiliyor uçaklar ve farklı bir uçaktaki pod ile yönlendirilebiliyor. İki tane ile daha heybetli durur :)

Kolay gelsin...

On 28.10.2019 at 14:16, Bulut Solmaz yazdı:

Koltuklar sanat eseri olmuş :wub:

Teşekkürler Bulut bey :blush:

On 28.10.2019 at 14:43, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Bu koltukları hiç beğenmiyorum ama kemerler ile çok zengin durmuş.  Elinize sağlık 

Teşekkür ederim :) Koltukların baş kısmı bana da çok şekilsiz geliyor ama sanırım bir amacı vardır :D

On 28.10.2019 at 16:48, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Koltuklar çok güzel Fatih abi.

Teşekkürler Kubilay :) 

On 29.10.2019 at 05:13, Can TARI yazdı:

Çok güzel !! Koltuklar şahane olmuş, minderleri seyreltilmiş siyah ile biraz kirletmek ister sanki... 

Popeye için datalink podu var mı? Şart değil gerçi, çift Popeye ile de yüklenebiliyor uçaklar ve farklı bir uçaktaki pod ile yönlendirilebiliyor. İki tane ile daha heybetli durur :)

Kolay gelsin...

Çok teşekkürler Can üstadım :) Sizin değerli yorumlarınız beni daha da motive ediyor. Aslında koltuklara kuru fırçalama hariç hiç eskitme yapmadım. İlk fırsatta biraz kirletirim.

Ne yazık ki ebay'da Kırgızistan'a gönderilebilen sadece bu markayı bulabilmiştim. Hala başka sitelere de bakıyorum çünkü niyetim tek F-4'le kalmak değil:)  

Ufak ufak devam ediyorum. Yan konsolların boyaması bitti (umarım:)), koltuklarla bir deneme yaptım, sıkıntı yok.

20191029_093631

20191029_093644

Ön paneldeki PEnin zemini açık maviydi. Cem Doğut beyin paylaştığı referanslara uygun olarak mavi yerleri siyaha boyadım. Koltukların arka duvarları çok düzdü. Biraz jenerik de olsa kablo ve ufak parçalarla zenginleştirmeye çalıştım.

20191030_070419

5 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Komutanım koltuklar çok güzel görünüyor dolu dolu.. Kablo detayları ile birlikte Kokpit yıkanıp bittiğinde daha da harika görünecek, elinize sağlık.

Eren teşekkür ederim :) Benim de içime sinerek gidiyor bakalım :) 

10 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Çok teşekkürler Can üstadım :) Sizin değerli yorumlarınız beni daha da motive ediyor. Aslında koltuklara kuru fırçalama hariç hiç eskitme yapmadım. İlk fırsatta biraz kirletirim.

Ne yazık ki ebay'da Kırgızistan'a gönderilebilen sadece bu markayı bulabilmiştim. Hala başka sitelere de bakıyorum çünkü niyetim tek F-4'le kalmak değil:)  

Rica ederim sevgili Fatih, bir şeye ihtiyacın olursa söyle sadece, biz göndeririz buradan... Selamlar, kolay gelsin...

Kokpit yapımı konusunda özürlü bi modelci kardeşiniz olarak kokpite harcadığınız vakite ve emeğe hayranlık duyuyorum..Kokpite bu kadar emek verebilsem , modeli kapatmaz öyle vitrine koyardım herhalde..Ellerinize sağlık..