Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/48 Bell AH-1F Cobra Revell Kenan Turhan

Recommended Posts

39 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Offf azım açık kaldı. Ellerin dert görmesin komutanım.Harika bir çalışma

Yalnız sizin gösterdiğiniz referans biraz daha açık renkti sanki. :) 

Sonra Baki abem bişey demesin.. ^_^

Bulut hocam çok sağ ol :) rengine takılma sen ışıktandır o ışıktan :lol: valla bir şey derse,kendi otursun açık renklisini yapsın derik :P

19 dakika önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Kenan...

Hakan hocam çok sağ ol :)

Kenan abi eline sağlık. Her ne kadar bu rengi sevemesemde işçiliğe laf yok. 

Kitte içe detaylarda   panel line yada benzerleri iş görüyor da dışa detay eskitme için nasıl bir işlem uyguluyorsun . Ben preshiding yer yer postshiding ve enson kuru haldeki pasteli kuru fırçalama şeklinde yapmaya çalışyorum. 

3 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Kenan abi eline sağlık. Her ne kadar bu rengi sevemesemde işçiliğe laf yok. 

Kitte içe detaylarda   panel line yada benzerleri iş görüyor da dışa detay eskitme için nasıl bir işlem uyguluyorsun . Ben preshiding yer yer postshiding ve enson kuru haldeki pasteli kuru fırçalama şeklinde yapmaya çalışyorum. 

Nurtekin hocam çok sağ ol,renk konusuna karışmam :lol: dışa detaylı bu tip kitlerde,siyah astar sonrası ana renk ve ardından ana rengin bir ton açığı ile panelleri boyamayı tercih diyorum,az da olsa yıkama sıvısı kullanıyorum,sonuç tatmin edici oluyor :)

3 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Ellerine sağlık Kenan abi , yine güzel bir işçilik izledik ,kuyruktaki egzos isi de çok iyi olmuş. :)

Kubilay çok sağ ol,siyah pigment bir kaç kez ince ince bastırmadan pamukla ovalandı ;)

3 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Kenan abi her zamanki gibi muhteşem olmuş ellerine sağlık.Baki abinin analizlerini de sabırsızlıkla bekliyorum :D 

Alperen çok sağ ol,sanırım bardaktan boşalırcasına hazırlık yapıyor sütre gerisinde:lol: ama bende yığarım onu, olduğu yere boş durmam :lol:

2 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Çok iyi Kenan hocam bana ilk helikopterimi yapma konusunda ilham verdiniz elinize sağlık :)

Çok sağ ol,Ege o zamansa at tezgaha bir heli. :lol:

2 saat önce, ismet güralp yazdı:

Kanopide koptum gittim, eline sağlık. 

İsmet hocam çok sağ ol :lol:

24 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Kenan abi, muhteşem bir model yapmışsın gene, eline sağlık.

Ahmet çok sağ ol :)

6 dakika önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

elcağızına sağlık olsun Kenan kardeşim

Yıldızlı Pekiyi benden :wub:

Mümtaz abi çok sağ ol,ben kaptım yıldızlıyı artık Baky tembel tenekesi düşünsün :lol:

Ellerine sağlık Kenan abi güzel görünüyor. Bende @Gökay Yalçın abinin dediği gibi silahın tonunu beğenmedim. Ayrıca Motor Hava allıkların giriş yerleri beyaz olması gerekiyor. Sen direk ana renkte boyamışsın. Tercihen motor nozzle kısmına yanmış efekti versen daha güzel görünürdü abi.  Son olarak da ışıktan mı bilmiyorum ama model parlıyor.

1 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Çok şugar model oldu abi ellerine sağlık, özellikle eklediğin detaylar muazzam. ben sadece önde ki topun gun metal tonunu beğenmedim, sanırım klasik Tamiya ile boyadın abi, gun metal pigment yada kurşun kalem tozu ile daha güzel bir ton yakalayabilirsin.

Gökay çok sağ ol,o top konusunda haklısın ustam ama enjektör iğnesinden yaptığım için,oynaştıkça boyası sıyrılıyor,resimler makro çekim çıplak gözle bakıldığında sırıtmıyor,kuruşun kalem tozu on numara bence de :)

1 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Eline sağlık komutanım. Kenan Turhan klasiği olmuş yine..

Bayram çok sağ ol :) klasikler bitti modernlere geçiyorum :lol: baş rolde ben,yardımcı kadın oyuncuyu tahmin et kim :lol:;)

46 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık Kenan abi güzel görünüyor. Bende @Gökay Yalçın abinin dediği gibi silahın tonunu beğenmedim. Ayrıca Motor Hava allıkların giriş yerleri beyaz olması gerekiyor. Sen direk ana renkte boyamışsın. Tercihen motor nozzle kısmına yanmış efekti versen daha güzel görünürdü abi.  Son olarak da ışıktan mı bilmiyorum ama model parlıyor.

Umutcuğum çok sağ ol,silah konusunda yazacağımı yukarıda Gökay patrona cevaben yazdım haklısınız :) motor hava alıklarının girişlerinde beyaza yakın çok açık sarı delikli filtreler var,görünmez diye yapmadım,sanırım görünüyor yakalandık :lol: egzozlara mat siyah pigment yaptım ama,vernik almış götürmüş hepsini :wacko:yok aslında parlamıyor ışıktan o ışıktan  ;)19 20 ekimde yakından bakarsın :lol:

17 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Kenan üstadım, yine fevkaladenin fevkinde bir model olmuş :) Ellerine sağlık. Benim de gözüme Gökay gibi makinalı topun rengi takıldı. Onun dışında 10 numara 5 yıldız :) 

Fatih hocam çok sağ ol,topta hakkınız var,rengini tutturamadık :lol::)