Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alperen Yüksel

1/48 |A-10A USAF | Italeri| Alperen Yüksel

Recommended Posts

Ve sonunda bitti :) Gerek boyutu gerekse mühimmat yükü çok olduğu için beni epey yordu ancak sonuca değdi.Yabancı bir uçak yapınca denemek isteyip de cesaret edemediğim birkaç eskitme ve tonlama uygulamalarını bu uçak üzerinde deneyebildim.Sırada bir değil tam 2 emekli Türk var :rolleyes:

48813426343_2345671027_b.jpg

48813804596_efdc8b5026_b.jpg

48813426338_5127578568_b.jpg

48813779716_750b9852e9_b.jpg

48813798306_004d63fe28_b.jpg

48813426328_09919f783b_b.jpg

48813798086_488c761ef0_b.jpg

48813953052_611733932a_b.jpg

48813779756_15b8f69a6b_b.jpg

48813953492_36826b71b9_b.jpg

48813953082_73cf427b48_b.jpg

48813798371_41dbeb45c4_b.jpg

48813444513_f4f0a57da0_b.jpg

46 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Ellerinize sağlık bence tonlama ve eskitmeler gayet iyi duruyor, çekinmenize hiç de gerek yok :)

Çok teşekkür ederim bünye alıştı bir kez artık devamı gelir :D 

15 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Alperen ellerine sağlık,çok hoş oldu :) son kat vernik az parlak kalmış gibi geldi bana,ışık ve çekimden kaynaklı belki ;)

Kenan abi çok teşekkür ederim :) Parlak bir bitiş oldu ama ışığında etkisi var tabi ki :) 

Bir saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Alperen, bence de çok parlak görünüyor.

Daha iyi bir ışıkta daha güzel fotoğraflar yakalayabilirsin.

Çok teşekkür ederim Gökay abi :) Işık konusuna dikkat edeceğim,kaynak tam tepeden ve şiddetli vurunca baya etkiledi sanırım.

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok iyi olmuş. Çok beğendim. 

Kapak içlerine bir tık pinwash güzel dururmuş gibi geldi.

Parlaklığa birşey demiyorum. Sen zaten parlak seviyorsun. Muhtemelen parlak vernikle bitirmişsindir :) 

Çok teşekkür ederim Bulut abi :) Aslında kapak içleri aklımdaydı ancak bitirme telaşıyla unuttum gitti.Verniğin  etkisi var ancak bende bu kadar parlak olacağını beklemiyordum,pasta cila yapmadım yemin ederim :D 

4 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Alperen eline sağlık. Çok güzel final oldu, kanopinin parlaklığı gayet iyi olmuş. Gövdenin parlaklığı sanırım ışıktan kaynaklı olsa gerek. Gövde üzeri çok temiz ve nizami olmuş. Eline sağlık tekrar, yeni modelleri bekliyoruz. 

Çok teşekkür ederim Eren abi :) Kanopiler boyama aşamasından beklediğimden iyi çıktılar herhangi bir compound uygulaması yapmama gerek kalmadı.Gövde baya parlamış maalesef ışık ve vernik etkisiyle ama ileriki modellerde daha dikkat edicem bu parlama mevzusuna.Türk yapmadan duramadığım için sıradaki model F-100C onu da yakında paylaşacağım :wub:

16 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Çok teşekkür ederim Bulut abi :) Aslında kapak içleri aklımdaydı ancak bitirme telaşıyla unuttum gitti.Verniğin  etkisi var ancak bende bu kadar parlak olacağını beklemiyordum,pasta cila yapmadım yemin ederim :D 

Çok teşekkür ederim Eren abi :) Kanopiler boyama aşamasından beklediğimden iyi çıktılar herhangi bir compound uygulaması yapmama gerek kalmadı.Gövde baya parlamış maalesef ışık ve vernik etkisiyle ama ileriki modellerde daha dikkat edicem bu parlama mevzusuna.Türk yapmadan duramadığım için sıradaki model F-100C onu da yakında paylaşacağım :wub:

ooooo F-100C merakla bekliyorum Alperen 1/48 ölçeğini bulursam almak istiyorum o kiti. Ben de fotoğrafları çekip Thunderstreak için yükleme yapacağım. Bu arada gönderdiğin Koltuk harika oldu ama kemer yapması bir hayli zorluyor beni :) 

Bir saat önce, Eren Erdogan yazdı:

ooooo F-100C merakla bekliyorum Alperen 1/48 ölçeğini bulursam almak istiyorum o kiti. Ben de fotoğrafları çekip Thunderstreak için yükleme yapacağım. Bu arada gönderdiğin Koltuk harika oldu ama kemer yapması bir hayli zorluyor beni :) 

Sabırsızlıkla bekliyorum abi fotoğrafları :) Kemer benim de en nefret ettiğim kısım kolay gelsin abi.Bu arada toz için olan antistatik sıvıyı deneme şansın oldu mu abi işine yaradı mı? Ben her boya ve vernik öncesinde ab ile boyanın üstüne atıp ardından da boyayı yaptım çok memnun kaldım.

5 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Sabırsızlıkla bekliyorum abi fotoğrafları :) Kemer benim de en nefret ettiğim kısım kolay gelsin abi.Bu arada toz için olan antistatik sıvıyı deneme şansın oldu mu abi işine yaradı mı? Ben her boya ve vernik öncesinde ab ile boyanın üstüne atıp ardından da boyayı yaptım çok memnun kaldım.

Teşekkür ederim Alperen. Koltuk harika oldu :) Kamosunu da atınca tadından yenmez. Kemer kısmını tamamladığımda zaten yolun yarısı bitmiş olacak ve en zevkli olan kısma geleceğim.  Toz için antistatik sıvıyı airbrush ile boya katları üzerine sıkıp kurumasını mı bekledin ? Yanlış anlamadım değil mi sanırım bir reaksiyon göstermedi. Bu güzel haber olur çünkü her boya atışımda yüzeyin üzerine tozlar mutlaka yapışıyor. 

2 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Teşekkür ederim Alperen. Koltuk harika oldu :) Kamosunu da atınca tadından yenmez. Kemer kısmını tamamladığımda zaten yolun yarısı bitmiş olacak ve en zevkli olan kısma geleceğim.  Toz için antistatik sıvıyı airbrush ile boya katları üzerine sıkıp kurumasını mı bekledin ? Yanlış anlamadım değil mi sanırım bir reaksiyon göstermedi. Bu güzel haber olur çünkü her boya atışımda yüzeyin üzerine tozlar mutlaka yapışıyor. 

Çok güzel bir kamosu var çok merak ediyorum nasıl olacağını.Hiç bir reaksiyon göstermedi abi rahat olabilirsin :) A-10’da her aşamadan önce ve sonra vernik de dahil o sıvıyı uyguladım sonuç az çok belli oluyordur diye tahmin ediyorum.