Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Efe Evren

1/35 I Türk Kara Kuv. Leopard 1T I Revell I Efe Evren

Recommended Posts

Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş. Hele ZMA ile birbirlerini çok iyi tamamlamışlar. Tatbikattan yeni gelmiş sanırım :) Çorlu'da altı sene çalıştım, iyi bilirim oraların çamurunu:D Az batmadık hani:wacko: Bu kadar güzel boyanmış ve gerçekçi eskimiş bir model için bir kaç önerim olacak. Öndeki bayrak bizim pek kullandığımız bir şey değil ama özel bir referans varsa ona bir şey diyemem. Ama tankçılar genelde telsiz anteninin ucuna Türk bayrağı takıyorlar. Bir de tatbikat ve intikallerde kullandığımız tonaj ve intikal sıra levhalarını da eklerseniz modelin gerçekçiliği bayağı yükselir diye düşünüyorum. Tekrar ellerinize sağlık.  

Çok iyi olmuş. Elleriniz dert görmesin.

Fırça ile de böyle güzel bir çalışma için ayrıca tebrik ediyorum.

Fırça ile güzel model boyanmaz diyenler için tam bir referans çalışması. Ben fırça ile böyle süper boyayamazdım. Fırçaların efendisi Gürkan bey gibi sizde fırçanızı konuşturmuşsunuz. 

7 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş. Hele ZMA ile birbirlerini çok iyi tamamlamışlar. Tatbikattan yeni gelmiş sanırım :) Çorlu'da altı sene çalıştım, iyi bilirim oraların çamurunu:D Az batmadık hani:wacko: Bu kadar güzel boyanmış ve gerçekçi eskimiş bir model için bir kaç önerim olacak. Öndeki bayrak bizim pek kullandığımız bir şey değil ama özel bir referans varsa ona bir şey diyemem. Ama tankçılar genelde telsiz anteninin ucuna Türk bayrağı takıyorlar. Bir de tatbikat ve intikallerde kullandığımız tonaj ve intikal sıra levhalarını da eklerseniz modelin gerçekçiliği bayağı yükselir diye düşünüyorum. Tekrar ellerinize sağlık.  

Teşekkür ederim komutanım, 

Bayrağı antende denedim, antende durmadı, bende bağladım öne, ama bundan sonra daha da dikkat ederim. Tonaj intikal levhası nasıl birşey, bilmiyorum. Elinizde resmi varsa ve paylaşabilirseniz çok makbule geçer.

5 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok iyi olmuş. Elleriniz dert görmesin.

Fırça ile de böyle güzel bir çalışma için ayrıca tebrik ediyorum.

Fırça ile güzel model boyanmaz diyenler için tam bir referans çalışması. Ben fırça ile böyle süper boyayamazdım. Fırçaların efendisi Gürkan bey gibi sizde fırçanızı konuşturmuşsunuz. 

Çok teşekkür ederim. 

On 25.09.2019 at 19:09, Efe Evren yazdı:

Teşekkür ederim komutanım, 

Bayrağı antende denedim, antende durmadı, bende bağladım öne, ama bundan sonra daha da dikkat ederim. Tonaj intikal levhası nasıl birşey, bilmiyorum. Elinizde resmi varsa ve paylaşabilirseniz çok makbule geçer.

Tekrar ellerine sağlık Efe. Aşağıdaki fotoda tankın ön altındaki sarı levha tonaj levhası. Bu levha özellikle köprü ve menfez geçişlerinde tonaj kontrolü için kullanılıyor. Fotodaki M48 için, Leo için sanırım 60 veya 62 olacaktı. İntikal sıra numarası levhası için örnek foto bulamadım ama tonaj levhasının yarısı büyüklüğünde mavi zemin üzerine beyaz rakam oluyor. Yeri de genellikle sağ ön ve arka çamurluğun üzeri oluyor.

m48a5t2-wallpaper-1024x576