Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Alper Akkurt

RF-4E Sorusu

Recommended Posts

Akşam akşam aklıma takıldı. Hasegawa PT30 kutulu japon RF-4E ile bizdeki RF-4E'lerin arasındaki yapısal farklar tam olarak nedir? Aynı maketin Alman versiyonunu ve PT30 kutusunu yanyana açıp baktım ikisi tamamen aynı yapım şemasına ve çerçeveye sahip. Airliners.net'e de baktım sensör vb minör farklar harici bir fark göremedim. Açıkçası rf-4 uçaklarını net hatırlayamadığımdan sormak istedim bilenlere. Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim.

PT30 Şu kutu:

103185-27767-73-720.jpg

Merhabalar, 

En temel farklılık burun kamerası ve slatlar. Bu kitten late type kamera çıkar. Late type kameralar amerikadan aldığımız slatlı kanatlara sahip rf lerde mevcuttur. Bu kitte ise late type kamera ile birlikte slatsız kanatlar mevcuttur. Türk yapabilmeniz için bir yerden early type yani erken tip kamera kullanmanız gerekir. Stoklara bir bakayım,  bulabilirsem size yollarım. 

Selamlar...

11 saat önce, Erkan AKMAN yazdı:

Merhabalar, 

En temel farklılık burun kamerası ve slatlar. Bu kitten late type kamera çıkar. Late type kameralar amerikadan aldığımız slatlı kanatlara sahip rf lerde mevcuttur. Bu kitte ise late type kamera ile birlikte slatsız kanatlar mevcuttur. Türk yapabilmeniz için bir yerden early type yani erken tip kamera kullanmanız gerekir. Stoklara bir bakayım,  bulabilirsem size yollarım. 

Selamlar...

Teşekkür ederim ama kiti yapmayacağım. Sadece merak ettiğimden sormuştum. Gerçi kamera detayı çok ince hani  burnu açık yapınca ortaya çıkacak bir durum.

Slat demişsiniz. Bizim Batı Almanya'dan hibe aldığımız eski alman rf'lerinde slat mevcut mu? Ben fotolarda japon ve alman rf'lerine baktığımda göremedim bir fark ama belki gözümden kaçmıştır.

Bir saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Bu kiti Türkiye’ye getirmeyi düşünüyor musunuz veya elinizde fazladan mevcut mu acaba?

Şu anda 4 tane sipariş etmiştim yolda geliyor.Aslında kafaya takma nedenim de biraz bu. Eğer ekstra parça desteği gerekecekse resin vs onları da sipariş etmem gerekecek.

Bir saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Alperen sormuş ama merak etmiyor değilim. En son IPMS Ankara da görüşmüştük Alper bey F-4E ve RF-4 serisi üretilecekti sanırım.

Zoukai Mura F-4 serisinden E modelini çıkartacak ama bu sene içinde olmaz dediler. Bu sene öncelikle HS-129 ve diğer bazı kitlerin yeniden basımına yoğunlaştılar. Önümüzdeki sene ilk 3 ayı içinde ZM F-4E çıkar diye ümidim var. Ondan sonra RF çıkartacaklar. F-4 serisini tamamlayacaklarını söylüyorlar ama çok ağır çalışıyorlar açıkçası.

5 saat önce, Alper Akkurt yazdı:

Teşekkür ederim ama kiti yapmayacağım. Sadece merak ettiğimden sormuştum. Gerçi kamera detayı çok ince hani  burnu açık yapınca ortaya çıkacak bir durum.

Slat demişsiniz. Bizim Batı Almanya'dan hibe aldığımız eski alman rf'lerinde slat mevcut mu? Ben fotolarda japon ve alman rf'lerine baktığımda göremedim bir fark ama belki gözümden kaçmıştır.

Almanyadan aldığımız RF4 ler ( GAF ) slatsız kanatlara ve early type köşeli kameraya sahip. 77-03×× serisi ile amerikadan temin edilen tayyarelerde slatli kanatlar ve late type yuvarlak hatlı kameralar mevcut. Şu an şehir dışında olduğum için resim paylaşamıyorum. Hafta sonu detaylı foto atmaya çalışacağım. 

Selâmlar 

12 saat önce, Cem Doğut yazdı:

İki tanesi USAF RF-4E/TM diğeri GAF RF-4E/TM

Kanat ve burun farkını görebilirsiniz.

....

Evet aradığım foto buydu. Çok teşekkür ederim. Bu durumda, anladığıma göre, hasegawa kutusundan çıkanla kamera modifikasyonu yaptığımızda GAF Rf'i yapabiliyoruz.^_^