Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kenan Turhan

1/48 | Bell AH-1F Cobra | Revell | Kenan Turhan

Recommended Posts

Revellin 2009 yılı kutulayıp piyasaya sürdüğü,dışa detay,az çapaklı,az parçalı,camları oturma sorunlu,kereste kıvamında bir kit.Adam edilir tabi ki biraz macun biraz zımpara ile yola gelmeyecek kit daha üretilmedi.Kutu içinden iki farklı dekal çıkmakta ABD ve İsrail hava kuvvetleri,her zaman hoşuma giden köpekbalığı dekallerini kullanacağım.1991 yılında Irak'a demokrasi ve insan hakları getirmek için kullanmış coniler.İsimde takmışlar arkadaşa sandshark türkçesi herhalde budur kumköpekbalığı.Pek bir şeyler ilave etmeden KÇG.yapmayı düşünüyorum ama az ilave oruç bozmaz sanırım.

1

Kokpitten başladık işe,koltuklar kemer detaylı verilmiş.Pilotsuz yapacağımdan öylece bırakıldı,sadece iki koltuğun elektronik bağlantı kabloları detaylandırıldı.

2

3

4

5

Motor görünmeyeceği için hiç uğraşılmadan H8 ile boyandı.

6

7

Motor kısmının sağ ve solundaki hava alıklarına 0.2 mm gözenekli filtre teli ilave edildi.

8

9

10

Motor ve kokpit yerine kondu ve gövde kapatıldı.Egzoz kısmı ve kuyruk alt üst yapıştırmadan sonra detaylar kaybolmakta.Revel kılavuzunda burna ağırlık vermemiş.Ama mutlaka bir iki kurşun konmalı yoksa gövde kapandıktan sonra şaha kalkabilir.

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

Camlar iki parçalı verilmiş sadece kapalı yapılabilmekte,ama sağ ve sol kapı açık yapılacaksa şeffaf parçaların kesilmesi gerekli,ben açık yapacağım için camları kestim.

29

30

Helikopterin üst kısmındaki sefer ışığı ve pod şeffaf parçalar ile değiştirildi, kızaklarda ki basamaklar odun kıvamında olduğundan,plastik parçalarla yeniden yapıldı.Sol kızağa birde far eklendi.

31

32

33

34

35

Mühimmat taşıma kanatları takıldı.

36

37

Montajın büyük kısmı bitti,tüm parçalara H12 siyah astar atıldı.Camlar oturma sorunlu olduğundan macunla dolduruldu.Helikopterin bazı yerleri maskeleme bandı ile kapatıldı bu kısımlarda dekal yerine siyah boya olacak.

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

8 saat önce, Burak Bedir yazdı:

Abi bayıldım eklediğin detaylara bu nasıl işçilikdir helal olsun.

Burak çok sağ ol,buna bir iki dokunuş şarttı :)

8 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Allahtan KÇG yapıyorsun komutanım:huh: Detay eklemediğin iyi olmuş:lol: Kolay gelsin..

Bayram çok sağ ol,valla az elleştim :lol:;)

43 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Yine fena işlere bulaşmışsın abi, ayıp değil mi ? :P 

He valla Gökay ayıp şiy ittik,beni banla banla,kıpraşmayayım yoksa baky troçkiye dalacam bu hızla :lol:

39 dakika önce, Mutlu Toker yazdı:

KÇG demiş ya görün şimdi KÇG yi, envai çeşit antin kuntin ekleyecek. Kutudan nassı çıktı ise öyle yaptım ben diyecek.

Mutlu kardeşim yeminle daha illemek yok:lol: çakıyorum bu gün ana rengi oturuyorum aşağıya :)

2 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

demekki kötü maket yok , kötü modelci var ...

Yapan yapıyor , kumandanım ellerine sağlık ..

Aydın çok sağ ol kardaş,benim katağorü hanküsü :lol:

Bir saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Kolay gelsin Kenan abi.

Çok sağ ol Kubilay :)

47 dakika önce, baki temel yazdı:

Vaaaaaaaaaaaay komutanım o ne öyle helinin parmaklamadık yerini bırakmamışsın hep aylaklıktan bunlar;)

Yaaaaaaaaaaa işte adama öyle halay başılığı yaptırırım,maket tezgaha düştü mü yer biyerlerini eller büzüklerim :P

39 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Yine muhteşem detaylar, çıta hep daha yükseğe çıkıyor bakalım :wub:

Kolay gelsin üstat :) 

Fatih hocam çok sağ ol,vallahi çıta zaten yüksekte idi geldiğimizde :lol: Allah'tan kızağı kaydıraklı,oynar başlıklı,ayarlanabilir merdiven Baky var üstüne basıp atlıyorum,bazen ben bazen de o :lol:

47 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Gatling in yüzüklerini nasıl yaptın Kenan Hocam. Acayip oluyor yeminle. Kolay gelsin.

Çok sağ olun,gatling in uçlara yakın kısmındaki yüzükleri yapışkanlı alüminyum folyo ile yaptım,çevresinde iki veya üç sarım yeterli oldu :)