Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alperen Yüksel

1/48 |A-10A USAF | Italeri| Alperen Yüksel

Recommended Posts

On 10.09.2019 at 23:54, Alperen Yüksel yazdı:

muhtemelen vitrinin esneme yapmasına yetecek kadar ağırlık konuldu

Eline sağlık. Şu sağlık sorunlarım yüzünden biraz ara vermiştim.  Yazamamıştım. Bu uçak gerçekten güzel oluyor. A-10'u bende çok severim. Çirkin ama efsane bir uçak. Tam bir yırtıcı :) 

Yalnız o kadar ağırlık koyduysan iniş takımlarını zorlayabilir. Şimdiden için bir metal destek şansın varsa uygula. Mümkünse, İniş takımını delip içinden ince bir iğne vs gibi birşey ile destekleyebilirsin. Tabi söylemek yapmaktan daha kolay :D 

Ön iniş takımını kırarım korkusundan alttan desteklemeden vitrine koyamadığım bir modelim var.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Şu sağlık sorunlarım yüzünden biraz ara vermiştim.  Yazamamıştım. Bu uçak gerçekten güzel oluyor. A-10'u bende çok severim. Çirkin ama efsane bir uçak. Tam bir yırtıcı :) 

Yalnız o kadar ağırlık koyduysan iniş takımlarını zorlayabilir. Şimdiden için bir metal destek şansın varsa uygula. Mümkünse, İniş takımını delip içinden ince bir iğne vs gibi birşey ile destekleyebilirsin. Tabi söylemek yapmaktan daha kolay :D 

Ön iniş takımını kırarım korkusundan alttan desteklemeden vitrine koyamadığım bir modelim var.

Çok teşekkür ederim abi ayrıca büyük geçmiş olsun.Dediğin gibi çirkin ama efsane bir uçak.Kitin iniş takımları kalın ve sağlam iniş takımlarında sorun yaşayacağımı sanmıyorum umarım da yaşamam yoksa içinden tel geçirmeyi becerebileceğimi hiç sanmıyorum :D 

3 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Alperen bitmiş hali değil ama yapım aşamalarından kalan bir kaç foto buldum. Ben ilave olarak Aires kokpit detay seti kullanmıştım. Fikir vermesi açısından elimde kalan fotoları paylaşıyorum :) 

20180722_205328

20180722_210420

20180812_134251

20180929_140950

20181002_134201

20181003_142102

Fatih abi ellerine sağlık çok güzel olmuş referans olarak kullanıcam bu fotoğrafları :) Kokpit detay setini kesinlikle isteyen bir kit ve kokpit de çok güzel gözüküyor.

Mühimmatlar tesviye için tezgahta beklerken bir türlü oturup tesviye yapasım gelmediğinden bir süre ara vermiştim ancak bugün kalan işleri bitirip astarı attım.0.2mm ile bu uçağı boyamanın nasıl bir eziyet olduğunu söylememe gerek yoktur heralde,zaten söyleyecek gücüm de kalmadı :D Boyama öncesi tozlanmayı önlemesi için farklı bir ürün denedim.Aslına ne kadar farklı tartışılır ama iş gördüğü için sizinle paylaşmak istedim içeriği tanıdık maddelerden oluşuyor.Deneyimime göre istediğim sonucu verdiğini söyleyebilirim(1.denemem olduğundan kesin konuşamıyorum).Hem kıvamı bildiğimiz kolonya kıvamında hem de kokusu güzel.

48750864692_a0b66292d9_b.jpg

48750676511_6dfa3d410c_b.jpg

48750676981_f2d0445c18_b.jpg

48750864717_11b5c98152_b.jpg

48750349428_28f42fbc20_b.jpg

31 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Orbilshop adresinden az önce sipariş verdim Alperen. Toz problemi çok büyük sıkıntıydı aynı zamanda zemine de kullanılabilir bu kimyasal tozlanmayı önlüyormuş.

Umarım işine yarar abi aynı sorundan bende çok muzdariptim bu sıvıyla raflarıda silmeyi düşünüyorum :D Kargo dahil 35 Tl gibi bir fiyata denk gelmişti 5 litresi,fiyatı yine aynıdır umarım baya ekonomik bir şey.

36 dakika önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Benim asıl merak ettiğim boya veya vernik üzerine uygulandığında zarar veriyor mu. Hani astar öncesi plastiği silersin anlarımda özellikle akrilik boyalar çok hassas

Boya üzerinde denedim herhangi bir sorun yaşamadım ancak boya üzerine ab ile atmak daha iyi olacaktır diye düşünüyorum.