Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gurbey

1/35 | Tiger -M with Arbalet | Zvezda | Gürbey Kocaoğlu

Recommended Posts

Merhaba Herkese , İyi Bayramlar..

Bu hobiye yeni başlayan biri olarak hatalarımı görmek , model üzerinde yapılması yada yapılmış olması gerekenleri sizden yorumlamınız rica ediyorum. insan hatalarını gordukce ve duydukca kendini gelistirebilir diye düşünüyorum. bu hobinin de en onemli noktası bence bu. Lafı uzatmadan yaptıklarımı anlatıyım. 

• Öncelikle bu 4. modelim. airbrush kullanmıyorum. boyalarım cok ceşitli oldu. ama bundan sonra en fazla 2 marka uzerinden gidecegim. bu modelde ammomig (yeşil) diger renkler tamiyanın akrilikleridir.
  • Montaj sırasında URAL kamyonu toplarken yasadıgım zorlugu yasamadım. tabi bu daha basit bir şaşe. motoru kapalı oldugundan detay daha az. arkadaki benzin bidonlarında hatalar yaptım. en onemli gordugum hata ust tavanı toplarken oldu.icinde eskitmeyi yapmak icin ust tavanın montajını en sona bıraktım . aracla birlikte tavanı ayrı boyadım. ama sonra montajı yaptıktan sonra kalıp birlesimlerinin ortaya cıkacagını dusunmedim. iste bu isin en onemli noktası onceden planlamak ve tasarlamak.
  • ondeki korkulugu boyadan once taktım. bu seferde arkasını ıyı boyayamadım. gene tasarlama hatası.
  • parlak vernikten sonra pencere menteseleri , kapı kolları , halat-el aletlerinin birlesim noktaları ve lastiklerin iclerine tamiya siyah panelline ile pin wash uyguladım.
  • russian earth pigment ile lastiklere ve arka tarafa pigment uyguladım.

bu noktadan sonra mat vernik icin bekliyorum. sizden gelecek eskitme onerilerine karsı modelin finishini beklemeye alıyorum.

IMG_5146

IMG_5163

IMG_5164

IMG_5168

IMG_5171

IMG_5175

IMG_5177

IMG_5179

IMG_5181

IMG_5183

IMG_5185

IMG_5188

IMG_5136

16 saat önce, ismet güralp yazdı:

Eline sağlık. 

Sagolun.

8 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık, bir kaç basit teknik ile görselliği artırmanız mümkün.

Tesekkurler . gosterdiginiz yontemleri uygulamya calısacagım.