Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
baki temel

1/72 | Sd.Kfz.9/1 Early version | Trumpeter | Baki Temel

Recommended Posts

Elinize sağlık güzel bir dio olmuş. Zemin keşke biraz daha büyük olsaymış. Özellikle çekicinin kenara gelen kısmı biraz daha geniş olsa daha iyi gözükürmüş. çok kını kınına sığdırılmış gibi gözükmüş.

72 ölçeği iyice anlamak için meşhur çakmak pozu da eksik kalmış. :D Bayram'ın çakmak çok havalıydı. Onu ödünç almak lazım :D 

Baki abi ellerine sağlık çok güzel bir dio olmuş ama çok çok daha iyi yapabilirdin sen bence. Biraz aceleye gelmiş gibi hissettim. Bence biraz daha ilgilen abi özellikle zeminde. Araçta sadece sandıklar çok göze batıyor abi. Ellerin dert görmesin abi:wub: 

10 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık güzel bir dio olmuş. Zemin keşke biraz daha büyük olsaymış. Özellikle çekicinin kenara gelen kısmı biraz daha geniş olsa daha iyi gözükürmüş. çok kını kınına sığdırılmış gibi gözükmüş.

72 ölçeği iyice anlamak için meşhur çakmak pozu da eksik kalmış. :D Bayram'ın çakmak çok havalıydı. Onu ödünç almak lazım :D 

Çakmak şart. Baki abime de yapar veririz Bulut hocam:D o da gizli miniafvcilerdenB)

Kesit tankın zeminin içinde olmasa, tam zeminin sınırında olsaydı keşke Baki , kesit olmak zorunda olduğu nitelenmiş olurdu bence 🤔

detayları ile kaliteli ve doyurucu çalışma olmuş ellerine sağlık , Kenan hocam yazar zaten olmamışları 😁

Şimdi, Erhan Atalay yazdı:

Kesit tankın zeminin içinde olmasa, tam zeminin sınırında olsaydı keşke Baki , kesit olmak zorunda olduğu nitelenmiş olurdu bence 🤔

detayları ile kaliteli ve doyurucu çalışma olmuş ellerine sağlık , Kenan hocam yazar zaten olmamışları 😁

Zemin sınırında olmasına katılıyorum.

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

teşekkürler bulut.fotoğraf açısından gözü yanıltıyor aslında arkasında 1cm yakın bir zemin var.Bizim mini afv çakmağimiz yok hatta zippomuz bile yok:P

2 saat önce, Bayram KOÇER yazdı:

Baki abi ellerine sağlık çok güzel bir dio olmuş ama çok çok daha iyi yapabilirdin sen bence. Biraz aceleye gelmiş gibi hissettim. Bence biraz daha ilgilen abi özellikle zeminde. Araçta sadece sandıklar çok göze batıyor abi. Ellerin dert görmesin abi:wub: 

Eyvallah bayram .Daha hiç bir şeyle uğraşmam bu da böyle olsun.sandığı özellikle gri boyadım kontrast olsun diye beni pek rahatsız etmedi ama seni ve gökayı etmiş :(.Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgün biraz süzgün vaziyetteyim:D

Bir afv zippom bile yok.Beni anlıyormusun.Hadi gülümse diyordu sezen abla:lol:

2 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Teşekkürler mini afv nin coe su.;)Tankın sınır da olması konusunda haklısın biraz içerde kaldı.Kenan usta zaten çamur atma profösörüdür ama severim keratayı:P

1 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Baki abi sahne çok güzel, kesitli araç falan eklemişsin çok iyi fikir.

Eskitmeler biraz abartıya kaçmış, araçlar ile aksesuarlar arasında da bir uyumsuzluk var, göz yorucu bir görüntü ortaya çıkıyor.

Ellerine sağlık abi.

teşekkürler gökay.eskitmeler çok olmuş diyorsan tamam ben biraz fazlaca yıpranmış hayal ettim öyle yaptım.skala anlamında diyorsan o görüşüne katılamayacağim.uyumsuzluk durumunu da daha net yazarsan gözden kaçırdığım bir şey varsa daha net anlamış olurum ki birdaha aynı hatayı yapmayalım;)

Şimdi, baki temel yazdı:

teşekkürler gökay.eskitmeler çok olmuş diyorsan tamam ben biraz fazlaca yıpranmış hayal ettim öyle yaptım.skala anlamında diyorsan o görüşüne katılamayacağim.uyumsuzluk durumunu da daha net yazarsan gözden kaçırdığım bir şey varsa daha net anlamış olurum ki birdaha aynı hatayı yapmayalım;)

Eskitmeler çok olmuş demedim, ama abartı olmuş dedim, yani şöyle dökülmeler bölgesellikten çok aracı kaplamış hurda bir araç görüntüsü vermiş.

Kfz 9 ile jagd arasında eskitme olarak bir fark yok biri çalışan diğeri hurda bir araç konumunda sahnelenmiş yani iki araç arasında mantıksızlık var. Kfz de üzerinde ki dökülme kadar palet ve tekerlekler de eskitme yok, çok az bir toz ile geçiştirmişsin ya abi. Aracın yürür aksamının daha fazla eskiyip aracın gövdesinin daha orantılı efektlere sahip olması daha doğal gösterir diye düşünüyorum.

Aksesuar renkleri ise çok pastel kalmış doğal gözükmüyorlar, orada ki orantısızlıkta bu şekilde, bir de Erhan abinin dediği gibi tankta ki kesit ile yüzey bitseymiş daha doğal görünecekmiş.

Açıkça anlatabildim umarım abi, tabi ki nasıl görünmesini istiyorsak öyle görünüyor ise yapan için sorun olmayabilir ama 3. şahıslar için farklı görünebiliyor.

Abi ellerine kollarına sağlık :) Gayet yaratıcı ve değişik bir dio olmuş. Destek ayaklarının altına konan 5x10 kalaslar ve aracın kaldırma yapılan tarafa doğru yatması güzel bir detay olmuş.

Komutan olarak görsem, o arkadaşı vincin başında duracağına neden aşağıda duruyorsun, akşam akşam kaza çıkaracaksın diye fırçalardım herhalde :D  

Eskitme bana da çok gibi geldi veya belki de eskitme renkleri birbirine çok yakın diye öyle görünüyor olabilir. Bir de çimler fazla parlak ve yeşil göründü gözüme. 

72 ölçeğe atıp tutması kolay ama yapması zor :rolleyes: Tekrar ellerine sağlık abi...

4 saat önce, baki temel yazdı:

Eyvallah bayram .Daha hiç bir şeyle uğraşmam bu da böyle olsun.sandığı özellikle gri boyadım kontrast olsun diye beni pek rahatsız etmedi ama seni ve gökayı etmiş :(.Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgün biraz süzgün vaziyetteyim:D

Bir afv zippom bile yok.Beni anlıyormusun.Hadi gülümse diyordu sezen abla:lol:

Abi rahatsılığı biz veriyoruz aslında kusura bakma:wacko: afv zippom yok deme olarB)

Sayın bay,yorum sevmez :lol: eleştiri yapıp,çamur atmaya,ayılıp bayılan ;) üretici garantili afkurmacı Baky :P öncelikle selam eder,kalbin kadar temiz bu sayfayı baaaa ?????? ne oluyor aga birden daldım senin gibi dipsiz denizlere :wacko: yakından görme şansım oldu, hatta elimdeyken kahvemden yudum alarak inceledim,keşke elimden düşürseydim :lol: mister ellerine sağlık diyorum,halatları az daha germeliydin bu bir,pas kir ve boya dökülmesinde B.kunu çıkardığını kabul et bu iki ( şimdi seni duyar gibiyim kesin bize saydırıp " sizene siz yapın temizini " diyorsun böyle aklından geçiyorsa boğarım seni acımam ) :P 

21 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Abi ellerine kollarına sağlık :) Gayet yaratıcı ve değişik bir dio olmuş. Destek ayaklarının altına konan 5x10 kalaslar ve aracın kaldırma yapılan tarafa doğru yatması güzel bir detay olmuş.

Komutan olarak görsem, o arkadaşı vincin başında duracağına neden aşağıda duruyorsun, akşam akşam kaza çıkaracaksın diye fırçalardım herhalde :D  

Eskitme bana da çok gibi geldi veya belki de eskitme renkleri birbirine çok yakın diye öyle görünüyor olabilir. Bir de çimler fazla parlak ve yeşil göründü gözüme. 

72 ölçeğe atıp tutması kolay ama yapması zor :rolleyes: Tekrar ellerine sağlık abi...

Teşekkürler bişkekin paşası (başka bir paşada çerkezde var ama o maraşel olma yolunda laf aramız da pekte müzevir).:P

17 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Sayın bay,yorum sevmez :lol: eleştiri yapıp,çamur atmaya,ayılıp bayılan ;) üretici garantili afkurmacı Baky :P öncelikle selam eder,kalbin kadar temiz bu sayfayı baaaa ?????? ne oluyor aga birden daldım senin gibi dipsiz denizlere :wacko: yakından görme şansım oldu, hatta elimdeyken kahvemden yudum alarak inceledim,keşke elimden düşürseydim :lol: mister ellerine sağlık diyorum,halatları az daha germeliydin bu bir,pas kir ve boya dökülmesinde B.kunu çıkardığını kabul et bu iki ( şimdi seni duyar gibiyim kesin bize saydırıp " sizene siz yapın temizini " diyorsun böyle aklından geçiyorsa boğarım seni acımam ) :P 

Çooook teşekkür eder saygılarımı aps ile alıcı ödemeli gönderirim.Yakından görüp ülen coooook iyi yapmışsın deyip burda olayı provake etme seni pis ajan.Evet pis saydırdım temizini de sen yap diye dün gece balkonun altında çığırdım camına taş bile attım:D

10 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Ben beğendim, eline sağlık Baki abi. 72' nin günahı olmaz:)

Eleştiriler de çok hoşuma gitti, forumun eski hali gibi, bilgilendirici hepsini aklıma not aldım. 

Teşekkürler ahmet.Cehennemde yanacağım;)

Bilgi paylaştıkça güzeldir