Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Efe Evren

1/35-1/40 | Suriye-Türkiye Sınırı | ? | Efe Evren

Recommended Posts

Selamlar, 

Ufak bir diorama çalışmasına girdik. Bir tane zırhlı muharebe aracı ve bir tane de ekskavatör ile aşağıdaki konsepte benzer bir sahne modellemeye çalışacağım.

ZMA daha önceden tamamladığım 1/35 ölçcekli bir çalışma, Hidromek Ekskavatör ise 1/40 ölçekli bir metal Die-Cast sadece tarafımca eskitildi.

Sonucu hep beraber izleyip göreceğiz..

jqWLzG.jpg

EORbQ9.jpg

DOdEo1.jpg

RgPXEG.jpg

kMWAZ7.jpg

YdNM3a.jpg

86dkmr.jpg

6DXQYN.jpg

anGjPR.jpg

yG3m20.jpg

Kolay gelsin Efe.  Suriye olaylari yeni yeni başlamış dalga dalga göçler oluyor du.

Suriye urfa sınırı diyince aklıma tren yolu ve bir tel örgünün ayırdığı meskûn mahaller geliyor. Taş atsan karşı ki tarafa ulaşacak kadar yakın.  Genelde karşı tarafta kesin 1 2 silo yada benzer yüksek yapılar olur ve  tepesindeki bayrak yada paçavra herneyse el değiştirirdi. 

Böyle bir dio muhteşem olurdu. Benim ki Nacizane bir fikirdi . Kolay gelsin

1 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Kolay gelsin Efe.  Suriye olaylari yeni yeni başlamış dalga dalga göçler oluyor du.

Suriye urfa sınırı diyince aklıma tren yolu ve bir tel örgünün ayırdığı meskûn mahaller geliyor. Taş atsan karşı ki tarafa ulaşacak kadar yakın.  Genelde karşı tarafta kesin 1 2 silo yada benzer yüksek yapılar olur ve  tepesindeki bayrak yada paçavra herneyse el değiştirirdi. 

Böyle bir dio muhteşem olurdu. Benim ki Nacizane bir fikirdi . Kolay gelsin

Teşekkür ederim abi, maalesef koyacak yer sıkıntısı var, bundan dolayı mümkün olduğunca küçük bir diorama yapmak durumundayım. 

Konu aldığım dönem 2015'teki Şah Fırat namı diğer türbe operasyonu olacak.

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin.

Eskaburüt.. exkavrazatör... neyse dilim dönmedi :) kepçe diyeyim ben :) kepçenin eskitmesi çok iyi olmuş. Keza zma da çok iyi. Merakla sonucu bekliyorum

Eline sağlık.

Sağolasın abi, Türk milleti için iş makinalarının hepsi kepçe :) teşekkür ederim.

Kırtasiyeden aldigim bir çerçeve üzerine mavi XPS'i yapıştırıp çakmakla eriterek yer şekillerini ve zırhlı aracın konuşlanacağı mevziyi oluşturdum, XPS emici bir malzeme olduğundan dolayı üzerini ağaç tutkalına batırılmış peçeteler ile kaplayıp kuruduktan sonra da alçı ile sıvadım.

zGB3RY.jpg

5NQg9R.jpg

4pMPmL.jpg

OrL02Z.jpg

AOkL20.jpg

Kompozisyon şekillenmeye başladı, 

Dün uyguladığım alçı kuruduktan sonra bugün; elenmiş gerçek toprak, beyaz tutkal, statik çim ve boya karışımını zeminin üzerine fırça darbeleri ile uyguladım. Toprak rengi konusunda karar kılarken Şah Fırat Operasyonu sırasındaki  fotoğrafları inceleyip ona göre bir renk ayarladım, araçların geçtiği yerlerdeki palet izleri gibi ince detayları da toprağın hafif ıslak olduğu sırada uyguladım, şu anda kurumasını bekliyorum.

qAWp85.jpg

M1v2gN.jpg

gPWpV3.jpg

7BNdX5.jpg

8 dakika önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Zemin güzel oluyor. Araçlar tamam zaten. Kolay gelsin. 

Teşekkür ederim, etrafa bir iki dikenli tel, kum torbası vs. de  ekleyemeyi de düşünüyorum ama nasıl bir sonuç elde edeceğiz bakalım.