Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Erhan Kordon

1/72|Bishop MK1| İtaleri | Erhan Kordon

Recommended Posts

Merhaba forum ailesi. Sevgili Mümtaz Yıldız abimden aldığım gazla ( Kulakları Çınlasın) bulaşmış olduğum ilk tank modelim. Bir kaç bedire atlattım ve parça palet beni hayli gerdi. Sivil araç yapan adam ne diye bulaşır bu işe dedim ve Mümtaz abimin kulaklarını bol bol çınlattım ? Neyse sadede geleyim ben kısa yoldan :) elimde eskitme vs sizin söylediğiniz ve tecrübesini geçtim adını dahi telaffuz edemediğim teknikler için ne mazleme nede alet edevat nede para olmadığı için sadece siyah renk panel line ile en son yıkama yaparak modelimi tamamladım. Ama ne yalan söyleyim bu kadar küçük bir şeyi yaparken bu kadar eğleneceğimi hiç düşünmemiştim. 

Ayrıca ilk ingiliz envanterindeki halini yapmak için El Alamain Sector deki hali için çöl renklerinde boyayıp hazırlamıştım. Lakin nedendir bilmem bütüm decaller pul gibi döküldü ve kayboldu. Bende mecburiyetten ve bu sefer sol- set kullanarak bu halini hazırlamak zorunda kaldım ?

1/72 Bishop MK1 

23rd Armoured Brigade
142nd Field Regiment,
Tunisia, 1943

My First 1/72 Armored Model. Bishop MK1   23rd Armoured Brigade 142nd Field Regiment, Tunisia, 1943My First 1/72 Armored Model. Bishop MK1   23rd Armoured Brigade 142nd Field Regiment, Tunisia, 1943My First 1/72 Armored Model. Bishop MK1   23rd Armoured Brigade 142nd Field Regiment, Tunisia, 1943My First 1/72 Armored Model. Bishop MK1   23rd Armoured Brigade 142nd Field Regiment, Tunisia, 1943My First 1/72 Armored Model. Bishop MK1   23rd Armoured Brigade 142nd Field Regiment, Tunisia, 1943My First 1/72 Armored Model. Bishop MK1   23rd Armoured Brigade 142nd Field Regiment, Tunisia, 1943

Erhan'cım ben, seni 72 aka'cı olma yolunda ilk adımı attırmış olmama sebep olduğum için ayrıca mutlu oldum

her şeyiyle ilk 72 ölçek modelini bitirdin ( bir sürü tatsızlıklara rağmen)

ne düşünüyorum biliyormusun? ilk modelini böyle tertemiz yaparak burada sunabilen bir modelci, daha güzellerini yapacağı anlamında net bir işaret de vermiş oluyor!

ben elimden gelen desteği acizane verdim, bundan sonra da verecegim. ileride, eskitme, yıkama, neden olmasın dioramalarla süslü modellerini de yapmanı bekliyor olacagım çünkü bunu ispatladın fazlasıyla...

Sevgiyle kal, tekrar ellerine sağlık olsun :wub:

1 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Erhan...

Hakan abim çok teşekkürler.

20 dakika önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

Erhan'cım ben, seni 72 aka'cı olma yolunda ilk adımı attırmış olmama sebep olduğum için ayrıca mutlu oldum

her şeyiyle ilk 72 ölçek modelini bitirdin ( bir sürü tatsızlıklara rağmen)

ne düşünüyorum biliyormusun? ilk modelini böyle tertemiz yaparak burada sunabilen bir modelci, daha güzellerini yapacağı anlamında net bir işaret de vermiş oluyor!

ben elimden gelen desteği acizane verdim, bundan sonra da verecegim. ileride, eskitme, yıkama, neden olmasın dioramalarla süslü modellerini de yapmanı bekliyor olacagım çünkü bunu ispatladın fazlasıyla...

Sevgiyle kal, tekrar ellerine sağlık olsun :wub:

Mümtaz abi ne desem bilemedim. Bana sonsuz güvenin için, verdiğin her türlü destek için ayrıca teşekkürler. Sayende kendime cesaret verebildim. Her şey için çok teşekkürler. Ellerinden öperim.

Bir saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Mümtaz ağabeye katılmaktayım , yani devam Erhan cım ?

ikinci model üstünde biraz oynuyoruz artık ?

?

57 dakika önce, Taner Onagül yazdı:

Sen de tankcı oldun ya ne diyeyim sana Erhan?:D Ellerine sağlık devamını beklemiyorum ben:):)

Yok be abi. Tankçılık falan değil. Ben sivilciyim.  Sadece biraz farklı bişilerle uğraşmak istedim. Yoksa envanter dolu araba.? malzemem kalmadı. Sanayiyede gidemiyorum malum ekonomik şartlar. Bir kaç aydır harcamalarım biraz fazla oldu. Hesapta olmayan şeyler. Boş durmayayım bişiler yapayım istedim. Ama hep farklı bişiler yapma güdüsü var üzerimde. Bir ara figür de deneyeceğim mesela ? gemi zaten yapmıştım daha evvel ama birde tecrübeliyken bir kaç gemi yapmal istiyorum mesela yine. Yelkenli. Bakalım. Ömür olursa fırst olursa zaman olursa ?

Eline sağlık. Farklı şeyler denemek iyidir. 

İlk tank modeliniz olmasına rağmen sivilden edindiğiniz tecrübe kendini gösteriyor. Genelde biz acemiler eskiteceğiz diye elimizin ayarını kaçırıyoruz.  Bu minnak ölçek ise abartmaya çok müsait. Sivilcilikten gelen alışkanlıktan sizde hiç eskitme vs yok. :) Gözler azda olsa bir iki çızık ve akıntı aramadı değil :) Bir dahakine bir iki çizik, akıntı, toz vs de isteriz :) 

53 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

İlk tank modeliniz olmasına rağmen sivilden edindiğiniz tecrübe kendini gösteriyor. Genelde biz acemiler eskiteceğiz diye elimizin ayarını kaçırıyoruz.  Bu minnak ölçek ise abartmaya çok müsait. Sivilcilikten gelen alışkanlıktan sizde hiç eskitme vs yok. :) Gözler azda olsa bir iki çızık ve akıntı aramadı değil :) Bir dahakine bir iki çizik, akıntı, toz vs de isteriz :) 

Hehe teşekkürler. Valla doğru diyosunuz. Ferrari boyar gibi boyamışım aleti. Ne gölgelendirme ne bişi ? bir pasta cila da ataydım iyi olcamış. ?

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ahahah gerçekten öyle oluyor. Benim ilk tank modelinde ana rengi zor anlaşılıyor. Eskitmenin ayarını kaçırıyor insan böyle forumlardaki süper tanklara benzesin diye :D

10 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Erhan güzel model olmuş.

Sağolasın Gökay. Kendi halimde takıldım öyle.

9 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Erhan ellerine sağlık :)

Teşekkür ederim Kenan abim. Elleriden Öperim.

7 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

İlk deneme için güzel görünüyor. Ellerinize sağlık.

Sağolasın Umut. Valla akla karayı seçtim desem yeridir. Küçücük minicik kürekler parçalar falan elimde kırıldı.  ? bana göre değilmiş dedim. Bulaşmam dedim ama devamda ettim ?