Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Kıvanç Demiraslan

1/24 | Renault R8 Gordini | Heller | Kıvanç Demiraslan

Recommended Posts

Uzun zaman aradan sonra sizlerle yeniden birlikteyim. 1967 yılında Korsika rallisinde(Tour de Corse) pilot Jean Pierre Nicholas (kopilot: Claude Roure) ' ın yarışmış olduğu Renault R8'i yapmış bulunmaktayım.  Aracın kitten çıkan orijinal egzozu gözüme hiç güzel görünmedi. Onu yine aracın diğer orijinal hallerine bağlı kalarak değiştirdim. Bunun yanı sıra kutudan silecek ve ayna çıkmadı. Silecek henüz bulamadığımdan sadece yan aynayı taktım.  Ayrıca ön tarafta bulunan beyaz renk kapaklı sis farlarında bulunan SEV Marchal logoları ekstradır. (Aracın orijinalinde arka taraf negatif kamberlidir. Korsika rallisinde yaklaşık 1000'e yakın virajlar bulunuyormuş ve bu da araca iyi bir yol tutuşu sağladığını öğrenmiştim.) 

Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

IMG_7901IMG_7906IMG_7904IMG_7905

WRC serisini hep sevmişimdir , klasik de olunca bir başka hoşuma gidiyor , ellerinize sağlık ...

sadece plaka decallerini ince bir metal levha ( meşhur krem tüpü ) üzerine uygulayıp daha sonra araca yapıştırsanız daha hoş mu olurdu acaba ? - belkide orjinal böyledir yanlış yorum olmasın B)

Bir saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

WRC serisini hep sevmişimdir , klasik de olunca bir başka hoşuma gidiyor , ellerinize sağlık ...

sadece plaka decallerini ince bir metal levha ( meşhur krem tüpü ) üzerine uygulayıp daha sonra araca yapıştırsanız daha hoş mu olurdu acaba ? - belkide orjinal böyledir yanlış yorum olmasın B)

Çok teşekkürler değerli yorumunuz için.

Dediğiniz yöntemi bir sonraki ralli araçlarında denemeye çalışırım. :)