Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             
Sign in to follow this  
ismet güralp

PTT KURYE

Recommended Posts

Merhaba, 

Kendi aramızda malzeme takasi vs işlerde kargo ucreti oldukca problem oluyor. Mart ayinda Alper Akkurt dan gelen kargo yaklaşık ayakkabi kutusu büyüklüğünde 1/32 ucak maketi 9 tl ye elime ulasti. Sube teslim telefon ihbarli gonderilmesi halinde rakamlar bu sekilde. En asgari ödeme  tutarı 9-10 tl. Gonderici subeye teslim eder ve alıcı subeden teslim alirsa. Fakat subeye gitmek sikinti ve zaman kaybi olabiliyor. O zaman da kurye gelsin derseniz taban fiyat 16,75. Bunun icin aşağıdaki linki doldurup kaydedereseniz kurye adresinize gelecektir. 

Bazi arkadaşlarımızin kargo anlasmalari olabiliyor.  6-8 tl ye kucuk zarf paketlerinde gonderim yapılabiliyor. Böyle imkanimiz yoksa gonderilerde ptt kurye kullanimi oldukca rahatlik sağlıyor. En uygun seçim alıcı sube teslim

Siparişinizi verebilmeniz ve kurye çağırmanız için ilk olarak alt tarafta bulunan web adresinden PTT sitesine gidiniz. Açılan sayfada gönderi türüne kargo göndereceğiniz için Kargo seçimini işaretliyorsunuz.

https://pttws.ptt.gov.tr/siparisinternet/proje/siparis/istek/siparis_istek_int.jsp

Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz. Siparişinizin bitiminde vermiş olduğunuz bilgilere göre işlem yapılmakta ve adresinizden kargonuz alınmaktadır. Alıcı kısmında aynen buradan istenilen isim, ad, soyad, adres ve diğer bilgileri doğru şekilde girmeniz gerekmektedir.

2019-06-17_12-29-56

Alıcı ve gönderici bilgilerini girdikten sonra hemen alt tarafa giderek kargonuzun bilgilerini girmelisiniz. Kargo adeti ve kargo ölçülerini buradan size bir fiyat hesaplanacak siparişinizi geçmeden bu fiyatı görebiliyor ona göre onaylayabiliyorsunuz, lakin girdiğiniz bilgiler netlik ifade etmeyeceğinden asıl ücreti PTT yetkililerin ölçümüne göre öğrenebiliyorsunuz sizin hesaplattığınız fiyata yakın bir fiyat çıkacaktır.

Bundan sonra son kısımdasınız son kısım ise ek hizmetler ek hizmetler alanında kargonuz ile ek hizmetler istiyorsanız seçimini ona göre yapıyorsunuz, adresten alma, şehir için teslimat, alma haberli ve telefonla bilgilendirme gibi ek hizmetlerin bazıları ek ücret alınmaktadır bu ücreti de ekranda görebiliyorsunuz. Burada istenilen bilgileri tamamen girerek KAYDET butonuna bastığınızda siparişiniz PTT Kargo yetkililerine ulaşacaktır. Gün içerisinde adresten kurye kargonuzu almaya gelecektir. Eğer saat 16.00 sonra siparişinizi verirseniz bir sonraki iş günde kurye gelir. İşlemler yalnızca bu kadar bundan sonra size kargonuzu teslim almak için kuryeyi beklemek kalıyor.

 İşlemleri doğru yaptığınızda siparişinizi oluşturarak PTT kargo kurye görevlisi adresinize zamanında gelerek kargonuzu alacaktır.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×