Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
EMRAH SEVER

1/35 |M113 U.S. ArmoredPersonnelCarrier(APC) |Tamiya | Emrah Sever

Recommended Posts

Herkese merhaba.Uzun tatil döneminde yapmaya çalıştığım modelle yine karşınızdayım.  Tamiya kılavuzda iç kısım için beyaz rengi önermiş fakat ben referans video ve resimlerde daha çok karşılaştığım açık yeşil tonu uyguladım. Zannımca beyaz renk doğrudan fabrika çıkış rengi diğer tonlar beyaz üstüne uygulanmış( yıpranma resimlerinden anladığım) Ön kısımda pas görünümü biraz fazla gelebilir "breakwater plate" açık yaptığım için su geçişleri etkisi gibi olsun istedim. Ha bir de 2 U.S. modeline ait etiketleri birleştirip kullandım, renkli 214 ve yıldızlar hepsi bir arada. Lafı uzatmadan resimlere geçeyim:

TAM35040-1200x800IMG_5343IMG_5344IMG_5345IMG_5352IMG_5353IMG_5355IMG_5356ön1ön4IMG_5387IMG_5385IMG_5367IMG_5374IMG_5376arka5IMG_5380arka2arka4IMG_5389IMG_5395

6 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık, çamur efektlerini bir kaç ton kullanarak ve sıçratma yöntemi ile yapabilirseniz daha güzel görünecektir.

Teşekkürler

Kimse yazmadan ben yazayım. Feysde Tamiya Magazinde paylaşımıma gelen yorumda dediğine göre bu araçlar alüminyum olduğu için PASLANMAZmış. Videolarda vs alüminyum denmişti ama ne bileyim düşünemedim.Yani koca bir hata var yapılan. Çoğunlukla ön kısımda su nedeniyle öyle bir etki versin istemiştim.Sonuçta malzeme bilimci değilim bu modeli de "weathering"  uygulaması olarak görelim o zaman.

2 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Elinize sağlık. Benim de stoğumda bekleyen bir kit, uçaklardan sıkıldığım zaman yapılmayı bekliyor 

Teşekkür ederim. Uçaklar bana göre değil hele ki bu acemilikte, 4 tekerden devam.

2 saat önce, EMRAH SEVER yazdı:

Kimse yazmadan ben yazayım. Feysde Tamiya Magazinde paylaşımıma gelen yorumda dediğine göre bu araçlar alüminyum olduğu için PASLANMAZmış. Videolarda vs alüminyum denmişti ama ne bileyim düşünemedim.Yani koca bir hata var yapılan. Çoğunlukla ön kısımda su nedeniyle öyle bir etki versin istemiştim.Sonuçta malzeme bilimci değilim bu modeli de "weathering"  uygulaması olarak görelim o zaman.

113 lerin %100 alüminyum olmadığına dair yorumlar gelmekte hele ki operasyonel çevrenin etkisi vs diyerek paslanma ile ilgili olumlu yorumlar var, bakalım. bilgi amaçlı buradan paylaşıyorum, bundan sonra yapacaklar daha bir dikkatle eğilsin konuya diye

Eline sağlık. Her modelin bir öncekinin üstüne koyuyor, daha güzel oluyor.

M113'ün alüminyum yapısını dolayısıyla pas etkisini bende bilmiyordum. Rahatlıkla benim de gözden kaçıracağım bir konu. Bu, senin de dediğin gibi önceden araştırmanın önemini daha da iyi gösteriyor.... 

4 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Her modelin bir öncekinin üstüne koyuyor, daha güzel oluyor.

M113'ün alüminyum yapısını dolayısıyla pas etkisini bende bilmiyordum. Rahatlıkla benim de gözden kaçıracağım bir konu. Bu, senin de dediğin gibi önceden araştırmanın önemini daha da iyi gösteriyor.... 

Teşekkür ederim

On 09.06.2019 at 17:12, EMRAH SEVER yazdı:

Öncelikle ellerinize sağlık :) Eskitme özürlüsü birisi olarak bana çok söz düşmez ama modelin geneli gayet başarılı. Eskitmeler de biraz daha kararında olsaymış tam olacakmış :)

Bu arkadaşları Kayseri fabrikada modernize edilirken görmüştüm. Evet ana gövde tamamen alüminyum ama üzerine gelen diğer parçaların çoğu demir kökenli. Yani somun, tutamak vs. paslı bir şekilde yapılabilir diye düşünüyorum.