Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
ismet güralp

1/35 | " FULL METAL JACKET " M41 WALKER BULLDOG | TAMIYA | İsmet GÜRALP

Recommended Posts

Evet, kurumayan vernikle M151A2 yi beklerken (10 gun oldu), ve alman figürler bitmek üzere, tezgaha elimdeki stoklardan son kalan tankimiz M41 'i herkesin bildiği kült film "Full Metal Jacket" versiyonu ile hazırlamaya başladım. 

i171916

images (1)

images (2)

20190608_165713

20190608_165751

20190608_165818

20190608_170700

20190608_170642

20190608_170818

20190608_170730

8 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Kolay gelsin. Savaş karşıtı bir savaş filminde kullanılmış bir savaş aracı...Güzel proje :D

Teşekkürler Kahraman Hocam, çok güzel özetlediniz projeyi.

3 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin :) Ara sıra tekrar seyretmekten zevk aldığım favori filmlerimden birisidir. Zevkle takip edeceğim :) 

Teşekkürler,

Benim de bıkmadan tekrarını izlediğim filmlerdendir. Ne zamandır aklımda da nasıl yapacağım konusunda şu forumdan öğrendiklerimden sonra karar verdim. Tezgahta temalı bir şeyler olunca daha motive olunuyor.

Fatih Komutanım yakında açacağım konu hakkında yönlendirmelerinize ihtiyaç duyacağım.

Bir saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Kolay gelsin İsmet abi.

Teşekkürler, sağolasın. Kolay kit biz kendimize zorluk çıkartıyoruz işte. :D

57 dakika önce, Nasuh Buğra Cesur yazdı:

Ooo ismet hocam işleri büyütmeye başlamışsınız :D Jeep'den sonra tank keyifle takip edeceğim.

Teşekkürler Nasuh Hocam. Tezgah boş kalmasın oyalanıyoruz işte..:D:D

Çok iyi ya :D 

Benim 13-15 yaşlarında yaptığım ilk tank buydu. Tam anlamıyla.... mahvetmiştim :) İşin kötüsü berbat yaptığımın da farkında değildim :D 

Üzerinden 100-150 sene geçmiş. Nerede onu ile bilmiyorum :D 

Temalı filan güzel bir çalışma çıkacak. Merakla bekliyorum.

On 10.06.2019 at 09:57, Hasan Şadi ÇELİK yazdı:

Kolay gelsin.

Sağolasın. 

Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok iyi ya :D 

Benim 13-15 yaşlarında yaptığım ilk tank buydu. Tam anlamıyla.... mahvetmişti :) İşin kötüsü berbat yaptığımın da farkında değildim :D 

Üzerinden 100-150 sene geçmiş. Nerede onu ile bilmiyorum :D 

Temalı filan güzel bir çalışma çıkacak. Merakla bekliyorum.

Eyvallah Bulut Hocam.  

Güzel gidiyor :) Araya ufak bir bilgi ekleyeyim. Bildiğim kadarıyla o arkadaki ahize "Piyade Telefonu" diye geçiyor ve piyadelerin tank mürettebatı ile konuşabilmesi için yapılmış bir dahili haberleşme sistemi. Tankçılar kapakları bir kere kapattı mı dışarıda kıyamet kopsa haberleri/umurları olmaz :) 

11 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Güzel gidiyor :) Araya ufak bir bilgi ekleyeyim. Bildiğim kadarıyla o arkadaki ahize "Piyade Telefonu" diye geçiyor ve piyadelerin tank mürettebatı ile konuşabilmesi için yapılmış bir dahili haberleşme sistemi. Tankçılar kapakları bir kere kapattı mı dışarıda kıyamet kopsa haberleri/umurları olmaz :) 

Sağolun Komutanım...😊

Eline sağlık.

Kutuların Tutma tellerini kazıyıp gerçek telden yapabilirsin. karşılıklarını delinip oraya monte edilebilir. Delikleri fazla geniş açmamak lazım ama.  Hatta elin değmişken aynı şeyi taretin yanlarındaki tutma yerleri içinde yapabilirsin (gerçi yapıştırmışsın ama :)). 

Telsiz kapağını biraz incelt yada başka bir plastik levhadan yap. Kalın kalmış gibi...

Namlu güzel birleşmiş. Birleşme izi göremedim. Tek parça mıyıdı?

Not: Ağaca baktım. 2 parçaymış. Güzel birleşmiş gibi. Gerçi ancak astarda belli olur ama güzel gözüktü.

Teşekkürler Üstad. Tutamakların tamamı yeniden yapılacak. Kitten çıkanları yapıştırdım sadece. Şu an kuru montajdayım. Sadece taret yapıştırıldı. Gövde plakasında Umut Hocamdan arakladığım atraksiyonları yapacağım. Taret yanında ilave küçük tutamaklar var. İlave profiller de var. hepsi elden geçecek.

telefon kapağı ön yüzündeki detay yüzünden kesip kullandım ama açıkken görünmeyeceğinden kesip ince bir şey yapabilirim.

Namlu birleşme izinde sayenizde (tabiri caizse döve döve) öğrendiğimiz şekilde yaptım. İnce zımpara ile uğraştım ama astarı yediğinde anya mı konya mı göreceğiz..