Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kubilay Boraoğlu

1/700 | TCG Mareşal Fevzi Çakmak - D 351 | Revell| Kubilay Boraoğlu

Recommended Posts

Ellerine sağlık abim yine 10 numara olmuş, şimdi iki sorum ve onlardan birinin cevabına bağlı olarak bir de naçizane bir isteğim var.

İlk olarak dekaller için nasıl bir çözüm düşünüyorsunuz?

İkincisi de bunun altındaki deniz zemini durgun mu olacak yoksa dalgalı mı?

Benim de Z-32de deneyeceğim dalgalı denizde seyir halinde bir gemi sahnesini bu güzel makette görmeyi çok isterim :) 

34 dakika önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Ellerine sağlık abim yine 10 numara olmuş, şimdi iki sorum ve onlardan birinin cevabına bağlı olarak bir de naçizane bir isteğim var.

İlk olarak dekaller için nasıl bir çözüm düşünüyorsunuz?

İkincisi de bunun altındaki deniz zemini durgun mu olacak yoksa dalgalı mı?

Benim de Z-32de deneyeceğim dalgalı denizde seyir halinde bir gemi sahnesini bu güzel makette görmeyi çok isterim :) 

Çok sağol.

Dekal için Dragon'un kitlerinden kalan borda numaralarını kullanmayı düşünüyorum, boyut olarak çok az büyükler sadece. Borda numaraları harici yerleri ince fırça ile yapabildiğim kadar yapacağım, zaten 700 ölçek çok kasmaya gerek yok.

Altındaki denize gelecek olursak, çok ağır deniz yapmayacağım. Mavi fonun üzerine geminin oluşturduğu dalga ve köpükleri fırça ile çizeceğim belki bodoslamadaki dalga için az pamuk kullanabilirim. Fon için lacivert fon kartonu aldım, üzerine tek düze olmasın diye mavi tonlarında kuru fırçalama yapacağım. Fon kartonu ince olduğu için üzerine jeli yiyince hafif bi dalgalanma hissi veriyor zaten.

Referans aldığım birkaç profesyonel çalışma var biraz deneme yanılma olacak artık :) Referans alacağım çalışmalar:

Knox+frigates+%25284%2529.jpg

http://blog.naver.com/storyphoto/viewer.jsp?src=https%3A%2F%2Fcafefiles.pstatic.net%2F20120419_134%2Fwepman3_13347621540233b8f7_JPEG%2F_MG_1823.jpg

https://millius.rajce.idnes.cz/USS_Waddell_DDG_24

50 dakika önce, Ege Babacan yazdı:

Ellerinize sağlık, gemi çok güzel olmuş. Sadece deniz dioramasında dalga efektleri daha iyi verilebilirmiş. (Böyle dediğime bakmayın çok iyi yaptığımdan falan demiyorum :) Aksine deniz dioramasını hiç yapamam)

Teşekkür ederim.

Dalgalar konusunda haklısınız biraz aceleye geldi, devam eden bir çalışmam var onda farklı bir method çalışacağım. :)

45 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. harika görünüyor. Alıp duvara asarım ben bunu :) 

Atık lardan yapılan iş bile çok güzel olmuş. 

Hakikaten, illahaki yatık sergilemek şart değil. Dikey de sergilenir bu :) 

Sağolun, doğru yer sıkıntım olursa duvara da asabilirim iyi fikir. :D

8 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık çok başarılı, kampanya yeterli ilgiyi görmediği için bir anket yapamayacağız, modelin final fotoğraflarını biten modellerde paylaşırsanız ayın güzelleri anketine alalım bu ufaklığı.

Teşekkür ederim, Türk Deniz Araçlarına açacağım birazdan. :)