Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Kubilay Boraoğlu

1/700 | TCG Mareşal Fevzi Çakmak - D 351 | Revell| Kubilay Boraoğlu

Recommended Posts

Kubilay kolay gelsin, güzel proje :) Bana 144 ölçek bile uçuk gelirken 700 ölçeği hayal bile edemiyorum. Görebildiğim kadarıyla detaylandırma için kullandığın parçaların kesimleri çok net. Ekstra bir kesici kullanıyor musun yoksa kretuarla mı kesiyorsun?

12 saat önce, ismet güralp yazdı:

Kubilay Hocam, elinize sağlık, kolay gelsin.  Sanırım resimler açılmıyor. Flickr vb. plaformlari deneseniz.

edit : artık görünüyor. tarayıcı kaynaklıydı sanırım.

Sağol İsmet abi. :) Sanırım sorun yok şu an.

8 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kubilay kolay gelsin, güzel proje :) Bana 144 ölçek bile uçuk gelirken 700 ölçeği hayal bile edemiyorum. Görebildiğim kadarıyla detaylandırma için kullandığın parçaların kesimleri çok net. Ekstra bir kesici kullanıyor musun yoksa kretuarla mı kesiyorsun?

Sağol Fatih abi. Gemi için aslında 1/350 ölçeği 1/48 gibi, 1/700'ü de 1/72 gibi değerlendiriyorum ben. Bir kere bir arkadaşıma Revell'in  1/144 Fletcher' ini yapmıştık boyu 1 m ye yakındı. :)

Kesme işini kretuarla yapıyorum abi. :)

46 dakika önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Kolay gelsin sizlerin bu detaylı gemi çalışmalarınız benim de Tirpitz'e başlamak için motivasyonumu arttırıyor :D

Sağol Ege. Gemi modeli de ayrı bir zevk, Tirpitz WWII kamuflajlı olursa tadından yenmez.:D

On 07.06.2019 at 10:36, Metin ALDEMİR yazdı:

Güzel çalışma ellerine sağlık fırsat bulup tekrar girebilirsem takipteyim. 

On 07.06.2019 at 10:37, Metin ALDEMİR yazdı:

Denize indirmeyi düşünüyor musun? 

Teşekürler, evet altına jel ile deniz olacak.

23 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Kubilay eline sağlık. Senin şu kolleksiyonu toplu görmek lazım. 

Sağol Nurtekin abi, daha bi koleksiyonum yok, vakit ayırabilip kit stoğunu eritirsem olacak. :D

14 saat önce, Ahmet Eren İspir yazdı:

Ellerinize sağlık, 700 ölçekte bu leş revell fletcher kitinden gearing, hem de framli gearing yapmak her yiğidin harcı değil. İmrenerek izliyorum, kolay gelsin.

Teşekkür ederim. Keşke kiti olsa da böyle uğraşmasak.

13 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Değerli öyküsü, büyük başarıları olan bir gemiymiş. Kolay gelsin. 

Sağol Ahmet abi.

8 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Güzel ve anlamlı bir çalışma. Elinize sağlık. Sayenizde modelci nasıl olmalı onu öğreniyorum. Gerekirse 5mm ekleyeceksin ^_^

Ben  5mm nedir ya farkedilmez der çıkardım kenara :D 

Teşekkür ederim abi. Eklemeseydim bacaların arası kısa olurdu, gemilerin o versiyonuna Allen M. Sumner sınıfı demişler, Gearingle Allen M. Sumner i ayıran sanırım iki baca arası açıklık. Biraz referans araştırması yaparken gördüm,yabancı forumlarda farkediyorlar. :D

8 saat önce, baki temel yazdı:

ben ihtiyarım gözüm görmez bu olçeği.Kolay gelsin der kaçarım uzaktan izlerim ortaya cıkacak güzelliği

Teşekkür ederim Baki abi, bu gidişle gözlük alacağım galiba ben de. :D

3 saat önce, Barış ACAR yazdı:

Ben niye bu başlığı bu kadar geç farkettim anlayamadım.:)

Nefis nefis, eline sağlık Kubilay kardeşim.

Çok sağol Barış abi. :)

59 dakika önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Bence Kubilay sana bol pe parçalı 1/350 lik kitler lazım. Revell in plantium serisi bismarck ı filan yap bizde film seyreder gibi seyredelim. 

Aslında 2 yıldır bu Gearing'in kutusuna bol PE olan 1/350 Dragon kitini arıyorum ama hiç bir yerde bulamadım, bir de zaman ve yer sıkıntım var maalesef, ileride daha geniş bir eve taşınırsam kendime çalışma odası yapacağım. :) Bir diğer etken ise o premium kitlerin fiyatlarının son 1 yılda 1000 TL 'lere dayanması, günlük hayatta öncelikleri hesaba katınca hobi hep erteleniyor maalesef :D

Gemide sona yaklaşırken, bugün canlı canlı son kez göreyim diye M.F. Çakmak'ın kardeşi Gayret müze gemiyi gezdim. Kabotaj Bayramı olması hasebiyle gemi Alay sancakları ve gece için tenvirat ile donatılmış. :) Rehber askerin söylediğine göre bu gemi de Kıbrıs Barış Harekat'ında diğer suüstü gemilerinin komuta edildiği sancak gemisi olarak kullanılmış.

20190701_img_1022q1jqh.jpg

20190701_img_1023bujog.jpg

20190701_img_1024odjii.jpg

20190701_img_1025idkwp.jpg

20190701_img_1026tfkgt.jpg

20190701_img_10275pjal.jpg

20190701_img_102951jbh.jpg

20190701_img_10304njy2.jpg

20190701_img_1031smjkv.jpg

20190701_img_1032y3khq.jpg

20190701_img_1033ybkah.jpg

20190701_img_1034yfkug.jpg