Jump to content
 • Sky
 • Blueberry
 • Slate
 • Blackcurrant
 • Watermelon
 • Strawberry
 • Orange
 • Banana
 • Apple
 • Emerald
 • Chocolate
 • Charcoal
             
Sign in to follow this  
Kahraman Ege Ceri

1/48 I FW-190D-9 Late I Eduard I K. Ege Ceri

Recommended Posts

Merhabalar,

 Uzun süren yoğun bir dönemi daha geride bırakmamla birlikte yeni bir kit ile tezgahın başına tekrar oturuyorum. Bu seferki kitimiz Eduard'ın 1/48 ölçekli FW-190D-9 Late versiyonunun bir modeli olacak. Sadece fiyatı yüzünden aldığım bir kitti. 16 Euro'ya Hollanda'dan almıştım yaklaşık  2 ay önce. Kitin kalitesi ilk bakışta güzel gözüküyor. Çapak yok denecek kadar az, panel çizgileri güzel ve keskin. Tabii Eduard olunca kutudan renkli PE parçalar ve hazır maskeler çıkması da başka bir artı. 

20190529_17152320190529_17160520190529_17162820190529_17173620190529_171802

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 saat önce, Emrah Raşa yazdı:

Çok güzel bir kit, istediğiniz gibi bitirmeniz dileğiyle, bu kiti Revell de 03930 ürün numarasıyla kutulamıştı, şimdiden kolay gelsin.

Teşekkür ederim

 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Güzel bir kite benziyor. O ölçekte, yanında PE parçalarla filan o paraya bedavaya bile sayılır :) 

Eduard genel olarak sevdiğim bir marka zaten. Avrupa'da Türkiye'ye göre çok daha makul fiyatlara bulunabiliyor. Stoğumda da daha bir kaç tane aynı şekilde aldığım model mevcut İmkan oldukça kovalamak lazım.

2 saat önce, Nasuh Buğra Cesur yazdı:

Güzel bir kuş olacak orası kesin :D 

Teşekkür ederim FW-190 zaten beğendiğim bir model, ta-152 versiyonu da farklı orijinal bir hava katıyor bana kalırsa umarım hakkını veririm diyelim :)

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

Kolay gelsin Kahraman Hocam, kit çok iyiymiş, 

Teşekkür ederim İsmet Bey. Eduard olunca parçaları sorunlu bile olsa verdiği ek materyaller yüzünden benim için her zaman bir adım önde oluyor açıkçası 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 Uzun bir süredir güncelleme yapamadım. Bunun sebebi, yavaş çalışıyor olmam dışında, kapağını açık yapmayı düşündüğüm makineli tüfek aksamını toparlamakla ve onu içeri oturtmakla uğraşmamdı. Zaten boyadıktan sonra da görüntüsünden pek tatmin olmadığım parçayı bir de gövde arasına hiçbir türlü oturtamayınca o kısmı hiç koymayıp kapakları kapalı yapmaya karar verdim ve gövdeyi birleştirdim artık. Bu benim hatam da olabilir parçalardan da kaynaklanıyor olabilir zira kılavuzda bazı parçaların tam olarak nereye oturacağı anlaşılmıyor.

20190615_17103520190615_17100420190615_180411

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Of ya, Makineli tüfek yuvası da çok güzel olmuş. Kapalı yapılacak olması büyük bir kayıp :( 

Aslında sadece kutu içeriğiyle yapıldığını düşünürsek bence de fena değil ama daha iyi olabilirdi tabii ki, asıl sorun dediğim gibi bir türlü oturmamasıydı. Artık vitrinde ayrıca duracak tek başına 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Model şimdi bir uçağa benzemeye başladı. Kanat üzerindeki makineli tüfek kapaklarının kapalı versiyonunda (benim yaptığım gibi) kanattan belli bir kısmı kesip çıkarmanız gerekiyor. Bu kısım beni oldukça zorladı o kapak bir türlü oraya oturmayınca mikromatla girip, etrafını kesip bastım putty'i :D Aynı zamanda bazı gövde birleşim noktaları da bolca macun istedi. Tüm bunların dışında perçinler de açıldı. Asıl vakit alan kısım bitti diye sevinçliyim ancak yine de tatile çıkmadan (4 temmuz) önce bitirebileceğimi sanmıyorum 2 hafta gecikecek final büyük ihtimalle.

20190625_130806

 

20190625_130816

 

IMG_0005

 

IMG_0004

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Uçar bu uçar... :) 

Not: Flaplara baktım da bir şey eğreti duruyor. Önce elle kestin sandım ama ağaca bakınca orjinal kalıptan böyle çıktığını gördüm. Kişisel görüşüm sanki düz daha iyi gözükür gibi. Ama dediğim gibi tamamen kişisel bir tercih..

Teşekkür ederim :) 

Flapları kapalı şekilde yapmak benim de ilk tercihimdi ancak, parçanın şeklinden olsa gerek, bu şekilde kanatlara tam oturmuyordu ben de onunla uğraşmak yerine bu şekilde kalmasını tercih ettim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Boyama da büyük oranda bitti. Kuyruktaki şerit desenle birlikte iniş takımları gibi detayların boyaması kaldı. Uçağın altına baktığımız zaman iniş takımı yuvalarından makineli tüfek aksamını görmemiz gerekiyordu ancak en başta ben o parçayı koymadığım için boş gözüküyor. Öngördüğüm bir durum değildi ama canımı da çok sıktığı söylenemez.

IMG_0001IMG_0003IMG_0004

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

Sign in to follow this  

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×