Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

Yeni başlayanlar için modelcilik rehberi Barlas Pehlivan

Recommended Posts

Benimde bugün elime geçti. Açıkçası bu kadar kapsamlı bir kitap beklemiyordum. Çok beğendim. Gerek baskısı gerek bilgileri ile bu hobinin ucundan köşesinden dokunmuşlara bile tavsiye ederim. 

Bu işin çok acemisi olarak;  başta Barlas hoca olmak üzere  Hakan Güney'e ve Gökay'a ve diğer emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Bizi böyle Türkçe içerikli bir klavuza hatta külliyata kavuşturdukları için. 
Umarım bu kitap Türkiye maket camiası yayıncılığı için bir mihenk taşı olur. Daha nice yayınlar görürüz .

Şimdi, Evren İmgel yazdı:

Benimde bugün elime geçti. Açıkçası bu kadar kapsamlı bir kitap beklemiyordum. Çok beğendim. Gerek baskısı gerek bilgileri ile bu hobinin ucundan köşesinden dokunmuşlara bile tavsiye ederim. 

Bu işin çok acemisi olarak;  başta Barlas hoca olmak üzere  Hakan Güney'e ve Gökay'a ve diğer emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Bizi böyle Türkçe içerikli bir klavuza hatta külliyata kavuşturdukları için. 
Umarım bu kitap Türkiye maket camiası yayıncılığı için bir mihenk taşı olur. Daha nice yayınlar görürüz .

Umarım  modelciliğe çok katkısı olur, emeğin % 99 Barlas'a ait biz sadece görüşlerimizi ve önerilerimizi ilettik sağolsun o da bizim görüşlerimizi dikkate aldı, uyguladı.

Şimdi, Bulut Solmaz yazdı:

vaaay 2. kitapta mı var. Çıkınca Kesin alırım :D 

Çok beğenilirse 2. si neden olmasın ? :P 

Şimdi, Ahmet Aslanlı yazdı:

Ben yeni başlamadım, ne gerek var

denilemeyecek kadar kapsamlı bir kaynak olmuş. 

Adı yeni başlayanlar ve eskiden başlayanlar için olabilirmiş. 

Başta Barlas abi olmak üzere Hakan abi ve Gökay' a teşekkürler.

Bu kitap başarılı olursa Ak'nin öğretici fiyatı makul diğer kitaplarının Türkçe olarak ülkemiz de satılma ihtimali çok yükselecek.

Bence bu bizler için büyük bir fırsat, benim yaptığım bir şey yok sadece hepinizden önce göz gezdirip, bir kaç öneri yapma şansım oldu.

Bütün emek ve masraf Barlas Pehlivan'a ait. 

3 saat önce, Izzet yazdı:

Merhabalar. Benim de bugun 1 hafta oldu. Kitap elime geçmedi. Sabırsızlıkla bekliyorum. Takip yapamiyoruz sanirim. Iyi gunler 

Bu sabah gelmiş kargo. Dediğiniz gibi takip olayı yok sanırım ama sizin ki uzun sürmüş bence e-posta ile bir sorusturun derim.

2 saat önce, Izzet yazdı:

Merhabalar. Benim de bugun 1 hafta oldu. Kitap elime geçmedi. Sabırsızlıkla bekliyorum. Takip yapamiyoruz sanirim. Iyi gunler 

İsim soyisim nedir ? durumu sorabilirim dağıtıcıya.

IMG-20191004-WA0014.jpg

''kitap@argedan.com adresine bir mail atsın, ismini yazsın. Arkadaşlar kargo takip numarasını yollar''

Barlas beyin cevabıdır.

Bence de tam tersi. Yazılırken yanlış yazmışlar diye düşündüm. Rehberde bir iki yerde daha yanlışlar vardı (Tekrar eden maddeler gibi). Benim işim de olduğundan biliyorum. Yapım aşamasında oluyor bazen. Sürekli aynı şeyin başında olunca bazı hatalar dikkatten kaçabiliyor.

Nozzle çıkınca daha ince çizgiler çiziliyor. Ama tabi boyanın yakın mesafeden atılması gerekiyor.

49063340618_8a746283c8_b.jpg

Okumayı seven, kısmen meslek edinen biri olarak acaba makete yeni başlayanlar için bir kitap var mıdır derken karşıma bu konu çıktı. En yakın zamanda siparişimi verip, ilk maket tecrübem öncesinde okumayı planlıyorum. Emeği geçen herkese şimdiden çok teşekkürler.

12 saat önce, Kürşat Kaan Kerimoğlu yazdı:

Keşke ben başlarken de olsaydı böyle bir kaynak. Belki bi arpa boyu ileri gidebilirdim.

Senin arpadan beklentin nedir?  (Arpa suyu haricinde :) )

49668432643_ab9e5344be_b.jpg

Bu mudur arpa boyu... Daha ne olsun yaw :) Harika ürünler çıkartıyorsun (Genelde, yanlış ölçeğe rağmen :) )