Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Tolga ATMACA

1/35 | M1151 Enhanced Armament Carrier | Academy | Tolga ATMACA

Recommended Posts

Merhabalar,

Uzun süredir uğraştığım ve çeşitli sorunlarla giden modelimi, yeni modellere yelken açabilmek için tamamladım ve M1 Abrams'ın yanına yerleştirdim. 

(Nasıl atladım bilmiyorum ancak sürücü camını içten maskelemeyi unutmuşum sonuç bu:( )

Fotoğraflar sizlerle: 

47941341787_e6db9c1712_b.jpg47941341712_3222c8662a_b.jpg

47941341762_7283807871_b.jpg47941341757_f9a6718810_b.jpg47941361208_16ff73a351_b.jpg47941341782_b3f9843959_b.jpg

Elinize sağlık genel olarak güzel bir model olmuş ama üstteki makineli silahın zırhındaki zırhlı camları da maskeleyip onlarında etrafını boyamalıydınız.

58277903-new-york-may-26-2016-the-m1151-enhanced-armament-carrier-presented-during-fleet-week-2016-in-new-yor.jpg

4_0f34015e-3f4a-4640-94f8-be23cbadcefb.j

Aynaların içine de parlak bir renk kullanılabilir yada parlak paket kağıtlarının içi yapıştırılabilirdi. 

15 hours ago, ismet güralp said:

Elinize sağlık. Güzel olmuş. 

11 hours ago, Hakan Güney said:

Elinize sağlık...

5 hours ago, Kahraman Ege Ceri said:

Elinize sağlık

Teşekkür ederim.

3 hours ago, Bulut Solmaz said:

Elinize sağlık genel olarak güzel bir model olmuş ama üstteki makineli silahın zırhındaki zırhlı camları da maskeleyip onlarında etrafını boyamalıydınız.

58277903-new-york-may-26-2016-the-m1151-enhanced-armament-carrier-presented-during-fleet-week-2016-in-new-yor.jpg

4_0f34015e-3f4a-4640-94f8-be23cbadcefb.j

Aynaların içine de parlak bir renk kullanılabilir yada parlak paket kağıtlarının içi yapıştırılabilirdi. 

Teşekkür ederim. Camlara hiç dikkat etmemiştim, siz dedikten sonra baya gözüme çarpmaya başladı. Akşam bir bakayım. 

Aslında aynaların içine şuan kodunu hatırlayamadığım Tamiya'nın krom rengini uyguladım. Parlak paket kağıdı da bir seçenek ancak kesmesi baya zor olur diye düşünüyorum. Boya olarak daha farklı bir renk öneriniz varsa bir sonraki modellerimde kullanabilirim.

Ellerinize sağlık :) Genel olarak iyi bir bitiş olmuş. Modeller belli bir seviyenin üzerinde bitince detaylar incelenmeye başlanıyor :) Kamuflaj üzerine yaptığını koyu renk kirlenmeler doğal durmamış. Zaten koyu tonda olan ana renginizi daha da koyu göstermiş. Kirlenmelerin daha çok yaşandığı yerleri detaylı referans incelemesi sonucunda bulabilirsiniz. 50 Cal.in mühimmat sandığı genelde yeşil renginde oluyor. Benim gözüme çarpanlar bunlar. Bir de Molotow Chrome kalemlerini bir şekilde alabilirseniz ayna probleminizi çözmek için en iyi seçenek olabilir diye düşünüyorum. 

6 hours ago, Bulut Solmaz said:

Aynada Boya olarak Silver yada sendeki gibi crome rengi olabilir. Üstüne yıkama ve mat vernik geldiyse parlak durmuyor. Belki üstünden bir defa daha geçersin. 

En iyisi Molotow'un kalemleri ama pahalı zıkkım :)

Mat vernik kaynaklı olabilir haklısınız, Molotow'a da bakıyorum şimdi bir kere alıp kenara konulabilir. :)

6 hours ago, Fatih Taş said:

Ellerinize sağlık :) Genel olarak iyi bir bitiş olmuş. Modeller belli bir seviyenin üzerinde bitince detaylar incelenmeye başlanıyor :) Kamuflaj üzerine yaptığını koyu renk kirlenmeler doğal durmamış. Zaten koyu tonda olan ana renginizi daha da koyu göstermiş. Kirlenmelerin daha çok yaşandığı yerleri detaylı referans incelemesi sonucunda bulabilirsiniz. 50 Cal.in mühimmat sandığı genelde yeşil renginde oluyor. Benim gözüme çarpanlar bunlar. Bir de Molotow Chrome kalemlerini bir şekilde alabilirseniz ayna probleminizi çözmek için en iyi seçenek olabilir diye düşünüyorum. 

Teşekkür ederim :)

Yakalandım, koyu kirlenmeleri boyada gözüme çarpan bölgeleri gizlemek için kullanmaya çalıştım :rolleyes:  

Bir sonraki çalışmalarımda referansların fotoğraflarını önüme koyup ona göre çalışmayı düşünüyorum :) 

50 cal'in muhimmat sandığını monte etmeden boyamak gerekiyormuş, bu haliyle boyarsam fırçamın ucunun çevreye değmesinden çekindim aslında. Abrams'ın yanına koyduğumda dediğiniz gibi renk koyu kalıyor. 

Molotow Chrome'a bakacağım şimdi.