Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

1/35 | Tiran-6 MBT | Trumpeter | Umut Can Aydın

Recommended Posts

13 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Umut güzel gidiyor :) Kesme işlemini ne ile yapıyorsun ? Bir de o somunları nasıl ürettin :blink:

Teşekkür ederim Fatih abi kesme işlemi ? bakır levhaları diyorsan onları makas ile kesiyorum. Somunlar da maketin içinde çıkan pe parçalarının içinde vardı kılavuz da kullanılacak bir yer göstermemiş bende böyle yerlerde değerlendirdim.

Ellerine sağlık Umut :) Astar tüm detayları iyice ortaya çıkarmış. Her şey olması gerektiği gibi görünüyor. Bu arada siyah da tanka ayrı bir hava vermiş. Acaba gerçek hayatta hiç siyah kamuflaj uygulayan olmuş mu diye de merak etmedim değil :)  

2 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık Umut :) Astar tüm detayları iyice ortaya çıkarmış. Her şey olması gerektiği gibi görünüyor. Bu arada siyah da tanka ayrı bir hava vermiş. Acaba gerçek hayatta hiç siyah kamuflaj uygulayan olmuş mu diye de merak etmedim değil :)  

Teşekkür ederim Fatih abi, şimdi sen öyle söyleyince bende merak etmedim değil :) ama sanmıyorum.

2 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Detaylar dehşet iyi ams ben özellikli şu yeni boyaları bekliyorum . Astarin da dokusu cok iyiymis aynı markamı acaba ? Boya inceltici oranları ve vs.. bilgilendirmeleri bekliyorum;) eline sağlık. 

Teşekkür ederim. Astar olarak Gunze 1500 siyah (şişe) kullandım 2 lacquer tiner 1 astar olacak şekilde karışım hazırlayıp 1.5 barda attım. Boyaların ise kendi karışım oranı var o şekilde yapıyorum 10 damla boyaya 2-3 damla tiner şekilde.

On 05.06.2019 at 19:07, Umut Can Aydın yazdı:

Maalesef  Trumpeter Amca nın vermediği detayları elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Son durum aşağıda ki gibidir.

Umutcuğum ellerine sağlık,o turumbeter amcanın boynu kopsun vermediği detaylar için:lol: hadi krem tüpünden zibilyon tane iş yapıyorum ben neysede ,  sen artık zirveyi zorlamışsın bilader,o nedir öyle civata somun :D birde altına yaylı rondela yap tam olsun :P

25 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Umutcuğum ellerine sağlık,o turumbeter amcanın boynu kopsun vermediği detaylar için:lol: hadi krem tüpünden zibilyon tane iş yapıyorum ben neysede ,  sen artık zirveyi zorlamışsın bilader,o nedir öyle civata somun :D birde altına yaylı rondela yap tam olsun :P

Teşekkür ederim Kenan abi, senin eline su dökemem abi bende kendi çapımda eğleniyorum işte :D:D 

Boya da ham hali ile aşağıda ki gibidir. Boya olarak Mission Model IDF Ver.1 ürününü kendi tineri ile 10 damla boyaya 3 damla tiner şekilde inceltip orta basınçta uyguladım. Bu rengin üzerine IDF Ver.2 atıp dökülmeler yapmayı düşünüyorum.

48041858767_f3d7431507_b.jpg