Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

1/48 | Typhoon Mk. 1B | Hasegawa | Umut Can Aydın

Recommended Posts

10 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Karşıma alıp saatlerce izleyebilirim :D her şeyiyle çok güzel oldu ellerine sağlık 

Teşekkürler Ege

8 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Eline sağlık Umut...

Teşekkür ederim Hakan abi

3 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık Umut :) Seyri güzel, üst sınıf bir model oldu bence. Gözüme sadece formasyon ışıklarının renksiz olması takıldı. Onun dışında yıpranmalar ve doğallaştırmalar fevkaladenin fevkinde olmuş:)

Sağol Fatih abi beğenmene sevindim. Navigasyon ışıklarında bende kararsız kaldım abi katalog boyama demiş, baktığım bir iki referans fotoğraflarında ise  dış kapaklarını şeffaf görünce  boyamadım bende.

32 dakika önce, Umut Can Aydın yazdı:

Sağol Fatih abi beğenmene sevindim. Navigasyon ışıklarında bende kararsız kaldım abi katalog boyama demiş, baktığım bir iki referans fotoğraflarında ise  dış kapaklarını şeffaf görünce  boyamadım bende.

Ben de referanslara tekrar bakınca dış camın şeffaf olduğunu ama içindeki ampülün renkli olduğunu gördüm. Az önce fotoğrafları için baktım ama bulamadım, daha önce yabancı bir forumda görmüştüm sanırım. Adam şeffaf parçayı kanatla birleştiği taraftan çok ince matkapla delip içine kırmızı/yeşil boya akıtıyordu. Böylece renkli ampül görünümünü gayet gerçekçi bir biçimde yakalıyordu. Gerçi bu dediğim sanım 32 ölçekteydi ama fena fikir değil gibi duruyor. Tekrar ellerine sağlık :) 

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık Umut çok güzel görünüyor, gövde yanlarında ki forsları da boya olarak yapsaydın keşke, onların dışında çok başarılı.

Teşekkür ederim Gökay abi, onlarda nazarlık olsun :) 

2 saat önce, Aymer Güneş yazdı:

Çok sevdiğim bir uçak. Çok güzel olmuş, eline sağlık....

Sağolun

2 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ben de referanslara tekrar bakınca dış camın şeffaf olduğunu ama içindeki ampülün renkli olduğunu gördüm. Az önce fotoğrafları için baktım ama bulamadım, daha önce yabancı bir forumda görmüştüm sanırım. Adam şeffaf parçayı kanatla birleştiği taraftan çok ince matkapla delip içine kırmızı/yeşil boya akıtıyordu. Böylece renkli ampül görünümünü gayet gerçekçi bir biçimde yakalıyordu. Gerçi bu dediğim sanım 32 ölçekteydi ama fena fikir değil gibi duruyor. Tekrar ellerine sağlık :) 

Teşekkür ederim abi

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok iyi olmuş. Eline sağlık Umut. 

Alttan da bir fotoğraf atarsan sevinirim. 

Sağol abi, üşenmez isem çekerim :D 

Elinize sağlık çok güzel görünüyor. Bizim yaptığımız modeller bol kusurlu olduğundan pek aldırış edilmiyor :) ama böylesine güzel olan modellerde göz takılıyor ister istemez. Benim gözümde Gökay gibi yandaki forslara takıldı kanat üzerindekilerden çok daha parlak göze batar bir görüntüsü var. Birde lastikler parlak parlak duruyor  yansıma yapmış belki resimlerde bizi aldatıyor olabilir.

51 dakika önce, Mehmet ÇELEN yazdı:

Elinize sağlık çok güzel görünüyor. Bizim yaptığımız modeller bol kusurlu olduğundan pek aldırış edilmiyor :) ama böylesine güzel olan modellerde göz takılıyor ister istemez. Benim gözümde Gökay gibi yandaki forslara takıldı kanat üzerindekilerden çok daha parlak göze batar bir görüntüsü var. Birde lastikler parlak parlak duruyor  yansıma yapmış belki resimlerde bizi aldatıyor olabilir.

Teşekkür ederim, evet yanda ki foslar boya olmadığı için diğerlerine nazaran biraz daha canlı görünüyor. Ayrıca dekaller de çok kalındı dediğim gibi nazarlık olsun :) tekerlere gelirsek tamamen fotoğraflar da öyle görmüşsünüzdür yoksa parlak olması imkansız mat vernik ve üzerinde 2 ton pigment var.

2 saat önce, Emrah Raşa yazdı:

Elinize sağlık, harika.

Teşekkürler

Bir saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Ellerine sağlık Umut güzel final oldu :)

Teşekkür ederim Komutanım  :) 

Bir saat önce, ismet güralp yazdı:

Guzel bir kuş olacağı belliydi de, bu kadar mı guzel olur yaa. Tebrikler Umut Hocam...

Teşekkür ederim, İsmet abi beğenmene sevindim. :) 

1 saat önce, Evren İmgel yazdı:

Oooo Umut çok güzel bitmiş.Yüzey dokusu çok güzel duruyor bende ona takıldım.  Ellerine, emeğine  sağlık.

Teşekkür ederim Evren abi :) 

Bir saat önce, a.mümtaz yıldız yazdı:

baktım ki biten modeller..dedim Umut'muş bakmaya bile gerek yok fakat baktım, yanılmamak güzel :)

emeklerine sağlık olsun yine yeniden güzel bir model çıkmış  :wub:

Teşekkür ederim Mümtaz Abim :)