Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/35 I 105 mm. Obüs ve Topçeker I AFV Club & Revell I Fatih Taş

Recommended Posts

12 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Izdırabını daha iyi anlıyorum Evren :) Ama senin model  de güzel bitmiş görünüyor :) Kapıları sabit mi yapmıştın?

Ben şu ana kadar sıkıntılı ama kayıpsız geldim bakalım, darısı devamına...

Aynen abi, bitmiş model en güzeli :) Kapıları açık olarak sabitledim. Hareketli olarak olsa eminim ilk açışta elde kalır, ayrıca menteşe yapmak lazım. Kit gerçekten eziyet gibi.  Bundan sonra P38 tamiya kit yaptım. Lego gibi geldi  :)  Tertemiz kit.

On 31.05.2019 at 14:47, Aydın Kaynak yazdı:

bitince güzel bir ikili olacaklar , kolay gelsin ...

Teşekkürler Aydın :) 

On 31.05.2019 at 22:49, Musa Peker yazdı:

Hem maketlerine hem de klavuz gibi anlatımına hayranım komutanım . Kolay gelsin. 

Teşekkürler Musa :) Modeller paylaştıkça güzel :) 

19 saat önce, ismet güralp yazdı:

Komutanım, o km devir gostergesini nasil yaptin.? 

Teşekkürler :) Elle boyadım :D demeyi çok isterdim ama ne yazık ki dekal kendileri :) 

44 dakika önce, Metin ALDEMİR yazdı:

Kolay gelsin güzel bir model izlemesi eğlenceli !!! (tabi yapana sormak lazım)

Teşekkürler :) Sıkıntı yok, yapan için  de eğlenceli:D

Krem tüpünden, eski PE lerden aksesurarlar, sprue dan çekmeler, çay karıştırma çubuklarından oturaklar, her şeyi gördük (görmedik !!!) tamam da Komutanım, oturakların destekleri NPI dediğimiz profil demire benziyor, onları nerden buldun Allahaşkına. :D:D.

Çubukların hazırını buldum da NPI profil hazırı ???

On 09.06.2019 at 12:07, ismet güralp yazdı:

Krem tüpünden, eski PE lerden aksesurarlar, sprue dan çekmeler, çay karıştırma çubuklarından oturaklar, her şeyi gördük (görmedik !!!) tamam da Komutanım, oturakların destekleri NPI dediğimiz profil demire benziyor, onları nerden buldun Allahaşkına. :D:D.

Çubukların hazırını buldum da NPI profil hazırı ???

Modelci dünyasında malzeme varyasyonları sonsuz gibi aslında  :)  Ancak oturaklar da kullanılan profil dahil tüm plastik parçalar Evergreen markasının hazır çubukları.

Maket hakkında lafa gerek yok zaten klasiklesen mükemmel iş çıkartıyorsunuz .

Ben özelikle referansları,  detayları yada en sıradan boyama işlerini bile paylaşma şekliniz için teşekkür ederim. Enaz maket kadar bu işler için de  emek verdiginizin farkındayım. Ilkokul öğrencisine anlatır gibi yaklaşımınız bu ise yeni başlayanlar için bulunmaz bir nimet olduğu gibi benim için de sürekli yeni birşeyler öğrenme fırsatı. Lütfen böyle devam ediniz Fatih komutanım. 

Elinize sağlık 

23 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Maket hakkında lafa gerek yok zaten klasiklesen mükemmel iş çıkartıyorsunuz .

Ben özelikle referansları,  detayları yada en sıradan boyama işlerini bile paylaşma şekliniz için teşekkür ederim. Enaz maket kadar bu işler için de  emek verdiginizin farkındayım. Ilkokul öğrencisine anlatır gibi yaklaşımınız bu ise yeni başlayanlar için bulunmaz bir nimet olduğu gibi benim için de sürekli yeni birşeyler öğrenme fırsatı. Lütfen böyle devam ediniz Fatih komutanım. 

Elinize sağlık 

Güzel yorumlarınız için çoook teşekkür ederim :) Bu hobi her ne kadar bireysel bir hobi gibi görünse de ciddi bir kollektif akıl var ve alınan zevk paylaştıkça artıyor. Sizlerden böyle onur verici yorumlar geldikçe motivasyonum daha da artıyor. Elimden geldiği kadar paylaşmaya ve öğrenmeye devam :) 

19 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elleriniz dert görmesin Fatih Komutanım.

Referanstaki anahtarlığı ve anahtarları görmedim ama :D 

Slayt36

Gaza gelmem diyeceğim ama geldim sanki:D

16 saat önce, baki temel yazdı:

Arkadaş nedir bu komutanlardan çektiğimiz biri uçağın her bişeyini yapar diğeri yürür kaçarın her bi tarafını detaya boğar.:lol:

Anahrarlığı yapmassan bu model eksik kalır diyim.Her türlü çamuru atarım;)

Meslek alışkanlığı diyelim Baki abi :) Artık o anahtarlığı yapmak şart oldu :) 

Yoğun istek ve yönlendirme ve siyasi dil diyelim tehdit yok:lol:Heheh güzel oldu bu anahtarlık.Araç askeri sivil olsa daha çoooooooook şey isterim ama dua et askeriiiiiiiiiiiiiiiiiii:D

Elleriniz dert görmesin Fatih hocam. Anahtarları bile yapmışsınız. Süper valla.

Benden duymuş olmayın ama, Baki bey o anahtarları tek tek saymış marşa takılı hariç 10 anahtar varmış :D Öyle diyor ^_^ Çamur Mamur filan da dedi ama siz benden duymadınız :lol:

3 saat önce, baki temel yazdı:

Yoğun istek ve yönlendirme ve siyasi dil diyelim tehdit yok:lol:Heheh güzel oldu bu anahtarlık.Araç askeri sivil olsa daha çoooooooook şey isterim ama dua et askeriiiiiiiiiiiiiiiiiii:D

Abi diplomatik misyonda çalışıyorum ama hala dili diplomatik yapamadık demek ki :D Asker, sivil fark etmez, sen yeter ki iste :) 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elleriniz dert görmesin Fatih hocam. Anahtarları bile yapmışsınız. Süper valla.

Benden duymuş olmayın ama, Baki bey o anahtarları tek tek saymış marşa takılı hariç 10 anahtar varmış :D Öyle diyor ^_^ Çamur Mamur filan da dedi ama siz benden duymadınız :lol:

Anahtarlar sayenizde eklendi vallahi :) Baki abi ben bu makete yürürüm dedikten sonra 10 değil 100 anahtar da yapsak bir şey fark etmez:lol: