Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Sign in to follow this  
Hasan Şadi ÇELİK

1/72 | Sdkfz.9 & Sdkfz 116- King Tiger | ? | Hasan Şadi Çelik

Recommended Posts

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel toplanmış. Famo'yu ve Tiger'ı çok severim. Güzel bir komboy muş. Takipteyim. 

Teşekkür Ederim. İnşallah tiger 'ın 1/35 inide yapmak istiyorum. umarım elime yüzüme bulaştırmadan bitirebilirim. herhalde bu kadar oldu gerisi gelir artık .

Montajlar güzel görünüyor. Yalnız tek bir Sd.kfz.9/Famo'nun çekme kapasitesi King Tiger için yeterli değil. Keza Famo'ya bağladığınız Sd.Anh 116 römorkunun da taşıma kapasitesi 23 ton. King Tiger ise 68 ton ağırlığında. Tiger I el kitabında (Tiger I'in ağırlığı bu arada 59 ton) yolda kalan Tiger'ı çekmek için 3 adet Famo gerektiği yazılı. King Tiger, Tiger'dan daha ağır olduğundan muhtemelen römork ağırlığını da düşünürsek en az 4 Famo lazım King Tiger'ı çekmek için. Ayrıca römork'da değişmek zorunda. Sd.Anh.121 King Tiger'ı taşıyabilecek kapasitede mesela. Şu fotoya bakarsanız amerikalıların ele geçirdiği 332 numaranın Sd.Anh.121 ile taşındığını göreceksiniz. Böyle yaparsanız dioramanız yanlış olur.

1 saat önce, Alper Akkurt yazdı:

Montajlar güzel görünüyor. Yalnız tek bir Sd.kfz.9/Famo'nun çekme kapasitesi King Tiger için yeterli değil. Keza Famo'ya bağladığınız Sd.Anh 116 römorkunun da taşıma kapasitesi 23 ton. King Tiger ise 68 ton ağırlığında. Tiger I el kitabında (Tiger I'in ağırlığı bu arada 59 ton) yolda kalan Tiger'ı çekmek için 3 adet Famo gerektiği yazılı. King Tiger, Tiger'dan daha ağır olduğundan muhtemelen römork ağırlığını da düşünürsek en az 4 Famo lazım King Tiger'ı çekmek için. Ayrıca römork'da değişmek zorunda. Sd.Anh.121 King Tiger'ı taşıyabilecek kapasitede mesela. Şu fotoya bakarsanız amerikalıların ele geçirdiği 332 numaranın Sd.Anh.121 ile taşındığını göreceksiniz. Böyle yaparsanız dioramanız yanlış olur.

Bende Trumpeter firmasının anlatım kısmında okumuştum. Dediğinizi ama king tiger da çok güzel göründü gözüme ondan böyle bir şey yaptım.

ekstra bilgiler için ayrıca teşekkür ederim.

aslında bu 116 trailer panzer 3 ve panzer 4 taşıyabiliyormuş. ben onları yaptığım için king tiger tercih etmiştim. belki ileriki alışverişlerimde bir panzer 3 ekleyip gerçeğine uygun hale getirebilirim.