Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
EMRAH SEVER

1/35 | U.S.TANKM41 WALKER BULLDOG | Tamiya | Emrah Sever

Recommended Posts

Herkese merhaba. Sekizinci fakat ikinci tank modelimi bitirmiş bulunmaktayım. Modeli bitirmiş olsam da ön ve arka taraftaki çamurlanma şekli pek içime sinmedi gibi, pasteli sürüp geçmiş izlenimi oluşturdu , daha bir hacimli bir şeyler mi yapsam diye düşünmüyor değilim. Acemilikten gelen "çamura abanmak" denilen olguyu en azda tutmaktı açıkçası tüm çamur çalışmalarımın amacı. Bilemiyorum belki de böyle bırakırım. Eldeki modeller de bitti,yeni sipariş vermek gerek:D:D  Önerilere açığım,:huh: Herkese bol modelli günler

s-l300ilk3d-113d-33d-43d-73d-63d-103d-93d-83d-123d-5

Fotoğraflama süper.  Tank daha da güzel.. pas rengi dokusu çok oturmuş.  Kirtasiyelerde graphite stick var ustam, onlardan alıp traslayarak tozunu palete parmaginla gezdir.  Eskittigin kenarlara da. Bulut Hoca söylemişti.  Çok fark yaratıyor. 

2019-05-12_09-20-42

3 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Fotoğraflama süper.  Tank daha da güzel.. pas rengi dokusu çok oturmuş.  Kirtasiyelerde graphite stick var ustam, onlardan alıp traslayarak tozunu palete parmaginla gezdir.  Eskittigin kenarlara da. Bulut Hoca söylemişti.  Çok fark yaratıyor. 

2019-05-12_09-20-42

İsmet hocam sağol, paletler değil de onları yaparım,  ki dediğim gibi aşırı olmasın diye paletleri tadında bıraktığımı düşünüyorum,  ön -arka alt kısma bakan yerler çok bir sür-geç gibi olmuş emin olamadım çamur hissiyatı verip vermediğinden. Olmadı önümüzdeki modellere bakacağız artık. Bilgi için de sağol. Senin motor oluşturma çabanı da hayranlıkla izliyorum bu arada;)

Ellerinize sağlık, modelleriniz de genellikle eskitmeler ölçek dışı kalıyor, akıntı, dökülme ve toz, çamur gibi efektleri verirken ölçek ile uyumlu olması modeli daha gerçekçi görünmesini sağlar.

Modelin altında ki kırmızı efektler nedir ? Toz toprak ise gerçekçi olmamış. Paslanma efekti ise yine gercekçilikten çok uzak.

Boyamave montajı başarılı, ama eskitmeleri yaparken ölçekli olarak ve tek tonlar yerine bir çok farklı tonlarda yaparsanız daha gerçekçi görünen modeller ortaya çıkacaktır.

Emeğinize sağlık.

Bir saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerinize sağlık, modelleriniz de genellikle eskitmeler ölçek dışı kalıyor, akıntı, dökülme ve toz, çamur gibi efektleri verirken ölçek ile uyumlu olması modeli daha gerçekçi görünmesini sağlar.

Modelin altında ki kırmızı efektler nedir ? Toz toprak ise gerçekçi olmamış. Paslanma efekti ise yine gercekçilikten çok uzak.

Boyamave montajı başarılı, ama eskitmeleri yaparken ölçekli olarak ve tek tonlar yerine bir çok farklı tonlarda yaparsanız daha gerçekçi görünen modeller ortaya çıkacaktır.

Emeğinize sağlık.

Aynen o alt kısımları bir elden geçirmek elzem oldu. Bir de kırmızı olmamalıydı amaç çamur etkisiydi. Yeni haftada iyileştirme yapmaya çalışacağım, fotoğrafları ekler fikirlerinize danışırım . Teşekkürler.

Şu kırmızılıkları düzeltmeden yatsam olmazdı. Şimdilik gece gece bu kadar oldu. Sanırım en azından renk anlamında daha  bir gerçekçi oldu. Toz pasteli temizlediğim alana sürerek değil  de püskürterek uygulamaya çalıştım. Ha bir de gece oda ışığında fotoğraf çektiğimden işlem olduğundan az uygulanmış gibi gözüküyor. 

AdsızAdsız2Adsız3Adsız4

Ellerinize sağlık :) Gökay'ın da belirttiği gibi montaj ve boya gayet güzel görünüyor. Eskitme işi biraz tecrübe ve bolca referans araştırma gerektiriyor. Ama kesinlikle doğru yoldasınız :) Fotoğraf tekniği bana biraz garip geldi, tank sanki uzaydaymış gibi bir his oluşturuyor. Gözlerim ayakları yere basan bir tank fotosunu aradı açıkçası ama son tahlilde bu bir tercih meselesi :) 

3 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerinize sağlık :) Gökay'ın da belirttiği gibi montaj ve boya gayet güzel görünüyor. Eskitme işi biraz tecrübe ve bolca referans araştırma gerektiriyor. Ama kesinlikle doğru yoldasınız :) Fotoğraf tekniği bana biraz garip geldi, tank sanki uzaydaymış gibi bir his oluşturuyor. Gözlerim ayakları yere basan bir tank fotosunu aradı açıkçası ama son tahlilde bu bir tercih meselesi :) 

Fatih Bey teşekkür ederim,  dediğim gibi bu 2.tank modelim, birincisi de zaten yaptığım ilk modeldi.  Her modelde bir- iki düzgün yaptıklarım yanında çokça da  yapmaya calistiklarim ve haliyle de tam basaramadigim şeyler  oluyor. Sizlerin uyarıları ve de bu uyarıları doğru tatbik edebilmem ile inşallah daha güzel ürünler ortaya çıkacak ileriki zamanlarda. Fotoğraf konusunda ise bu sefer zemin olarak böyle bir şey denedim, bakalım yeni modellerde o işi de bir standarta baglayacagim, çünkü daha önceki paylaşımlarımdan da görüleceği üzere modelin etrafı bana göre amatör ve dikkat dağıtıcı gibi geliyordu bana, bu sefer böyle oldu bakalım artık 😁

Elinize sağlık. Güzel toplanmış bir iş.

Gökay bey zaten hataları söylemiş, sizde düzeltmişsiniz. Gayet iyi gidiyorsunuz.

Paletlerin yere değen kısımlarına grafit tozu (metal efekti için) değil de siyah renk (tire black, yada siyah pigment) daha iyi gider. Tabi yeni gibi değil de tozlu olacak. Bunların paletlerinin, yere basan yerlerinde plastik pabuçlar var. İsmet beye o zaman önerdiğim grafit kalem, metal yüzeyler için. Onun Tankının paletleri metaldi. Ama paletlerin içindeki metal aksam, cer dişlisi ucu gibi alanlarda grafit kalem (yada gun powder pigment) çok güzel bir etki yaratacaktır. 

12 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel toplanmış bir iş.

Gökay bey zaten hataları söylemiş, sizde düzeltmişsiniz. Gayet iyi gidiyorsunuz.

Paletlerin yere değen kısımlarına grafit tozu (metal efekti için) değil de siyah renk (tire black, yada siyah pigment) daha iyi gider. Tabi yeni gibi değil de tozlu olacak. Bunların paletlerinin, yere basan yerlerinde plastik pabuçlar var. İsmet beye o zaman önerdiğim grafit kalem, metal yüzeyler için. Onun Tankının paletleri metaldi. Ama paletlerin içindeki metal aksam, cer dişlisi ucu gibi alanlarda grafit kalem (yada gun powder pigment) çok güzel bir etki yaratacaktır. 

Bulut Bey teşekkür ederim. Bilgiler için de sağolun. Bu modelin paletlerini önce siyaha boyadım sonra orta kısımları- şu V ve ters V gibi olan merkez- dilber ile geçtim, iki yan tarafına ince Revell Rust rengi ile geçtim. Yikamada da geneli Siyah ile yıkayıp sonra da çamur - toz görüldüğü gibi.  Her modelde ön araştırma zaten yapıyorum, resim ve video olsun. Biraz daha derin ve spesifik parçalar için de yapmam gerekecek bundan sonra 👍