Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Hasan Şadi ÇELİK

1/35 | U.S. M113A2 Desert Ver. | TAMİYA | Hasan Şadi Çelik

Recommended Posts

22 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Hasan Bey, seri imalata girdiniz galiba. Banttan sürekli tank çıkıyor. Tebrikler. Tozlama ve çamurlamada bir iki ton açık koyu karışımlar da kullanın derim. elinize sağlık.

Tozlama işini daha yeni yeni öğrenmeye başladım. öğrendikçe inşallah daha iyi maketler çıkarabilirim. ama bunu için air brush almak istiyorum. aslında airbrush ile daha stabil boya yapılabilirim diye düşünüyorum.

Elinize sağlık.

Bir önceki Panzer IV'ye yazdığım "Şimdiye kadar yaptıklarınızdan en beğendiğim bu oldu." lafımı geri alıp bu modeliniz de kullanıyorum :) 

Bu daha iyi olmuş. 

Tabi hataları var ama ileride düzelecek şeyler.

AB konusunda ise şart değil. Fırça ile çok güzel boya yapan arkadaşlar var. AB bile kullansanız fırça her zaman şart.

Normalde Bu işte devam etmek istiyor musunuz? ona göre AB'a para yatırın" derdim ama siz o bölümü geçmişsiniz. Devam ediyor ve gelişiyorsunuz. AB malesef ucuz bir yatırım değil. Özellikle bu zamanda. Komprasör ve AB masrafı göz korkutucu. 

Sizi Çoook uzun bir konunun teee ilk başına yönlendireceğim ama okumakta yarar var.

Aklınızdaki soruların ve bilmediğinizden aklınıza gelmeyen tüm sorular ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

58 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık.

Bir önceki Panzer IV'ye yazdığım "Şimdiye kadar yaptıklarınızdan en beğendiğim bu oldu." lafımı geri alıp bu modeliniz de kullanıyorum :) 

Bu daha iyi olmuş. 

Tabi hataları var ama ileride düzelecek şeyler.

AB konusunda ise şart değil. Fırça ile çok güzel boya yapan arkadaşlar var. AB bile kullansanız fırça her zaman şart.

Normalde Bu işte devam etmek istiyor musunuz? ona göre AB'a para yatırın" derdim ama siz o bölümü geçmişsiniz. Devam ediyor ve gelişiyorsunuz. AB malesef ucuz bir yatırım değil. Özellikle bu zamanda. Komprasör ve AB masrafı göz korkutucu. 

Sizi Çoook uzun bir konunun teee ilk başına yönlendireceğim ama okumakta yarar var.

Aklınızdaki soruların ve bilmediğinizden aklınıza gelmeyen tüm sorular ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Burdan okuyorum mümkün olduğunca dediğiniz gibi zaten ab konusunda beni ileri tarihlere iten şey masraf kısmı inşallah onu çözünce halledecem. ben 2018 yılı başında başladım model yapmaya hep alet ekipman eksikliği ve tabi ki tecrübe eksikliği yavaş gelişerek devam. ilerde bulabilirsem fotoları ilk yaptılarım modellerden de paylaşırım. merak ettiğim araçları yapıyorum. ama almanların tankları oldukça güzel geliyor. Arada da hava araçları yapmaya çalışıyorum. beceride çok önemlidir. yapmak istediğim modeli en iyi şekilde inşa etmeye ve boyamaya çalışıyorum. geliştikçe ve tecrübe arttıkça daha güzel işler çıkarırım.

On 09.05.2019 at 20:04, Tolga ATMACA yazdı:

Hocam elinize sağlık. Bugün bu kitten aldım. Elimdeki kitin boyasını bitirdikten sonra başlayacağım. 

Ana boya olarak ne kullandınız?

Geç fark ettim kusura bakmayın. Vallejo iraqui sand ( 70.819 ) sonra üstüne revell çöl sarısı ile kirletme yaptım.