Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Alperen Yüksel

1/48 | TF-104G Türk Hava Kuvvetleri | Hasegawa | Alperen Yüksel

Recommended Posts

Ellerine sağlık, kokpit çok güzel olmuş :) PE'ler için hangi super glue (CA) kullanıyorsun bilmiyorum ama özellikle renkli PE parçalar için beyaz tutkal veya jel halindeki super glue tavsiye ederim. Hem çalışma süreleri yeterli hem de temiz çalışma imkanı daha fazla. Jel super glue için önereceğim marka Locktite markasının "ultra gel control" ürünü ama sanırım Türkiye'de bulmak biraz zor. 

2 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Ellerine sağlık, kokpit çok güzel olmuş :) PE'ler için hangi super glue (CA) kullanıyorsun bilmiyorum ama özellikle renkli PE parçalar için beyaz tutkal veya jel halindeki super glue tavsiye ederim. Hem çalışma süreleri yeterli hem de temiz çalışma imkanı daha fazla. Jel super glue için önereceğim marka Locktite markasının "ultra gel control" ürünü ama sanırım Türkiye'de bulmak biraz zor. 

Çok teşekkür ederim Fatih abi :) Yapıştırıcı olarak japon yapıştırıcısı kullandım yapışması vs iyi denebilir fakat erken kuruyup işlevini yitirmesi problem çıkartıyor.Diğer yapıştırıcalara da bir göz atayım bakalım bulabilecek miyim.

Haftasonu boş durmayıp gövdeyi birleştirdim böylece boyadan önce macun işi kaldı.İniş takımı yuvası gövdenin birleşmesini engelliyordu dolayısıyla yuvanın duvarlarını biraz kesip zımparalayarak oturttum.Gövde birleştikten sonra gövdenin arka kısımları tam uyumlu otururken burun radom oturma kısmında sol gövdenin 1-2 mm daha ileride olduğunu farkettim orayı da zımparalayarak iki tarafı da eşitledim.Tip tanklarda problem yok gibi radomda ise işler ciddi anlamda kötü iki tarafta da büyük bi hendek var :) Kanatlarda sizden fikir almak istiyorum.Flaplar oynar parçalar olduğu için düşüncesiyle aradaki boşlukları ve yüksekliği başta pek önemsemedim ancak kötü durduğunu farkettim.Sizce kanat üstünde macunla oynama yapmalı mıyım?

46991317104_2e41d99da2_b.jpg

47728353582_6e9b6d1dbc_b.jpg

47728351842_b4a92639de_b.jpg

47728352822_bab90d1a26_b.jpg

46991316454_933da56003_b.jpg

47780512691_7676b5228e_b.jpg

Offf kabus gibi :unsure:

15 saat önce, Alperen Yüksel yazdı:

Sizce kanat üstünde macunla oynama yapmalı mıyım?

O sana kalmış. Sonuçları sen görüyorsun. Bir ton macun zımpara işi çıkmış zaten. İyice soğutmasın seni.

O radom zaten tek başına bir eziyet. Macunla zor dolar. çöker. bence araya plastik malzeme doldur. 

On 6.05.2019 at 09:58, Bulut Solmaz yazdı:

Offf kabus gibi :unsure:

O sana kalmış. Sonuçları sen görüyorsun. Bir ton macun zımpara işi çıkmış zaten. İyice soğutmasın seni.

O radom zaten tek başına bir eziyet. Macunla zor dolar. çöker. bence araya plastik malzeme doldur. 

Soğuttu abi valla :) Neyse ki gövdedeki boşluklar radomdaki kadar değiller bir kısmını kapattım ancak elim devamına gitmiyor :unsure: 

Hayatım boyunca kullanmadığım macunu ve macun çeşidini bir uçakta kullandım ve sonunda gövdenin macun ve zımpara işini bitirdim sadece macun ile zımpara pisliklerini temizlemek kaldı .İşe öncelikle radomdaki hendeği kapatmakla başladım.Bunun için fotoğrafta gördüğünüz epoxy putty yi kullandım ve üzerini 2 kat macunlayarak bitirdim.Yine fotoğraflarda gördüğünüz hava frenlerini alçakta kalmaları ve kocaman boşluk bırakmaları sebebiyle açık yapmayı planlamıştım ancak bu işi birazcık patafixle yüksekliği eşitleyip biraz da epoxy puttyle boşluğu kapatarak çözdüm.Onun dışındaki işlemler bildiğimiz macun zımparaydı açıkçası astardan sonra macun işi çıkmaması için dua ediyorum.Şimdi sırada başka bir eziyet olan kanopi maskeleme var hem de 5 parçalı :wacko:

47038512894_b3173a7a97_b.jpg

33950769688_939b4d6373_b.jpg

32884294237_10c766f59f_b.jpg

33950770668_e7316f28f9_b.jpg

47038513084_572963ac22_b.jpg

46911879525_e74d48d62c_b.jpg

Bir saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Alperen ellerine sağlık,kolay gelsin ama pek bi kolay olmadığı anlaşılıyor,sana ızdırap çektirmiş alçak kit :);)

Çok teşekkür ederim Kenan abi :) Cidden ızdırap çektim abi ama bir an önce boyamaya geçmek için açtım gözümü yumdum ağzımı :D 

On 13.05.2019 at 10:33, Bulut Solmaz yazdı:

Bu ne eziyettir ya :)

Eline sağlık ama güzel oluyor.

Çok teşekkür ederim Bulut abi maalesef epey bir çektirdi Türk yapacak olmasam muhtemelen yarıda bırakmıştım  :D 

On 13.05.2019 at 19:02, ismet güralp yazdı:

Tezgahtaki karacilar bitince bir F-104 patlatayim diyordum. Karaya devam edeyim en iyisi... çok zor modeli cok güzel ilerletiyorsunuz.

İsmet abi çok teşekkür ederim.Eğer Türk F-104’ü olacaksa bir şekilde gider o gazla ama öbür türlü kesinlikle bi bıraksam mı diye sorgulatır bence :D Şimdiden kolay gelsin tabi bu kitte mümkünse :D 

14 saat önce, Sezgin Yiğit yazdı:

Tam kanser kitmiş ya ama sonuç güzel görünüyor :D

Çok teşekkürler bu gidişle hasegawaya bulaşmayacağım anlaşılan :) 

Bir saat önce, baki temel yazdı:

Ulen kite bak tam ömür törpüsü .Sabrına sağlık alperen ben coktan dıvara doğru sallamıştım:lol:

Çok teşekkürler Baki abi :D