Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Sezgin Yiğit

1/24 | BMW 2002tii | Hasegawa | Sezgin Yiğit

Recommended Posts

Herkese merhaba, bu sefer sivil bir araçtan devam edeyim dedim. Bmw 2002 sevdiğim bir model. Kasa kodu e10 olarak geçiyor. Bu modelde tii harflerinin anlamı kullanılan mekanik yakıt enjeksiyonunu simgeliyormuş. 130 beygir güce sahip. Kite gelirsek Hasegawa'nın historic car serisine ait. Parçalar temiz duruyor ve çapak nerdeyse yok. Parçaların uyumu güzel duruyor. 

0RQpgB.jpg

Koltukları yaparak başladım işe.

4j5VQG.jpg

Yolcu kabinini ve şaşiyi birleştirdim. Daha sonra orta konsol, vites ve el frenini yapıştırdım. Zemin halısı görüntüsü vermek için zemini maskeleme bandıyla kapladım ve dark sea greye boyadım. 

LlLRNo.jpg

Daha sonra kapı içlerinin çok boş olduğunu gördüm. Kol dayama ve cam açma kollarını eklemek istedim. Hurda parçalardan bişeyler çıktı ortaya. Sürücü tarafındaki daha küçük. 

r57Npm.jpg

Bu da yolcu tarafının.

P1gaN5.jpg

qdrNpR.jpg

Yerlerine takınca fena durmadı. 

QL9zNZ.jpg

bVWEpb.jpg

Şimdilik bu kadar.

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin.

Fırçayla mı boyayacaksınız? Eğer fırça kullanmayı düşünüyorsanız biraz üzülebilirsiniz. Özellikle sivilde sizi çok zorlar. Sprey boya tavsiye ediyorum. 

Teşekkürler, yok fırça olmaz dediğini gibi spreyle yapacağım.

1 saat önce, ismet güralp yazdı:

sanırım buldum.  gulfstream aqua metallic.

Çok teşekkürler hocam. 

Sezgin kolay gelsin kardeşim.. Yaptığın kitin 1974 modelini (Tii degildi) 2 sene kullandım..  Zamanının en iyi makinelerinden biriydi..  Aşağıda verecegim linkte E10 kasada uygulanan tum boyaların boya kodları mevcut.. Renk konusuna tam karar vermeden hepsinin görsellerini incelemeni tavsiye ederim.. Kolay gelsin;

https://www.02restoration.com/restoration-tips/bmw-2002-specifications/original-bmw-2002-paint-colors/

14 saat önce, Taner Onagül yazdı:

Sezgin kolay gelsin kardeşim.. Yaptığın kitin 1974 modelini (Tii degildi) 2 sene kullandım..  Zamanının en iyi makinelerinden biriydi..  Aşağıda verecegim linkte E10 kasada uygulanan tum boyaların boya kodları mevcut.. Renk konusuna tam karar vermeden hepsinin görsellerini incelemeni tavsiye ederim.. Kolay gelsin;

https://www.02restoration.com/restoration-tips/bmw-2002-specifications/original-bmw-2002-paint-colors/

Teşekkür ederim Taner abi. Çok şanslısın :) peki bu renkleri araba boyacısında bulabilir miyim?

Kısa bir aranın ardından devam. 2002'nin koltukları, konsolu boyandı, direksiyon, koltuklar ve konsol yerine takıldı, iç kısım bitti sayılır. Bir de kemer kilitleri yapmaya çalışacağım, arka koltukların hemen önünden çıkıyor şaft tüneline bağlı. Kılavuzda iç kısım ve alt takımlar için yarı parlak siyah boya istiyordu. Yarı parlak siyah boya bulamadım ben de elimdeki mat ve parlak siyahı karıştırarak yapmaya çalıştım, renk içime sindi :)

lqlgLl.jpg

oXvM2o.jpg

V9dJAq.jpg

Şasiyi mat siyaha boyadım ve diferansiyel ve aksları yerine taktım. Diferansiyelde soğtucu var B)

nQnqk1.jpg

Ön ve arka alt takımlar, ön diskler ve kampanalar, amörtisörler boyandı. Fren disklerine parlak vernik attım. 

v69BmO.jpg

Egsoz sistemini ve alt takımları yerlerine taktım:

Llrq2J.jpg

r5rbgB.jpg

7azGom.jpg

P19b5v.jpg

ZX4yLA.jpg

5 dakika önce, ismet güralp yazdı:

İç mekan taban halı rengi çok iyi olmuş. Koltuk rengi dokusu deri gibi duruyor. Çok güzel hocam. Tekrar eline sağlık. 

Teşekkürler hocam beğenmenize sevindim :)