Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Sezgin Yiğit

1/72 | AH-1W Super Cobra | Italeri | Sezgin Yiğit

Recommended Posts

Herkese merhaba,

Karşınızda bir super cobra ile bulunmaktayım. Bunu geçen sene almıştım. Bu yüzden birleştirmeyi geçen sene yapmıştım yapım aşamalarının pek fotoğrafı yok. Ama son aşamalarını fotoğrafladım. Ayrıca bununla Ankara'da bugün gerçekleşen yarışmaya da katıldım ama türk askeri helikopterleri kategorisinde sadece ben katıldığım için değerlendirmeye alınmadı. Gerçi alınsa da kazanamazdım zaten :D Hatalarım çok oldu. 

Burada bizim versiyonlarda gördüğüm kadarıyla gövde altındaki parçaları ekledim, tam isimlerini bilmiyorum.

grBXV2.jpg

Perçinleri açtım.

ZX0YQZ.jpg

oX1E8k.jpg

Kuyruk pervanesindeki karşı ağırlıkları ekledim. 

lqVErb.jpg

Elinize sağlık. Her biten model güzeldir. Emek vardır

Hataları yok değil. Tabiki var. Olmalı da. Yaptıkça görüp düzeltip yaptığımız işten zevk alacağız.

Decaller biraz kalın gelmiş gibi. Vernik attınız mı emin değilim. Kalın dekaller bir iki yerde soyulma eyliminde gibi.

Camda parmak izleri kalmış.

Panel ve perçin Detayların üstünden biraz daha geçmeliymişsiniz iyi olacakmış. Yıkama biraz yetersiz kalmış. Detaylara işlememiş. 

12 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Her biten model güzeldir. Emek vardır

Hataları yok değil. Tabiki var. Olmalı da. Yaptıkça görüp düzeltip yaptığımız işten zevk alacağız.

Decaller biraz kalın gelmiş gibi. Vernik attınız mı emin değilim. Kalın dekaller bir iki yerde soyulma eyliminde gibi.

Camda parmak izleri kalmış.

Panel ve perçin Detayların üstünden biraz daha geçmeliymişsiniz iyi olacakmış. Yıkama biraz yetersiz kalmış. Detaylara işlememiş. 

Teşekkür ederim. 

Decaller için vernik attım hatta yapıştırırken mr hobbynim mark setter, yapıştırdıktan sonra da mark softer sürdüm üstüne. Ama yine de kalın kaldı anlamadım ben de.

Evet yıkama biraz yetersiz özellikle perçinlerde az olmuş

9 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Decallerin kalınlığına yapılabilecek pek birşey yok. O başbelaları öyle gider. Zımpara mımpara filan yapılır da bir yere kadar. Basacaksınız solisyonu. Olduğu kadar artık :)

Benim dediğim bir iki yerde hafif kabarmış GİBİ idi. 

0RQyy8.jpg

Evet bir de kuyruktaki sayılardan birinde kabarma var sanki. Bu arada decaller kalın ama suya bi kere sokup çıkarmayla kolayca yerlerinden çıkıyorlar o yüzden sevdim bunları :D Tabi bütün kağıt decal olarak verildiğinden orada kazandığım süreyi decalleri şekline uygun olarak keserken harcadım.