Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Umut Can Aydın

1/35 | U.S MEDIUM TANK M4A3 (76) W | MENG | TS-043

Recommended Posts

ts-043XR2

Sherman olarak da bilinen M4 Medium Tank, korkutucu ana silahı veya kalın zırhı olmayan bir tankdı. Ünlü bilim adamları tarafından tasarlanmadı ya da parlayan madalyaları olan mürettebat tarafından tasarlanmadı. Ancak, o zaman endüstriyel üretimin zirvesi. Tasarımın başlangıcında, gemi ile stratejik taşımacılık için büyüklüğü dikkate alınmıştır. Tasarım ve üretimi basitleştirmek için çok sayıda başka silah bileşeni kullanıldı. Tek tip spesifikasyonlar sayesinde, farklı üretim işlemleriyle işlenen aynı parçalar çok sayıda üretilebilir. M4 Sherman'ın silahı belirli bir mühimmatla sınırlı değildi. Ve raylarının demir yolu taşımacılığı için özel raylara dönüştürülmesine gerek yoktu. Bu üst tasarım tankın yaklaşık 50.000 adeti üretildi. Tam bir çeşitlilik yelpazesine sahipti. Bu son MENG TS-043 ABD Orta Tank M4A3 (76) W modeli 206 mm uzunluğunda ve 90 mm yüksekliğindedir. Bu kitin toplam 1.190 parçası vardır. Anahtar süspansiyon yapısı aynı araçtaki ile aynıdır. Bu hareketli süspansiyon gerçekçi ve güvenilirdir. Bu kit oldukça eksiksiz ekipman döküm numaraları ve gerçekçi yüzey detayları sunar. Bu kit, Duckbill (ördek gagası) uç konnektörlerine sahip yüksek mukavemetli çalışılabilir izler içerir. İnce PE parçalar ve metal kablolar dahildir. Çıkacak ilk partide kutu içerisinde metal namluda olacaktır.

NOT: Şuan için çıkış tarihi belli değil. Önümüzdeki hafta bu ürünle ilgili daha fazla ayrıntı paylaşılacakmış.

ts-043XR1

Kaynka: http://www.meng-model.com

Meng sağlam iş çıkartır genelde. Çıkınca güzel bir şey olacak anlaşılan.

Duckbill genelde pasifikte kullanılmış diye biliyorum. Bundan iyi pasifik dioramsı olur. Duckbill lerden birkaç tane kesilir offf ormanlık bir zemin.

satışa sunulan ilk seriden metal namlu çıkacakmış. Tabi Türkiyeye uğramaz o set :)

Ucuz da olmayacağı kesin :) 

14 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Duckbill genelde pasifikte kullanılmış diye biliyorum. Bundan iyi pasifik dioramsı olur. Duckbill lerden birkaç tane kesilir offf ormanlık bir zemin.

satışa sunulan ilk seriden metal namlu çıkacakmış. Tabi Türkiyeye uğramaz o set :)

Pasifikte kullanılmış mı bilmiyorum ama Avrupa da da yaygın kullanılmış diye biliyorum.

pbOLyJ.jpg

mM0nOY.jpg

BajkJV.jpg

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Olur olur, Geçenlerde Ankara'daki ünlü mağazanın internet sitesinde Meng aşağıdaki modeli indirimliydi , aldım. İlk seriye dahil diye bildiğim metal namlu çıktı :) 

1124531-28685-34-720.jpg

46 dakika önce, Evren İmgel yazdı:

Olur olur, Geçenlerde Ankara'daki ünlü mağazanın internet sitesinde Meng aşağıdaki modeli indirimliydi , aldım. İlk seriye dahil diye bildiğim metal namlu çıktı :) 

1124531-28685-34-720.jpg

Ankaradaki o ünlü mağazadan bende birebir aynı modeli aldım. İçinden merhaba çıktı :( 

Alperden namlu alıp kutuya manuel attım :) 

On 12.04.2019 at 13:03, Bulut Solmaz yazdı:

On 12.04.2019 at 15:58, ismet güralp yazdı:

Bu fiyat iyi gibi.  Ben 50-60 $ tahmin etmiştim. 

On 12.04.2019 at 16:19, Umut Can Aydın yazdı:

Türkiye' de bu fiyatlarda olur zaten :) 

Ben bu kiti getireceğim de kitin çıkış fiyatı biraz yüksek oldu. Meng nedense abartmış bu kitte. Yurtdışı perakende fiyatı minimum 400TL ve üzeri olacak. Her zaman yaptığım gibi bunu yurtdışından birazcık daha düşük tutabileceğim ama kişisel fikrim kitin hakettiği değerin çok üzerinde satışa çıkarıldığı. Elbette içini bilemem ama metal namlu koyduk diye suyunu çıkarmış Meng. Yani bunun toptan fiyatı ile mühendislik harikası Tiger Model Pantsir'in fiyatı nerdeyse aynı. Öeeehh yani!!! :unsure:

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Boş ver alma o zaman :) O fiyattan (+ karın) ile satılabilir mi?

Yok benim satış fiyatım büyük ihtimalle 350-420 arası olacak. Daha net değil şipink vs var ama standart oranları vs koyarsam böyle olacak %90. Ama işte Academy'nin aynı kiti var o neredeyse yarı fiyatında. Yani bir şekilde gider de elde kalır biraz elbette.