Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
ibrahim öner

1/10 | Man of DAK, tank commander| Young Miniatures| İbrahim Öner

Recommended Posts

2 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Ellerine sağlık İbrahim çok başarılı.

2 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Ellerine sağlık İbrahim abi çok güzel görünüyor.

1 saat önce, Mustafa Arabacı yazdı:

Eline sağlık İbrahim

1 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Bu işin iyice ustası olmuşsunuz. Harika.....

Güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Çoğunuzun dediği gibi, 1,5 senedir figür işi ile uğraşıyorum, bu sürede aldığım yol geriye bakınca çok ama ileriye bakınca bir arpa boyu kadar...

Bu kadar ilerlememi sağlayan iki şeyden biri çok boyamam ikincisi çeşitli platformlarda verdiniz yapıcı destekler oldu.

herkese çok teşekkür ederim katkılarından dolayı...

15 dakika önce, ismet güralp yazdı:

İbrahim Hocam,

Emeğinize, elinize sağlık. Tecrübe açisindan forumda bir soru soracak son kişi olarak sorum olacaktı.:blush:... Subayin sağ cep ustundeki rutbesi siyah ya da bir kac ton koyu zeminde mi olacakti acaba.  

Teşekkür ederim.

https://images.app.goo.gl/v6Mat7rh7Q4vLwB76

https://images.app.goo.gl/FR4axSr8KmZN7sBi7

orjinali bu şekilde Alman Afrika kolordusu üniformasıdır.

22 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çalışma daha bitmemiş. Devam ediyor.

Biten modeller bölümünde görülüyor da.. Kusura bakmayın acemilik işte. Ama boyamalar muhteşem.. giyside gerçek kumaş dokusu var bu haliyle. İbrahim Hocam zevkle takip ediyoruz. selamlar.

3 saat önce, ismet güralp yazdı:

Biten modeller bölümünde görülüyor da.. Kusura bakmayın acemilik işte. Ama boyamalar muhteşem.. giyside gerçek kumaş dokusu var bu haliyle. İbrahim Hocam zevkle takip ediyoruz. selamlar.

On 11.04.2019 at 14:44, Bulut Solmaz yazdı:

Çalışma daha bitmemiş. Devam ediyor.

Aslında benim gözümde bitti. Ama eksik veya hatalı birşey varsa lütfen söyleyin zaten paylaşmamın esas sebebi bu

7 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Ben yakadaki ve Şapkadaki kartal'ın beyaz/metal rengini görmeyince ve bittikçe paylaşmaya devam edeceğim ibaresine bakarak daha bitmediğini düşünmüştüm.

r5GrO7.jpg   

dsc03284__sized_l.jpg

Aslında haklısınız kendimi yanlış ifade etmişim. Benim kasttettiğim başka yeni maketler bitince paylaşmaktı. Yeniden özür dilerim.

Benim araştırdığım kadarı ile gerek gövdede “heer” ordu arması metal değilde kumaştan keza spoletler de öyle. 

Ama aklıma kurt düştü. Bir daha geçeyim üstünden. Teşekkür ederim

22 saat önce, ismet güralp yazdı:

İbrahim Hocam , metal gibi görünen kısım metalden ziyade gümüş sırma ipten dikişli amblem. zemin haki tonunda.

aşağıdaki link ve sayfa yardımcı olur diye düşündüm.

https://www.ww2gear.com/p-40079-german-army-dak-bevo-cap-eagle-officer-wwii-repro.aspx

army

Gönderdiğiniz doğrudur İsmet Bey fakat yazının başlığında ve açıklamalarında belirtildiği gibi subayların “gazoz kapağı” dediğimiz şapkalarında oluyor örnek olarak gösterdiğiniz tip.  Göğüs ve spoletlerde gümüş sırma olmuyor. 

Renge gelince; üniforma rengi bu olup genelde solarak açık sarıya dönüyor. (Bahsettiğim renk İngilizler karşısında sağladıkları galibiyet ile sonrasında İngilizlerden elde ettikleri kumaşlar değil).

Yeşil renkteki solmamış kamuflajın, ki bu asker tankçı o nedenle solmamışlık daha olası, kartal işlemesinin solması pek olası olmuyor.

Yine de ne sizin ne benim ifade ettiğim şeylerin doğruluğu ne kadar geçerli bilemem haklı olabiliriz ikimiz de...