Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
baki temel

1/72 ww2 Hurda Alman Tankı

Recommended Posts

Sevgili hobidaşlar 72 ölçek hurda bir alman tankına ihtiyacım var.Bu duyurumu özellikle toplantıya katılabilecek arkadaşlaradır.Zira şehir dışından bu konuda yardım olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Zira kargo masrafları çok fahiş olmuş.Sanki bizi öpiyler gibime geliyor:lol:

Aynen kargo fiyatları çok fena uçmuş.

İstanbul' dan Ankara' ya PTT ile zarf gönderdim 12 TL tuttu

İstanbul' dan Trabzon' a PTT ile 1/48 F-14 gönderdim 17 TL tuttu. ( Zarf ile hemen hemen aynı olması beni şaşırttı. )

İstanbul' dan Ankara' ya Yurtiçi Kargo ile 1/48 F-104 gönderdim 30 Tl küsür tuttu. Gerçekten ucuz diye bir şey kalmadı..

PTT kargo daha makul gibi duruyor (Ölümü gösterip sıtmaya razı etme) Ama malesef yakınlarımda PTT kargo yok.

Birde Postacıları çok hoyrat davranıyorlar, Adamlara zerzevat taşımayıda (tanzim satış) yükledikten sonra iyice hayattan bezdiler. 

Çinden beleşe gelen kargonun yurdum içinde ürünün ederi kadar tutması tam bir rezalet. Dün İstanbula kargo yolladım 27tl tuttu. içindeki o kadar tutmadı.

Japonyadan malzeme söylüyorum. Teee çaponyadan 40'tle ye gelirken (çinden de değil) Onun yarısını Yurdum içinde 30tle ye yolluyorum. Bu arada konu başka yöne saptı :) 

Kargo işlerinin gerçekten cılkı çıkmış. İzmirden 1/48 su-27 satın aldım Trabzon’a Aras kargo ile 65 tl ye geldi!! Ondan önce İstanbuldan Bulut beyin yolladığı neredeyse zarf boyutundaki küçük çantalara yine Aras kargo 20 küsür lira istemişti yanlış hatırlamıyorsam. Umut Can hocam sağolsun ricalarımı kırmayıp 1/48 F-14’ü PTT ile yollayınca 17 tl ödedim. Özel kargo şirketleri ya mala hasar veriyor ya da cebinizdeki bütün parayı emiyorlar.