Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
EMRAH SEVER

1/35 | Kfz.2 VW Typ166"Schwimmvagen" | Italeri | Emrah Sever

Recommended Posts

Herkese merhaba. Mart ayında genel itibariyle biten fakat vernikti iklimlendirmeydi vs. bugüne dek uzayan yeni modelim sizlerle.Amfibi araç şivimvagın. Daha önceki modelimde bahsettiğim kit kaynaklı sorunlar bu modelde neredeyse olmadı ki tek ve en büyük sorunum aracın sağ ön tekerini tutan aksam daha ağaçtan çıkarken ikiye ayrıldı. Sanırım 6-7 defa yapıştırdım. En son tuttu dediğimde vernik aşaması sonrası ne olduysa yine attı. Kafayı yemek üzereyken resimdede görüldüğü üzere hafif yamukluk olsa da bir şekilde tutturdum. Aracı her ne kadar önerilen kapalı yapılmasıysa da manualde ,ben içinin de genel olarak görülmesi adına açık yaptım. Çamur olayında ise yatay ikiye bölersek aracı alt kısmın altını koyu ve yeni çamur gözükmesine çalıştım. Alt üst kısımda daha kurumuş bir ton yakalamak istedim. Vernik aşamasında da bir nebze olsun buna hizmet etsin diye alt kısmı parlak vernikledim(ıslak görünüm amaçlı) üst gövdeyi ise yine mat vernikledim. Herkese bol modelli günler

186132-12858-pristineIMG_5164IMG_5165IMG_5167IMG_5169IMG_5171IMG_5172IMG_5177IMG_5178IMG_5179IMG_5180IMG_5181IMG_5182IMG_5183IMG_5184IMG_5185IMG_5186

1 dakika önce, ismet güralp yazdı:

Ilk yorum benden olsun. Elinize emeginize sağlık. Güzel çalışma olmuş.

Teşekkür ederim İsmet bey, sizin çalışmanız da aynı şekilde zevkle takip ediyoruz

Montaj başarılı.Tekerleklerdeki kalıp izleri çok iyi temizlenmemiş gibi.Toz ve çamur kısmında biraz daha çalışılabilirmiş (farklı tonlarda pigmentlerle).Ellerinize sağlık

43 dakika önce, baki temel yazdı:

Montaj başarılı.Tekerleklerdeki kalıp izleri çok iyi temizlenmemiş gibi.Toz ve çamur kısmında biraz daha çalışılabilirmiş (farklı tonlarda pigmentlerle).Ellerinize sağlık

Teşekkür ederim. Önceki modellerimde bahsettiğiniz izlerden çok gol yediğim için 😁 dikkat etsem de dediğiniz gibi tam bir düzelme gerceklestirememisim. Pigment kısmında ise dediğiniz gibi iyileştirmeler mümkündü fakat bahsettiğim tekerlek bu aşamada elimde kalınca biraz da sinir sonucu modeli bitirmek istedim başı gözü sağken.☹️