Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Fatih Taş

1/48 I SU-17/22UM-3K I Kitty Hawk I Fatih Taş

Recommended Posts

17 saat önce, Aydın Kaynak yazdı:

Kolay gelsin Komutanım ....

Teşekkürler Aydın :) 

17 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Fatih abi kolay gelsin aynı kit bende de var, takipteyim. :) 

Teşekkürler Gökay :) Seninle bir envanter kontrolü yapsak, tercihler çok benziyor:)

16 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Fatih hocam ellerine sağlık kolay gelsin :)

Teşekkürler üstat :) 

16 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Çok güzel bir kit. Hele Kokpit fenaymış. Ustasının elinden daha da güzel olacaktır.

Bende Takipteyim :) 

Teşekkür ederim :) 

14 saat önce, Nasuh Buğra Cesur yazdı:

Ellerinize sağlık çok temiz bir iş olacak gibi duruyor :)

Teşekkürler :) 

13 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Kolay gelsin. Yıpranmış sovyet uçağı projeleri çok çekiyor beni :D

Teşekkür ederim :) Yıpranmış uçağı ilk defa deneyeceğim, umarım altından kalkabilirim.

3 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Yapalım abi hatta forum da yeni bir konu açalım stok fotoğraflarını paylaşalım, yılın stokçu sunu da seçelim :) 

Yapalım ama benim stoğun çoğu Polatlı'daki evde kaldı :(  Eski fotoları karıştırayım bakayım ne çıkacak :) 

1 saat önce, baki temel yazdı:

Kenan komutan aut  fatih komutan in.Biri mabadı üşür diye model yapmıyor digeri gurbet ellerde model üstüne model yapıyor.

Selam olsun sana bişkekin modelcisi

Eyvallah Baki abi ama Kenan Komutanın daimi IN üyeliği var :) Bir de o kadar detayı ben de yapsam modeller arasını ben de uzun tutarım :D

1 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Kolay gelsin Fatih abi.

Teşekkürler Kubilay :) 

1 saat önce, Can Gürkök yazdı:

Fatih bey kolay gelsin.Ne zaman dönüyorsun?

Teşekkür ederim Can bey :) Bir aksilik olmazsa dönüş Ağustos 2021 :) 

23 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Resimleri çekmedim ama irice olan kutusu ağzına kadar plastik dolu. 

Bende de bunun Kopro olan Su-22 M4'ü var. Benimkinde de irice olan kutudan cücük kadar bir şey çıktı, kutunun yarısından fazlası boş :) Kolay gelsin abi.

Şimdi, Veysel TURGAY yazdı:

Bende de bunun Kopro olan Su-22 M4'ü var. Benimkinde de irice olan kutudan cücük kadar bir şey çıktı, kutunun yarısından fazlası boş :) Kolay gelsin abi.

Teşekkürler Veysel :) Çok ucuz bir kit olmadığı için alırken incelemeleri iyi takip etmiştim. Kitty Hawk'ın gereksiz mühendislik dolayısıyla çok sayıda parça geleneği olduğu söyleniyor ama bu kadar dolu bir kutu beklemiyordum :) Mühimmat konusunda hakikaten bonkör davranmışlar. 

Yavaştan devam ediyorum :) Kitty Hawk'ın yapım kılavuzu sıkıntılı devam ediyor :(  Yanlış ve ters parça numaraları bayağı bir saç baş yoldurtuyor. Yapacaklar bol bol kuru prova yapmadan yapıştırıcı sürmesin derim :) 

Her ne kadar kılavuzda bulamasam da (bekli de vardır:wacko:) ne olur ne olmaz diye ön kısma ağırlık ekledim. Ağırlıkları Türkiye'den ayrılmadan önce benim tamirciden almıştım. Lastikler için kullanılan 5 ve 10 gr.lık balans kurşunları. Kendi yapışkanları da var. Tavsiye ederim :) 

20190317_122931

Kokpiti kapattım ama daha işi var (HUD, koltuklar vs...) 

20190317_200307

20190317_200325

Detay boyama ve vernik sonrası koltuklar...

20190317_200343

Gövde birleşim provaları...

20190317_200438

20190317_200455

20190317_201146

Elinize sağlık Fatih hocam. Size fikir vermek pek bana düşmez ama ağırlıklar bu seferde fazla gelmesin. Benim ön iniş takımını kıran bir modelim var da.... Önüne koyduğum ağırlık fazla gelmişti. Saydım (yanlışım varsa düzeltirsiniz) 60-65gr ağırlık var gibi. Koltukların altındakiler 10 gr desek, önde ve hava girişinin içindekiler 5'er gr olsa...

16 saat önce, Kenan Turhan yazdı:

Çok güzel hareketler bunlar Fatih hocam ellerine sağlık,bak şimdi benimde canım rus çekti durduk yere iyi mi :lol:

Teşekkürler üstat :) Hakikaten patlat bir rus da (varsa SU-25 özellikle :) ) gözümüz bayram etsin ;)

15 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık Fatih hocam. Size fikir vermek pek bana düşmez ama ağırlıklar bu seferde fazla gelmesin. Benim ön iniş takımını kıran bir modelim var da.... Önüne koyduğum ağırlık fazla gelmişti. Saydım (yanlışım varsa düzeltirsiniz) 60-65gr ağırlık var gibi. Koltukların altındakiler 10 gr desek, önde ve hava girişinin içindekiler 5'er gr olsa...

Teşekkürler :) Hesap doğru :) Ağırlıkları koyarken aynı riski ben de düşündüm ama ağırlığı sonradan koymak neredeyse imkansız ve modelin tüm keyfi kaçıyor, tecrübeyle sabit :( O yüzden iniş takımının dikmesinin içine metal çubuk koyma hakkımı saklı tutarak deneyeceğim bakalım :)