Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Alperen Yüksel

1/48 | T-33A Türk Hava Kuvvetleri | Academy | Alperen Yüksel

Recommended Posts

17 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kolay gelsin. Takipteyim.

17 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin Alperen

8 saat önce, Sezgin Yiğit yazdı:

Kolay gelsin.

13 dakika önce, Eren Erdogan yazdı:

Kolay gelsin takipteyim.

Herkese teşekkürler :) 

Kit eski olunca kokpitte paneller hariç çok detaysız hele ki koltukları uçağın başka bi parçası sanmak bile mümkün dolayısıyla elimden geldiğince detaylandırmaya çalıştım.Üstüne üstük kokpitin ve kılavuzun uyumsuz olması sebebiyle kokpiti tamamen Tanmodelin T-33 kılavuzuna göre yaptım.Eject kolları telden,kemerlerse epoxy putty’den(kemere benzetebilirseniz tabi) yapıldı.

33511692818_d6df6a25a2_b.jpg

33511691718_f2c1ed6e7e_b.jpg

46664631464_51a9abf4d4_b.jpg

43 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık. Daha iyi oluyor.

Koltuğun baş kısmı çok kare. Üst tarafa biraz ovallik verirsen sanki daha iyi durur. Bu hali ile kutu gibi bir görüntüsü var. Hatta en iyisi oraya çok ince bir parça yapıştırmak gibi. 

t33-6.jpg  t-33a_eject_8_of_8.jpg

Katılıyorum abi oval şekilli iki parça ayarlayıp yapıştıracağım bakalım uydurabilecekmiyim.

Bulut abinin de hatırlatmasıyla önce koltuğu epoxy putty ile düzelttim.Ardından ağırlık koyarak gövdeyi kapattım.Aslında orjinal uçakta koltuklar bu kadar aşağıda değil kokpit olması gerekenden biraz daha aşağıda gibi geldi bana ancak başka türlü de gövdenin kapanması imkansız.Parça uyumuna gelecek olursam yaşına göre iyi diyebilirim.Sırada iniş takımı yuvalarını boyamak ve hava alıklarının içleri gibi bazı sorunlu yerleri zımparalamak var.

47381648982_6637d306d6_b.jpg

32492620097_10aefe38d8_b.jpg

Bir saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Kolay gelsin. Bence siz şimdiden panel tonlamasini ve o metalik boyayi düşünün ;)

Çok teşekkür ederim.Panel tonlamasını ilk denemem olacak aynı zamanda umarım üstesinden gelebilirim :) 

Herkese uzun bir aradan sonra merhaba.Uzun zamandır maketin başına ara ara oturup macun vb. işleri bitirmiştim bu haftasonuysa boyayı halletmek için kolları sıvadım.Bu benim ilk öngölgeleme ve adam akıllı kamuflaj denemem.Kamuflaj patafix ile yapıldı ancak elimde bu uçağa dair pek fazla görsel olmadığından kamuflajın bazı yerleri tamamen kafadan yapıldı.Boya işini yavaş yavaş çözüyorum sanırım yaptığım diğer boyamalardan çok daha temiz bir çalışma oldu sizinde öneri ve görüşlerinizi bekliyorum :) Sırada bazı boya kaçaklarını düzeltmek ve burunla kuyruğu boyayıp verniğe geçmek var.

46693155455_f5ede99ca4_b.jpg

32666416757_029221ff73_b.jpg

40642309863_6356065672_b.jpg

47555720902_24d0c18834_b.jpg

40642230163_4f7a794246_b.jpg

58 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Eline sağlık.

Panel üstlerinden çok ama çooook ince Tamiya smoke ile yada zemin renklerin az koyusu ile geçebilirsin. Yalnız Riskli bir işlemdir.

Teşekkür ederim abi :) Eğer riskli bir işlemse hiç bulaşmayayım ne zaman o tarz işlere karışsam batırıyorum :D Ama smoke ile geçme işini bu uçakta olmasa da diğer uçaklarda deneyeceğim abi.

11 saat önce, ismet güralp yazdı:

Çok yakışıklı olacak gibi..

T-33 bence çok zarif ve güzel bir uçak bu kamuflajlada çok yakışıklı duruyor.

Dekal ve vernik işini de bitirdim sırada yıkama kaldı.Bazı uyarı dekalleri solüsyon kullanmama rağmen istediğim sonucu vermediler ancak onun dışında dekallarde (kuyruk numaraları hariç) bir sorun yaşamadım.Normalde bu tarz parlamaması gereken uçaklarda parlak vernik kullanılmaz ancak bu uçağı parlak görmek çok hoşuma gitti o yüzden bu şekilde parlak vernik ile bitireceğim nasıl olsa uçaklarda henüz eskitme yapma seviyesine gelemediğimden tertemiz bir uçağın parlak olması pek göze batmıyor :) 

47578563992_941b5d6914_b.jpg

47578564062_ab43735d6e_b.jpg

47578564022_4e096a37f9_b.jpg

40664914783_ec92638eb7_b.jpg

Sağ kuyruktaki şerit olması gerekenden daha kalın,aslında şeridi fırçayla boyarken taşırdığım yerleri düzeltmek için aynı gri ile hataları düzeltmeye çalıştım ancak kaş yaparken göz çıkarmakta usta olduğum için çok daha kötü bir renk yakaladım.Ek olarak sol kuyruktaki 5 numarası elimde kalan son ve tek sağlam 5 ti mecburen onu kullandım.