Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Çağlar Ali Doğan

Hot Wheels Batmobile

Recommended Posts

Tekrardan merhabalar herkese. Biliyorum bu bir maket değil ama ona yakın bir şey. Geçen gün görünce dayanamadım aldım Hot Wheels'ın Batmobile'ini. Şimdi bunu gerçekçi renklere boyamak istiyorum. Oyuncağın fotoğraflarını ve ulaşmak istediğim renklerin referans fotolarını aşağıya koydum. Airbrush'ım var. Hangi boya ve ürünleri kullanmalıyım bana fikir verirseniz sevinirim. 

uxY0rq.jpg

LX4K5X.jpg

ZopYC2.jpg

JrHWQx.jpg

cefSfe.jpg

Merhaba

Son iki referans fotoda birbirinden farklı gözüküyor. Üstteki için Tire Black içine biraz beyaz/siyah karıştırıp renk denemesi yapılması lazım. 

Alttaki daha gri bir renk. 

Birkaç gri renk var gibi. XF-53 Neutral Grey, XF-80 Royal Grey, XF-22 Flat RLM Gray gibi renkler görüyorum. En tepdeki maviliğin ise ışıktan rengin farklı göründüğünü düşündüm.

Yine üsttekine gelirsek. Açık renk bir kuru fırça + biraz silver yada aluminyum renklerinde chipingler var.

Alttaki ise biraz daha komplike. Yıkama, tortu, akıntı, pigment ve ne istersen tüm teknikler mevcut :D 

Makinelileri çıkartıp siyaha boya. Sonra silver ile kuru fırça. Yer yer kurşun kalem...

Kolay gelsin.

Guest   
Guest

merhaba

Bulut usta bilgileri dizmiş

ek olarak önce üzerindeki boya temizlenmeli, hotwheels genelde metal oluyor, youtubeda bir çok video var, eski hotwheels matchbox arabaları yeniliyorlar, boayaları temzileyip tekrar boyuyorlar, bu adımlar size yardımcı olacaktır, plastik ise bence yine boyayı temizlemelisiniz, yoksa detayları kaybedebilirsiniz,

örnek olarak bir adet ekliyorum, fikir verir

kolay gelsin