Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Ahmet Aslanlı

1/4105 | Battlestar Galactica | Revell | Ahmet Aslanlı

Recommended Posts

Bir saat önce, Volkan GİRGİN yazdı:

Kolay gelsin 4 yıl önce yapmıştım az parçalı ama çok keyifli bir kit heleki ışıklandırınca tatından yenmiyor , şuanki bilgi birikimim o zaman olsaydı dahada güzel olurdu :))

Çok güzel. Seninkini hatırlıyorum, konuyu tekrar okuyacağım. Nesini değişik yapardın ki?

1 saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Çok güzel. Seninkini hatırlıyorum, konuyu tekrar okuyacağım. Nesini değişik yapardın ki?

ışıklandırma sisteminde pek fark olmazdı ama ön uca bir kırmızı ışık , pist arkalarına kırmızı ışık yapardım ayrıca iniş pistine ufak bir devre ile farklı kombiinasyonlu ışıklanırma olabilirdi , dizinin bir bölümünde acil iniş esnasındaki görüntü hoşuma gitmişti onu yapardım :))

On 28.02.2019 at 00:36, Volkan GİRGİN yazdı:

aslında dediğim kısımlarıda yapmıştım ama montajdan sonra ledler sizlere ömür olunca yalan olud :D

20150120_225359_zps645a26df.jpg

Neyse artık eminimki benimkinden daha güzel olacak , kolay gelsin merakla bekliyoruz

buda benimki yardımcı olur umarım

Devre yapamıyorum. Kıpraşan mavi ledim de yok. Ama yanıp sönen kırmızı ledim var. İnislerin içine birer tane koyarım onları. Motorlar nirmal mavi led olur. Şu önde deldiğim pencerelerde fibere gerek yok gibi geldi, tek beyaz led koyup camlara içeriden clear fix damlatırım. 

On 28.02.2019 at 09:08, Umut Can Aydın yazdı:

Kolay gelsin abi, aynı kit bende de var şimdi görünce gaza geldim. Elimde ki kit bitince bende Cylone Centurion yaparım belki :P 

O muhteşem, bulduğun yerde almalısın.

On 28.02.2019 at 12:36, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Eğer ışıklandırma olacaksa kullanılan led ve diğer devreleri ayrıntılı anlatırsanız benim gibi bu konuda hiç bilgisi olmayan birileri duacı olur. :) sırf ışık olmazsa olmaz diye bi kitlere baslayamiyorum .

Maalesef devre bilgim yok. Ledleri paralel bağlayacağım sadece. Kullanacağım Ledler 12 v olduğu için dirence gerek yok. 

On 28.02.2019 at 20:55, Mustafa Çağrı yazdı:

Kolay gelsin Ahmet bey. Dizinin sıkı takipcisiydim. Ben de ileride bu kiti yapmayı düşünüyorum. Detaylı bir anlatım bekliyoruz?

Teşekkürler, elimden geldiğince fotograflarım, kit az parçalı ve moebius kalıp olduğu için pek sıkıntı çıkmayacağını düşünüyorum.

On 01.03.2019 at 13:13, Fatih Taş yazdı:

Ahmet kolay gelsin :) Bu aralar benim de BSG kitlerine iştahım kabarıyor ama hayırlısı bakalım B)

Fatih teşekkürler, bulduğun yerde hemen al, çok gerçekçi kitler, yurtdışında pek kalmadı.

Gemi iniş pistlerinin içindeki kalıp tutamaçlarını kesip bu pilli zımpara ile düzeltiyorum, çok uğraşılırsa görülebilir.

IMG_20190303_135818

Polisan hi-pro siyah spreyi astar niyetine ic taraflara bahçede duvar kenarında uyguladım. Dışta da ince detaylar olmadığından bunu kullanmakta sakınca görmüyorum. 

2019-03-03_02-44-31

Dört tane yan motor var. Kılavuz bunları kapatıp gövdeye yapıştır diyor ama o zaman kablolama çok zor olur. Bu şekilde yarım yapıştırıp, kablo deliği açıp lambaları yerleştridim. İçine ışığı arttırsın diye alüminyum folyo yapıştırdım:

IMG_20190304_235731

Çok kötü lehim yapıyorum. içinde yüzlerce kablo var, zar zor kapattım. Kutudan çıkan kaide çubuğu hem kısa hem de deliksiz olduğu için daha uzun bir boru bulup gemiyi ayaklandırdım. 

IMG_20190323_203225

Hangarlardan birine beyaz, diğerine yanıp sönen kırmızı ışık yerleştirdim. BU hangara biraz hasar vereceğim boyadan sonra.

IMG_20190323_203754

Boya işi kaldı sadece, dekaller nerdeyse dosya kağıdı kalınlığında, bakalım ne olacak.

8 saat önce, Umut Can Aydın yazdı:

Metal renk olarak ne kullanıyorsun abi ? baya bir partiküllü görünüyor.

Tamiya chrome silver, metalic grey, matt silver, gun metal. Mat vernikten sonra parça görünümü düzleşiyor. Aslında parlaktan önce bezle silmem lazımdı ama unuttum.

Bir saat önce, Ahmet Aslanlı yazdı:

Tamiya chrome silver, metalic grey, matt silver, gun metal. Mat vernikten sonra parça görünümü düzleşiyor. Aslında parlaktan önce bezle silmem lazımdı ama unuttum.

Ahmet Hocam,

Bu tip modellerde nasıl bir boyama tekniği gerekiyor.