Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Mustafa Çağrı

1/72 | Sd.Kfz. 184 Ferdinand | Zvezda| Mustafa Çağrı

Recommended Posts

Çizgiler başarılı olmuş , biraz soldurma etkisi vermek için alttaki sarı renk ile kuru fırça yapılabilir bu aşamada .. Ama çok çok kuru fırça .. Bunun bir riski de var, çizgiler kalın boya ile atılmış ise yani alttaki sarı ile yeşil arasında kalınlık farkı elle hissedilir kadar çoksa , kötü izler de yaratmak mümkün .. Takdir ve uygulama modelcinin artık 😊

kolay gelsin .. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

Çizgiler başarılı olmuş , biraz soldurma etkisi vermek için alttaki sarı renk ile kuru fırça yapılabilir bu aşamada .. Ama çok çok kuru fırça .. Bunun bir riski de var, çizgiler kalın boya ile atılmış ise yani alttaki sarı ile yeşil arasında kalınlık farkı elle hissedilir kadar çoksa , kötü izler de yaratmak mümkün .. Takdir ve uygulama modelcinin artık 😊

kolay gelsin .. 

Bak işte ustası...

Kuru fırça bu durumda benim aklıma gelmezdi. Tecrübe farkı işte.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

kolay gelsin .. 

Teşekkür ederim.

2 kat filtre uyguladım modele şu anda, kuru fırça yaparsam yeni renk açık kalabilir sanırım:( hem kamuflaj çizgilerinin boyası da biraz kalın oldu.

ama bu tekniği yoğurt kabı vs. üzerinde mutlaka deneyeceğim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Erhan Atalay yazdı:

İki kat filtre etkisi çok hissedilir gibi değil aslında , bu aşamada bir kere daha yapılabilir bence . Sanırım tekerleklete hiç dokunmamışsın .. alttaki aynı kit değil ama benzer sonuçta , özetle biraz daha ağır bir uygulamayı kaldırır bu kit 

DSCN3668_zps9ba1df6a.jpg

Sanırım filtrenin etkisi kuru fırçayla kayboldu dediğiniz gibi. Tekerleklere de hiç yapmamıştım henüz:) Tekrar filtre yapacaktım ama renge tam karar veremedim. Daha önce burnt umber ile yapmıştım. Sizce şimdi hangi rengi kullanmalıyım filtrede? Burnt umberden devam mı?☺️

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Burnt umber ile 2 kat daha yağlı boya filtre yaptım ve biraz daha pas denemesi yaptım;

47369009642_2b9fd2a5a4_b.jpg33545972758_43ac20b874_b.jpg33545972798_a2d2b21efd_b.jpg47369009592_b6950c2cb1_b.jpg47421871771_2fb13edf15_b.jpg47369008472_7cef1d4774_b.jpg

Aslında buraya kadar herşey güzel gidiyordu, ta ki sanırım her acemi modelcinin hastalığı olan gördüğün herşeyi uygulamaya çalışma hatasına düşene kadar:( bu aşamadan sonra “dot filter” uygulamaya çalıştım ve modeli berbat ettim. 

Yağlı boyayı kartonun üzerinde fazla bekletip kuruttum mu, silerken terebentini mi az kullandım, boyayı çok yoğun mu nokta uyguladım, fırçam mı sertti, yoksa sadece beceriksizlik mi bilmiyorum. Ama bazı bölgeler yağlı boya bulamacı oldu😒 Silmeye çalışırken bazı yerlerin verniği söküldü, filtrenin etkisi gitti derken yok arkadaş bu iş bana göre değil, beceremiyorum deyip olduğu gibi her şeyi çöpe atacak kıvama geldim🙁

Durumu yarın biraz kurtarmaya çalışacağım olursa olacak, olmazsa can sağlığı🙁

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Böyle durumlarda masadan kalkacaksın. Bir iş ters gitmeye başladı mı devamı geliyor. Bir çok modelini kırıp çöpe atmış adamım. Hatta sinirlenip duvara tekme atıp ayak parmağımı bile kırmışlığım var. Sakin ol. Baktın işler sarpa sarıyor. Kalk masadan. Yani benim yaptığımı yapma :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Hiçbir modelin hiçbir zaman çöpe gitmeyi haketmediğini düşünüyorum. Vitrinimde ilk ''modellerim'' bile durur benim mesela.

Kaldı ki eğer modelin son hali bu görseldeki gibiyse o derece batmış olduğu falan yok bence :) Nurtekin Bey'e katılıyorum

modeli değil modelciliği çöpe atmayı düşündüm sinirden:))

son hali bu görselde ki gibi değil malesef. bugün biraz daha toparlayıp son durumu paylaşacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Böyle durumlarda masadan kalkacaksın. Bir iş ters gitmeye başladı mı devamı geliyor. Bir çok modelini kırıp çöpe atmış adamım. Hatta sinirlenip duvara tekme atıp ayak parmağımı bile kırmışlığım var. Sakin ol. Baktın işler sarpa sarıyor. Kalk masadan. Yani benim yaptığımı yapma :) 

dediğimi yap, yaptığımı yapma diyosun yani abi:))

modelle uğraşmaktan keyif alıyorum gerçekten, iyi de olsa kötü de olsa süreçte aldığım keyif beni cezbediyor açıkçası. beni yıpratan yapmak istediklerimi yapamamak:) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dışarıdan şunu yap bunu yap demek kolay tabi :) senin yaşadıklarını bire bir bende/bizde yaşıyoruz. Sürekli modelle meşgulken hataları göremiyorsun, sonraki adımlar sürekli kafanda dolanıp duruyor. Bariz olanı ve gözünün önündekini görmez oluyorsun. Videoları seyrediyorsun adam hiç sorunsuz pıt pıt yapıyor. Ya benimki niye böyle oldu diye stres yapıyorsun. Adam bu malzemeyi kullanmış demek ki bu malzeme süper birşey tüm sorunlarımı çözüyor ondan alayım diye düşünüyorsun.

Ama buradan oturup senin işine sakince bakınca olaylar farklı görünüyor. Yorum yapmak kolay oluyor. Senin gözden kaçırabildiklerini görmekte kolay oluyor :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.