Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
ilyas orhan

1/144|Boeing 707|Minicraft|İlyas Orhan

Recommended Posts

20 sene önce başladığım bu güzel hobide ilgi alanlarım genellikle soğuk savaş dönemi tasarlanıp uçurulan jet savaş uçakları ile WW2 döneminde kullanılan pervaneli savaş uçakları oldu..Son dönemde ise 50'li yılların başında uçan piston veya turboprop motorlu ; dc-7,super constellation, dc-6, viscount vb. pervaneli yolcu uçakları ile ilk nesil turbojet motorlarla techiz edilmiş ; boeing 707 , dc-8 , boeing 727 ve convair 880-990 gibi yolcu uçaklarlarına ilgi duymaya başladığımı farkettim.Bunu farkeder farketmez de "neden olmasın?" diye düşünüp ilk yolcu uçağı modelini - kargo versiyonu olacak- aldım.

Minicraft firması bu alanda oldukça bol alternatif sunan bir marka..ben de bu markanın , 144 ölçek 707 modelini edindim.Niyetim , bu uçağı THY bünyesinde kargo taşımacılığında uzun süre kullanılan kervan isimli boeing 707'lerden birisi olarak nihayete erdirmek olacak.Bu amaçla yılbaşında hemen sonra montajına başladığım kit , tesviye aşamasına geldi..Umarım ilk sivil modelimi kazası belasız bitirebilirim..

32179735927_dff9531f61_c.jpg

32179574947_9ac9f80078_c.jpg

46207730145_347c523bc5_c.jpg