Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

EMRAH SEVER

1/35| Panzer Kampfwagen II Ausf. F/G | Tamiya | Emrah Sever

Recommended Posts

Merhaba ismim Emrah.   Burak Beyin Youtube üzerinde kendisine danışmam neticesinde onun  tavsiyesi ile model dünyasına Panzer 2 ile adım atmış bulunuyorum. Modele geçtiğimiz hafta başladım  ve pazar günü bitirdim. Kullandığım boya: Revell Enamel.   Açıkçası sadece boya ve temel el aletlerini satın aldığım için modeli boyama sırasında ASTAR-PRİMER kullanmadım. Eskitme malzemeleri vs. almadığımdan ötürü tekerleklerde kahve rengi boya ile pas çalışması yapmaya çalıştım. Her ne kadar fotoğraflarda gözükmese de aynı kahve rengi efekti paletlerin üzerinde de kullandım-ama  seçilemiyor-. İzlediğim videolardan gördüğüm kadarıyla aracın üstünde ızgara-kapak vs. bağlantı yerlerinde siyah boya ile efekt vermeye çalıştım.(bu amaçla satılan line color boyalardan da almadığım için)  Ve tüm işlemlerim bittiğinde tabii ki satın almadığım için vernik te atmadım modele. Benim ki biraz modeli yapabilecek miyim diye kendimi görmek ve montaj sonrası da acaba boyayı yapabilecek miyim diye bitmiş halini görmek istediğim için böyle oldu. Ha unutmadan anten de yok. Sırada Ford Mutt var, o modelde inşallah yukarıdaki eksiklerin hiç biri  olmayacak ki panzere de vernik vs sonradan atmayı düşünüyorum. Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Diğer paylaşımım inşallah daha kısa olacak. :) 

IMG_4951_zpsyk9hzw6s.jpg

IMG_4952_zps4m62aavk.jpg

IMG_4991_zpsqpsdrspp.jpg

IMG_4992_zps9enhycla.jpg

IMG_4994_zpsw2y8htet.jpg

IMG_4995_zpsvbv10dle.jpg

IMG_4996_zpsfqnxjha8.jpg

IMG_4997_zpsicyrjv21.jpg

IMG_5000_zps2k21nlfu.jpg

IMG_4984_zpsfdo0pwlv.jpg

IMG_4986_zpsgwn6hosb.jpg

7 dakika önce, EMRAH SEVER yazdı:

Fotoğraflar bir türlü medya ekle butonundan eklenemedi ben de doğrudan yapıştırdım artık bağlantıları, kusura bakmayın :(

Emrah bey öncelikle elinize sağlık.

Bu linkte foruma fotoğraf ekleme ile ilgili detaylı bir anlatım var işinize yaratacaktır.

Şimdi, Mustafa Çağrı yazdı:

Emrah bey öncelikle elinize sağlık.

Bu linkte foruma fotoğraf ekleme ile ilgili detaylı bir anlatım var işinize yaratacaktır.

Teşekkür ederim. Aslında üyelerin flickr kullandığını görünce oraya üye oldum  fakat bir türlü fotoları siteye yükleyemedim. Akabinde photobucket üye olup yükleme başarılı oldu fakat dediğiniz sayfalara bakmama karşın foto linkleri ilgili yere kopyalayıp "konu için ekle" dediğimde bağlantılar kırmızı hal alıp başarısız oldu en son şu an oldukları gibi doğrudan yapıştırdım. Ama tabii ki foto eklemeyi de halletmem gerekecek (olmadı flickr tekrar deneyeceğim)

Hoş geldiniz. En iyi model biten modeldir.

Modelinizin ilk model olması dolayısıyla bir çok eksiği var. Zaten sizde biliyorsunuz. Sakın şevkinizi kaybetmeyin, uygun ekipman ve sabırla çok daha iyi modeller üreteceksiniz. Size tavsiyem forumu çok ama çok iyi okuyun. Emin olun bir sürü tabir duyup (Yıkama, Eskitme, Wash, dot filter, weatering, chiping, pas, akıntılar vs. ) hiç birini alamayacaksınız. Anlamanızda çok zor zaten. Okudukça, gördükçe ve araştırdıkça ve bunları tecrübe ile de harmanlayınca çok güzel işler çıkartabileceksiniz. 

Kolay gelsin iyi modeller ve iyi zamanlar dilerim.

Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Hoş geldiniz. En iyi model biten modeldir.

Modelinizin ilk model olması dolayısıyla bir çok eksiği var. Zaten sizde biliyorsunuz. Sakın şevkinizi kaybetmeyin, uygun ekipman ve sabırla çok daha iyi modeller üreteceksiniz. Size tavsiyem forumu çok ama çok iyi okuyun. Emin olun bir sürü tabir duyup (Yıkama, Eskitme, Wash, dot filter, weatering, chiping, pas, akıntılar vs. ) hiç birini alamayacaksınız. Anlamanızda çok zor zaten. Okudukça, gördükçe ve araştırdıkça ve bunları tecrübe ile de harmanlayınca çok güzel işler çıkartabileceksiniz. 

Kolay gelsin iyi modeller ve iyi zamanlar dilerim.

Hoş buldum, üye olmadan zaten forumu okumaya başlamıştım, üstüne YouTube içerisinde de hatırı sayılır bilgi- eğitim-uygulama videoları da var onlar da hem şevk veriyor hem kılavuzluk ediyor açıkçası. İnşallah bir sonraki modelim biraz daha iyi olacak, sonuçta adım adım gitmek, el alışkanlığı vs gibi nedenlerle daha iyi olacaktır diye düşünüyorum, tekrar teşekkür ederim

Ellerine sağlık Emrah, ilk modelin için gayet iyi olmuş. Pigment ve eskitme malzemeleri için de sana tavsiyem çeşitli renklerde pastel boyalar alıp bunları toz haline getirip, ister karıştırıp ister direk kullanıp bir sürü pigment edinebilirsin. İlla çok para harcayıp pro malzemeler almana gerek yok. Ben genelde pigmentlerimi kendim yapıyorum. Bir de özellikle teker çevrelerini boyarken daha dikkatli olursan süper olur. Boyayı iyi sulandır dokundurduğun zaman lastik çevresinde kendi düzgünce yürür zaten. Şimdi hiç gaz kesmek yok, hemen bir sonra ki modele geç. :D

Hoşgeldiniz.
Paletler ters olmuş. Onu da düzeltirseniz, estetik olmasına bir adım daha yaklaşacaksınız :)
Naçizane tavsiyem, montaj ve boyamayı öğrenene kadar, eskitme işine ufaktan denemeler ile girmeniz yönünde olacaktır.
Bir çok şeyi, Mc Donald's oyuncaklar, plastik kaşık, plastik tabak veya ne bileyim, şişe kapağı vesaire gibi şeylerde deneyerek tecrübe edebilirsiniz.
İlerleyen dönemlerde de, bitmiş modele uygulayıp, maket üzerinde denemelerle geliştirebilirsiniz.
Sevgiler...

On 14.02.2019 at 14:32, Kerem Erkmen yazdı:

Hoşgeldiniz.
Paletler ters olmuş. Onu da düzeltirseniz, estetik olmasına bir adım daha yaklaşacaksınız :)
Naçizane tavsiyem, montaj ve boyamayı öğrenene kadar, eskitme işine ufaktan denemeler ile girmeniz yönünde olacaktır.
Bir çok şeyi, Mc Donald's oyuncaklar, plastik kaşık, plastik tabak veya ne bileyim, şişe kapağı vesaire gibi şeylerde deneyerek tecrübe edebilirsiniz.
İlerleyen dönemlerde de, bitmiş modele uygulayıp, maket üzerinde denemelerle geliştirebilirsiniz.
Sevgiler...

Öneri ve tavsiyeleriniz için teşekkürler; paletler ters derken iç-dış değil de yön anlamında sanırım değil mi? ki hatta bir paleti değiştirmek yeterli sanırım; yaparken tabi o kadar dikkat etmedim ne yalan söyleyeyim :) ki gördüğüm kadarıyla modelcilik demek ayrıntı ve ayrıntılara dikkat etmek demek o yüzden tekrar teşekkürler ve umarım şu an üzerinde çalıştığım modelimde ilkine göre daha az hata yaparım