Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Eren Erdogan

1/48 |Republic RF-84F Thunderflash | Tanmodel | Eren Erdoğan

Recommended Posts

9 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Kolay gelsin, güzel kit, üç sene önce Yunan versiyonunu yapmıştım.

Hava alıkları, kanat birleşiminde ve kapalı kanopi yaparken oturma sıkıntısı yaşamıştım.

1.jpeg

Teşekkür ederim.

Evet yaptiginiz kiti incelemistim. Tekrar elinize sağlık cok guzel bir kit olmuş.

Yapilan tum uyarilari dikkate alarak surekli kontrol ederek ilerliyorum. Aksi taktirde hic istenmeyen sorunlarla karsilasmak an meselesi.  Kanatlari kontrol ettigimde oturma problemi cikti onu tesviye ederek duzelttim. Hava aliklarinda da problem var onlar da biraz ugrastiracak gibi, yuzey metal boyali olacagi icin tesviye konusunda biraz korkuyorum bu yuzden minimum seviyede tutmaya çalışıyorum. Kanopi acik olacak umarim cok sorun cikmaz.

Ve son olarak drop tanklari ice detaya cevirsem mi onu dusunuyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? Disa detay seklinde yaptim ama tesviye yerleri tam olarak kapanmadi.

1 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Teşekkür ederim.

Evet yaptiginiz kiti incelemistim. Tekrar elinize sağlık cok guzel bir kit olmuş.

Yapilan tum uyarilari dikkate alarak surekli kontrol ederek ilerliyorum. Aksi taktirde hic istenmeyen sorunlarla karsilasmak an meselesi.  Kanatlari kontrol ettigimde oturma problemi cikti onu tesviye ederek duzelttim. Hava aliklarinda da problem var onlar da biraz ugrastiracak gibi, yuzey metal boyali olacagi icin tesviye konusunda biraz korkuyorum bu yuzden minimum seviyede tutmaya çalışıyorum. Kanopi acik olacak umarim cok sorun cikmaz.

Ve son olarak drop tanklari ice detaya cevirsem mi onu dusunuyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? Disa detay seklinde yaptim ama tesviye yerleri tam olarak kapanmadi.

Teşekkürler,

Ben drop tanklarını içe detay olarak hatırlıyorum ama metalik boyama için içe detaya çevirme işi riskli olabilir.

24 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Teşekkürler,

Ben drop tanklarını içe detay olarak hatırlıyorum ama metalik boyama için içe detaya çevirme işi riskli olabilir.

Kesinlikle..

Korktuğum için henüz bir hamle yapmadım. Akşam Drop tankların  metalik boyalı halini paylaşırım şayet göze çok batıyorsa tekrar söküp tesviye edip yapabilirim.  

IPMS ANKARA yarışmasına yetiştirmeye çalıştığım Thunderflash için ilerlemeler devam ediyor bir kaç fotoğraf daha paylaşmak istedim. 

Parlak astar üzerine Alclad ALC 101 Aluminyum kullandım ardından ALC 310 Klear kote gloss ile boyayı koruma altına aldım. 

Ve panel tonlamalar ile devam ettim.  biraz daha panelleri tonlama ile devam etsem mi kararsızım ?

20190312_210111

20190312_205951

Burun kısmında yer alan Kamera bölümünün üst kapakları istenildiğinde açılacak şekilde yapma kararı almıştım. Sanırım sadece ilk kapağı tamamen açık yapacağım.  Alt tarafta yer alan cam kapakları da açık yapacağım için bu bölümleri maskeleyerek devam ettim. 

Ve burun da bulunan boyalı kısma chipping uygulaması ve ardından ana boyayı atarak devam ettim. 

20190312_210151

Uçağın gövdesine bağlı olan metal teller ise boyama da el temasını tamamen kesebilmek adına boya kabinin içine asmak için yapıldı ve çok faydasını gördüm diyebilirim.  Ama havada uçuşan lanet tozlardan kurtulamıyorum bu konu hakkında ne yapabilirim yardımlarınıza açığım. 

Bol modelli günler.

3 dakika önce, Kenan Turhan yazdı:

Eren ellerine sağlık,kolay gelsin,çok güzel ilerliyor :) 

Kenan abi çok teşekkür ederim. Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum.

8 dakika önce, Alperen Yüksel yazdı:

Bende mi sorun var acaba fotoğraflar yüklenmiyor.

Biraz yavaşlık vardı ama sorun yok sanırım.

Elinize sağlık. Güzel oluyor. panel tonlamalarını göremedim doğrusu. resimde pek belli olmamış sanırım. 

Belki antiglare alanında çok hafif solmalar yapılabilir. 

Havadaki toza gelince, modele başlamadan bir süre önce AB ile havaya biraz su sıkmak bir miktar faydalı olabiliyor. Kuruma işlemi sırasında da modeli kapalı bir saklama kabına koyabilirsiniz. 

55 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Güzel oluyor. panel tonlamalarını göremedim doğrusu. resimde pek belli olmamış sanırım. 

Belki antiglare alanında çok hafif solmalar yapılabilir. 

Havadaki toza gelince, modele başlamadan bir süre önce AB ile havaya biraz su sıkmak bir miktar faydalı olabiliyor. Kuruma işlemi sırasında da modeli kapalı bir saklama kabına koyabilirsiniz. 

Cok tesekkurler.

Evet telefonun kamerasiyla cektigim icin belli olmamis. Makine ile cekim yapacagim.

Modeli kapali bir kapta sakliyorum, fakat boya yaparken toz parcalari havada ucusuyor ama su sıkma konusunu yeni duydum mutlaka denerim.

8 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Elinize sağlık. Forumda peşpeşe rf -84 led olunca insanın iştahı kabarıyor. Bu arada tan modelin kitleri de yoka girmiş durumda . Sözde yerli firma ama Türkiye de kiti satan yer pek yok. 

Teşekkür ederim.  Bu kiti farklı bir satıcıdan tedarik etmiştim :)   Tan modelin kitleri üretim adetlerinden dolayı zor bulunuyor hatta bir ara lansman adı altında satış yapıldı ama anında bitmişti.  Barış bey sanırım yenide üretimi düşünüyordur.

54 dakika önce, Alperen Yüksel yazdı:

Forum bu gidişle Rf-84F’e doyacak anlaşılan :D Elinize sağlık çok güzel gidiyor merakla bekliyorum.

Teşekkür ederim.  Keyifle yaptığım bir model oldu şimdiye kadar umarım güzel olur final olur.