Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Eren Erdogan

1/48 |Republic RF-84F Thunderflash | Tanmodel | Eren Erdoğan

Recommended Posts

Herkese tekrar merhaba,

Model hakkında geniş bir bilgi birikimine herkes sahip olduğundan dolayı direkt olarak neler yapmak istediklerimi anlatarak devam etmek istiyorum. 

Natural metal THKK Thunderflash yapmayı düşünüyorum. Kamera bölümü ve kanopi açık olacak, hava frenleri kapalı olacak.  Karar veremediğim ise Drop tankların tamamını takıp takmayacağım. Bu güzel kuşun 1/1 ölçeklisi Uludağ Univ. Müh. Fakültesi bahçesinde duruyor. Haliyle elimin altında böyle bir örnek olunca hemen gidip detaylı şekilde kendilerini fotoğrafladım. Motor bölümü ise ayrı bir alanda sergilenmekte. Tabii ki uçağın hali her zaman olduğu gibi içler acısı, bu işe gönül vermiş havacılık sevdalısı biri tarafından son bir tadilat ve uyarılar ile yok olmaktan kurtarılmış. 

Ebedi istirahatgah yerinden fotoğraflar,

DSCF1598

2

DSCF1575

3

DSCF1588

4

DSCF1586

5

DSCF1592

6. Kanopi çok yıpranmış durumda. Çok kıymetli vatandaşşşşlarımız tarafından kanopi camı kırılmış ve içinde yer alan parçalar çalınmış. ( Yıllar önce gördüğümde bu durumda değildi bu yüzden çalındığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim )  Kendisine sonsuz teşekkür ettiğim biri  tarafından kanopi tamir edilmiş. Ve uçağın içine de çok anlamlı bir not bırakılmış. Modelin sonunda bu notu paylaşacağım. 

DSCF1606

7

DSCF1590

8

DSCF1588

Geçelim kitin fotoğraflarına,

İlk olarak iniş takım yuvalarını detaylandırmaya çalıştım,

20190120_234224

Kameraların yer aldığı bölümü açık yapacağım için o bölümde de evergreen ve yoğurt kabı ile detay çalışıp arından kuru fırçalama ile devam ettim. 

20190113_165530

Ve kokpiti toparladım. Kit içinde verilen gösterge panelleri iyi olmadığından dolayı başka kitlerin panellerinden kestiğim parçalarla yapmaya çalıştım.

20190202_203329

ve kuru montajı yapıp kontrol ettikten sonra gövdeyi kapattım.

20190210_161713

20190210_161656

20190209_231133

İlerledikçe paylaşımlara devam edeceğim. 

Herkese bol modelli günler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Kolay gelsin, güzel kit, üç sene önce Yunan versiyonunu yapmıştım.

Hava alıkları, kanat birleşiminde ve kapalı kanopi yaparken oturma sıkıntısı yaşamıştım.

1.jpeg

Teşekkür ederim.

Evet yaptiginiz kiti incelemistim. Tekrar elinize sağlık cok guzel bir kit olmuş.

Yapilan tum uyarilari dikkate alarak surekli kontrol ederek ilerliyorum. Aksi taktirde hic istenmeyen sorunlarla karsilasmak an meselesi.  Kanatlari kontrol ettigimde oturma problemi cikti onu tesviye ederek duzelttim. Hava aliklarinda da problem var onlar da biraz ugrastiracak gibi, yuzey metal boyali olacagi icin tesviye konusunda biraz korkuyorum bu yuzden minimum seviyede tutmaya çalışıyorum. Kanopi acik olacak umarim cok sorun cikmaz.

Ve son olarak drop tanklari ice detaya cevirsem mi onu dusunuyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? Disa detay seklinde yaptim ama tesviye yerleri tam olarak kapanmadi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Eren Erdogan yazdı:

Teşekkür ederim.

Evet yaptiginiz kiti incelemistim. Tekrar elinize sağlık cok guzel bir kit olmuş.

Yapilan tum uyarilari dikkate alarak surekli kontrol ederek ilerliyorum. Aksi taktirde hic istenmeyen sorunlarla karsilasmak an meselesi.  Kanatlari kontrol ettigimde oturma problemi cikti onu tesviye ederek duzelttim. Hava aliklarinda da problem var onlar da biraz ugrastiracak gibi, yuzey metal boyali olacagi icin tesviye konusunda biraz korkuyorum bu yuzden minimum seviyede tutmaya çalışıyorum. Kanopi acik olacak umarim cok sorun cikmaz.

Ve son olarak drop tanklari ice detaya cevirsem mi onu dusunuyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda ? Disa detay seklinde yaptim ama tesviye yerleri tam olarak kapanmadi.

Teşekkürler,

Ben drop tanklarını içe detay olarak hatırlıyorum ama metalik boyama için içe detaya çevirme işi riskli olabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Gökay Yalçın yazdı:

Teşekkürler,

Ben drop tanklarını içe detay olarak hatırlıyorum ama metalik boyama için içe detaya çevirme işi riskli olabilir.

Kesinlikle..

Korktuğum için henüz bir hamle yapmadım. Akşam Drop tankların  metalik boyalı halini paylaşırım şayet göze çok batıyorsa tekrar söküp tesviye edip yapabilirim.  

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.