Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
buğra erkal

Fırça ile Tamiya Akrilik Boya

Recommended Posts

Arkadaşlar herkese merhaba.

Vallejo marka akrilik ( Model Color ) serisini kullanıyorum ve su ile inceltiyorum. Fakat renklerini bulamamdan dolayı Tamiya akrilik boyaya geçiş yapmak istiyorum. Uygulaması nasıldır? Ne ile inceltmek gerekir? Kapatıcılığı nasıldır bilgi verebilir misiniz?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, buğra erkal yazdı:

Arkadaşlar herkese merhaba.

Vallejo marka akrilik ( Model Color ) serisini kullanıyorum ve su ile inceltiyorum. Fakat renklerini bulamamdan dolayı Tamiya akrilik boyaya geçiş yapmak istiyorum. Uygulaması nasıldır? Ne ile inceltmek gerekir? Kapatıcılığı nasıldır bilgi verebilir misiniz?

Sınırlı deneyiyimimle şunu söyleyebilirim; eğer fırça ile boyamada ustalaşmadıysanız tamiya kullanmayın. Fırça izleri sizi fazlasıyla üzecektir. Fırça ile kullanımda en uygun boya vallejonun model color serisi. Vallejo inceltirken, hata yaptığınızda çıkartırken, ve fırça izi konusunda sizi üzmeyecektir. Tek sıkıntısı tamiyaya göre yüzeye tutunması daha az.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ahmet ve Mustafa bey'in dediği gibi fırça için Vallejo, Citadel ve Revel Aqua serisi daha iyidir (Akrilik boya için konuşuyorum). Ama Tamiya ve Mr Color (Gunze) de fırça ile kullanılamaz diye bir şey yok. Biraz daha zorlanacağınız kesin ama boyanır mı boyanır... İnceltme konusunda IPA (İzopropil alkol), Kendi Tinerleri, Kolanya, Cam sil ve içme suyu kullanabilirsiniz. 

Enamel boyalar da fırçayı seven boyalardandır. Ama kokusu yüzünden (sağlık açısından) pek rağbet görmüyor. Sentetik tiner ile inceltilebilirler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.