Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Gökay Yalçın

6. Ölçekli Dünyalar Model Show 4-5 Mayıs 2019 İstanbul

Recommended Posts

1 saat önce, Mustafa Arabacı yazdı:

Şartnamedeki % 50 jüri % 50 katılımcı olayına ne diyorsunuz?

Ben olumlu bakamıyorum malesef. Kişisel duyguların modelden ön plana geçebileceği kanısındayım. Modeli yapan kim olursa olsun ister kanka ister sevgili ister düşman ister dost. Emeğin önüne geçmemeli bence. Objektif ve tarafsız bir eleme olmayacağı kanaatindeyim. 

Zaten yarışmacı olarak katılmayacağım ama düşüncelerim bunlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Katılımcı neye göre değerlendirme yapacak ? Şartname de ki şartlara göre mi ? Görselliğe göre mi ? Doğru bir değerlendirme yapmak mümkün değil ve eş, dost faktörünü hiç saymıyorum !

Katılımcı anketi yapılabilir ama % 50 etkili olması hatalı bir yöntem bence, bunun yerine katılımcı anketi ile farklı ödüller verilebilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

Katılımcı neye göre değerlendirme yapacak ? Şartname de ki şartlara göre mi ? Görselliğe göre mi ? Doğru bir değerlendirme yapmak mümkün değil ve eş, dost faktörünü hiç saymıyorum !

Katılımcı anketi yapılabilir ama % 50 etkili olması hatalı bir yöntem bence, bunun yerine katılımcı anketi ile farklı ödüller verilebilir.

Çok doğru, modelci özel ödülü olur. Bu sene 12 model yaptım, ben de katılmayacağım. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar; derneğin bu konudaki düşüncesi kısaca şöyle..

Geçmiş yarışmalarda jüri değerlendirme sonuclari her ne kadar tarafsız olduklarını savunsalar da her sene polemiklere neden oluyordu.. Bu sene ki düzenlemeyle isteyen her yarismaci (zorunlu degil) katıldığı kategori harici diğer kategorilere bir değerlendirme yapacak..

Juri degerleri ve katılımcı değerleri harmanlanarak sonuca varılacak..  Yarışmacı değerlendirmesinde olumsuz ciddi bir sapma varsa bu göz önüne alınıp jüri o model üzerinde yeniden değerlendirmeye alacak..

Tahir Bey le yaptığım görüşmede önümüzdeki günlerde yapabileceğimiz bir toplantı olursa kendisi bizzat katılıp durumu detayları ile bilgi verebileceğini açıkladı.. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Şartnameler , yarışmalar nedense sadece bizde stres yaratıyor . Yarışma için model yapmayın , yarışmalara da öğrenmek ve eğlenmek için gidin derim , bu nadir fırsatı kurallar yüzünden tepmek çok da anlamlı değil bence ... ben İstanbul’da olsam kesinlikle giderdim ... 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Jürinin ağırlığı biraz daha fazla olabilirdi. Eş-dost-aşiret faktörü yok sayılamayacak negatif bir durum. Uygun olmayan sapma sonucu yeniden değerlendirme vs. şeyler de etkinliğin tadını kaçırma potansiyeli yüksek olan noktalar yaratabilir bence. Değerlendirme aşamasında farklı çözümler bulunabilir daha vakit varken.

Yine de ne olursa olsun katılmakta yarar var bence. Şu ülkede bu gibi organizasyonlar zaten çölde vaha bulmakla eşdeğer. Çok fazla olumsuz takılıp güzel bir haftasonu fırsatını kaçırmak yersiz olur düşüncesindeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Erhan abi, haklısın da kendi katılmadığı şeye oy veren kişinin anketinden birşey öğrenemem diye düşünüyorum. Üstelik doğal olarak arkadaşlarına oy verecek. Gerçi Taner abi açıklık getirdi biraz. 

Ben jüriciyim seçimlerdedeki gibi kendi tuttuğu partiye ne olursa olsun oy verenlerin ülkesinde zaten sıkıntıdayım.

Bilen kişi nötr gözle baksın, şurası eksik burası fazla şu kısım iyi desin kendime bir şey katmış olayım. Hobi hep öğrenme süreci. Bana oy verecek bolca eşim dostum olsa da olmasa da ödül kazanmak ve model götürmek anlamsız görünüyor. Belki olayı biraz daha açarlarsa katılırım. 

Şimdi ben uçaktan tanktan anlamıyorum. Hangi mantıkla birinin modeli diğerinden daha iyi diyebilirim ki. Forumdaki anket eğlencelik. Daha çok model çıkaralım, yeni arkadaşlara cesaret verelim diye yapıyoruz. Ama yarışma da öğrenme ve ciddiyet olsun diyorsak bu iş olmaz.

Ödül alamadıkları için jüriye laf söyleyenler katılımcılar kendi arkadaşlarına oy verdiler o yüzden ödül alamadım diye şikayet edecekler zaten. Yani bu girişim kendi içinde daha başlamadan yanlışlanıyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Katılımcı neden değerlendirmeye katılıyor? neden böyle bir gereksinim duyuldu ben ona anlam veremedim, Juri yetersiz mi kalıyor acaba. Futbolda oyuncu, oynadıgı maç için ne kadar adil hakemlik yapabilir? 

çok kötü, rezalet bir uygulama diyemeyeceğim belki işler ve güzel sonuçları olabilir ama ben 1 kere katılma şansı buldum, çoğu kişiyi tanımama rağmen ortamdaki gerilim çok rahat hissediliyordu,  bu bizim insanımız için ayrı bir polemik konusuda olur, arkadaşların arası bile açılır. En kötü tarafısz Juri bile böyle bir uygulamadan daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum, kaldı ki Juri için bilgisi yeterli bir çok modelci var bu ülkede. 

Ben yinede müsait olursam katılıp nasıl işlediğini görmek isterim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

6. düzenlenen bu yarışmanın 4 tanesine katıldım, hepsi çok keyifliydi. Her yarışmada olduğu gibi yarışma sonunda memnun olanlar ve olmayanlar olabiliyor.

Bir modelci için bu tip organizasyonlar modelciliğini geliştirmesi açısından faydalı ve modeller ile geçen bir hafta sonu için de keyifli oluyor, birbirimizi görüyoruz yapılan modelleri inceliyoruz.

O yüzden desteklenmeli diye düşünüyor, yine de 6. cısı yapılırken hala bir düzeni tutturamaması ve her yarışma sonrası gelen eleştiriler bu organizasyonun enerjisini tüketiyor.

Umarım bu sene yapılacak olan organizasyon bir önce ki sene yapılandan çok daha iyi olur.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu arada dışarıdan gelecekler için bir durum var, yarışma sitesi içinde etkinliğin yapılacağı Novotel'in hemen yanındaki IBIS otelin rezervasyon fiyatları verilmiş. 2 kişilik oda için 40 euro (kahvaltı dahil) deniliyor ama oteli aradım ben. Otelin rezervasyon kısmı bundan haberleri olmadığını ve en ucuz oda fiyatının kahvaltı hariç 49 euro olduğunu söyledi. Böyle de bir durum var maalesef. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Alper Akkurt yazdı:

Bu arada dışarıdan gelecekler için bir durum var, yarışma sitesi içinde etkinliğin yapılacağı Novotel'in hemen yanındaki IBIS otelin rezervasyon fiyatları verilmiş. 2 kişilik oda için 40 euro (kahvaltı dahil) deniliyor ama oteli aradım ben. Otelin rezervasyon kısmı bundan haberleri olmadığını ve en ucuz oda fiyatının kahvaltı hariç 49 euro olduğunu söyledi. Böyle de bir durum var maalesef. 

Durumu bildirdim, geri dönüş yapıldığında son durumu paylaşırım sizinle..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Rezervasyon yapılırken kesinlikle "modelcilik klubu yarismasi" icin olduğunu belirtin..

IBIS HOTEL çift kişi kahvalti dahil 40€                                        tek kişi kahvalti dahil 35 €

WOW HOTEL cift kisi kahvalti dahil 60€                                        tek kişi kahvalti dahil 50 €

Yine de farklı bir fiyat karşınıza çıkarsa hemen bilgilendirin....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, Taner Onagül yazdı:

Rezervasyon yapılırken kesinlikle "modelcilik klubu yarismasi" icin olduğunu belirtin..

IBIS HOTEL çift kişi kahvalti dahil 40€                                        tek kişi kahvalti dahil 35 €

WOW HOTEL cift kisi kahvalti dahil 60€                                        tek kişi kahvalti dahil 50 €

Yine de farklı bir fiyat karşınıza çıkarsa hemen bilgilendirin....

Bu arada arkadaşlar bilmeyenler icin her 2 otel de yan yanadir, bilginize..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.