Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Gökay Yalçın

6. Ölçekli Dünyalar Model Show 4-5 Mayıs 2019 İstanbul

Recommended Posts

5 saat önce, Tahir Özcivan yazdı:

Özellikle benim gibi koyu bir Fener taraftarı olduğu için ayrı severim kendisini.

Dernek başkanı olarak amacım bu organizasyonu yarışma odağından uzaklaştırıp, zaten bir avuç olan biz modelcilerin bir araya gelerek 2 gün de olsa birlikte vakit geçirmesini sağlayacak bir festival havasına dönüştürmek. Yarışmaya katılmak istemeyebilirsiniz, kendinizce haklı sebepleriniz olabilir. Yarışma, bu organizasyon içerisinde yer alan etkinliklerden bir tanesi. Bizim temel amacımız burada yarışma yapmak değil, modelcileri ve modelleri bir araya getirmek, güzel vakit geçirmek, fikir alışverişinde bulunmak, dostlarla bir arada olmak.

Sağol...Bilmukabele...

Bugün telefonda görüştük...Orada söylediğimi burada da tekrarlamak isterim...Dediğim gibi bahsettiğin amaçlara ve vizyonuna saygı duyuyorum...Umarım başarılı olacaksın...

Alt tarafı 3 kuruşluk maket yüzünden birbirlerinin yüzüne bakmayan ,dedikodu lağımında boğulan, saygısını sevgisini 2 paralık etmiş bu bir avuç modelci topluluğu sevgi saygı sportmenlik ve centilmenlik kavramlarında yeniden buluşur...Bunda katkın olur umarım ve herkes saygı ile bahseder senden...

Sadece yukarıdaki paragrafta yer alan temenniyi dahi hayata geçirebilirsen en önde ben alkışlarım seni...

İhtiyaç duyulan rezillik,dedikodu,arkadan konuşma ve korkaklık değil , cesaret,modernlik,çağdaşlık,güzellik,sportmenlik ve centilmenliktir...

Bir yerden başlanması gerekiyor artık...Zira millet Marsta ev kuracak...Ayıp...

Umarım "o yer" burasıdır...

Bütün bunlara önayak olman dileğiyle...

14 saat önce, Hakan Güney yazdı:

Alt tarafı 3 kuruşluk maket yüzünden birbirlerinin yüzüne bakmayan ,dedikodu lağımında boğulan, saygısını sevgisini 2 paralık etmiş bu bir avuç modelci topluluğu sevgi saygı sportmenlik ve centilmenlik kavramlarında yeniden buluşur...

Bu temenniniz inşallah hayat bulur.Ama  bu yüksek egolar ve bu yaptıklarımızın bir hobi, bir rahatlama , eğlence sosyaleşme aracı olduğunu kavarayamayan bu hobinin kültürle direkt ilgisini algılamayan bazı zevatları nereye koyacaz. onların çekişmelerinden nasıl sıyrılacağz .Hep soru işareti

İnsanları değiştirmek imkansız olduğu için kişiliklere takılmadan hobiyi yapmak, küsmemek, kabuğuna çekilmemek lazım.

iyisini istedikçe, kötü olana rağbet azalacaktır ! o yüzden kötü karakterlere taviz vermeden, dışlayarak topluluk içinden uzaklaştırdıkça meydan iyi olana kalır her şey gönlümüzce olur.

Biz kabuğumuza çekilirsek, meydanı kötü olana bırakırsak bir değişim beklemek safça olacaktır.

O yüzden iyi örnekleri çoğaltmak lazım, öz verili ve teşvik edici olmak lazım.

4 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

İnsanları değiştirmek imkansız olduğu için...

Önyargı, yargısız infaz, iyiyi kötüleme, ket kurma, kuyu kazma, ne bileyim sayısız sıfat var...
Ama insanlar değişebilir, Gökay. Tüm paragraf güzel olsa da "İnsanları değiştirmek imkansız" değildir.

Budha demiş ki; "Nasıl gördüğünü değiştir, nasıl değiştiğini gör".

Yaklaşık bir sene önce yaşadığım saçma sapan bir olaydan sonra, bu mottoyu kendime edindim.

Değişmek kolay. 
Cümlemin başındaki vasıflara sahiş olmak kolay; değişmek ise daha kolay. Yeter ki insanlar isteyebilsin.

Bernard Shaw da demiş ki; "Hepimiz yeniden doğmalıyız; sonra bir daha ve bir daha..."
Bu tür etkinlikle, bir başlangıç olur her şey için.

Son olarak; insan kendine şunu sormalı; benden daha iyi modelci olabilir, ama önemli olan benden daha iyi bir insan mı?

Sevgiler.

Şimdi, Kerem Erkmen yazdı:

Önyargı, yargısız infaz, iyiyi kötüleme, ket kurma, kuyu kazma, ne bileyim sayısız sıfat var...
Ama insanlar değişebilir, Gökay. Tüm paragraf güzel olsa da "İnsanları değiştirmek imkansız" değildir.

Budha demiş ki; "Nasıl gördüğünü değiştir, nasıl değiştiğini gör".

Yaklaşık bir sene önce yaşadığım saçma sapan bir olaydan sonra, bu mottoyu kendime edindim.

Değişmek kolay. 
Cümlemin başındaki vasıflara sahiş olmak kolay; değişmek ise daha kolay. Yeter ki insanlar isteyebilsin.

Bernard Shaw da demiş ki; "Hepimiz yeniden doğmalıyız; sonra bir daha ve bir daha..."
Bu tür etkinlikle, bir başlangıç olur her şey için.

Son olarak; insan kendine şunu sormalı; benden daha iyi modelci olabilir, ama önemli olan benden daha iyi bir insan mı?

Sevgiler.

Değişebilen varsa ne mutlu onlara o zaman ! doğru yoldayız demektir.

8 saat önce, baki temel yazdı:

Bu temenniniz inşallah hayat bulur.Ama  bu yüksek egolar ve bu yaptıklarımızın bir hobi, bir rahatlama , eğlence sosyaleşme aracı olduğunu kavarayamayan bu hobinin kültürle direkt ilgisini algılamayan bazı zevatları nereye koyacaz. onların çekişmelerinden nasıl sıyrılacağz .Hep soru işareti

Haklısınız Baki bey...

Ancak bu "ego" konusu üzerinde kısaca durmak lazım sanki...

Modern psikoloji ve psikiyatri bilimlerinin "hastalık" olarak tanımladığı bir durum bu...Böyle olunca "geçmiş olsun" deyip şifa temennisinde bulunmak en iyisi bu kişilere...

Diğer bir hayret verici durumsa şu...

Modelcilerimizin (bu yüksek ego sahibi bireylerde dahil olmak üzere) büyük çoğunluğunun 1:35 ini yapıp oynayacak modelciler var dünyada...

Neyin egosu..?

7 saat önce, Gökay Yalçın yazdı:

İnsanları değiştirmek imkansız olduğu için kişiliklere takılmadan hobiyi yapmak, küsmemek, kabuğuna çekilmemek lazım.

iyisini istedikçe, kötü olana rağbet azalacaktır ! o yüzden kötü karakterlere taviz vermeden, dışlayarak topluluk içinden uzaklaştırdıkça meydan iyi olana kalır her şey gönlümüzce olur.

Biz kabuğumuza çekilirsek, meydanı kötü olana bırakırsak bir değişim beklemek safça olacaktır.

O yüzden iyi örnekleri çoğaltmak lazım, öz verili ve teşvik edici olmak lazım.

İktisatta bir teori vardır...

"Bad money drives out good"  

Yani kötü para iyi parayı kovar der Sir Thomas Gresham...

Şu anda durum bu...

Tersi olur mu..?

Umutlu olmak iyidir diyelim...

Merhabalar arkadaşlar,
Herkesin kendince yaşadığı pek çok olay var camiamızda. Anlatabileceği pek çok ta anısı var. Son 3 yıldır kimin ne konuştuğunu takip etmeyi bırakıp, kimin nasıl model yaptığını takip etmeye başladım. Değişimin ne kadar güzel bir şey olduğunu kavrayanların arasında girmeyi de, bu şekilde başardım. İnsanın değişim karşısındaki en büyük düşmanı kendisidir diyebilirim.

Şahsi düşüncem, modelcilik, normal şartlarda ve normal bir zihinle yapılabilecek bir hobi değil. Hakan Güney'in söylediğini az evvel leopardın kulesi ile yaptım. Üstelik ateş ederken de sağa sola tükürdüm ( duff dufff çiiuufff tata ta ta) 
Her birimiz hassas insanlarız. Türlü türlü huylarımız var. Ailelerimiz var, çocuklarımız var. Daha da önemlisi hayata dair sorumluluklarımız var. Zaten makul şartları olmayan bir ülkede yaşıyoruz. Bence modelcilerin ve modellerin bir arada olması harika bir fırsat olacak. 
Yarışma değerlendirmesi konusunda - yarışmayı düzenleyen Modelcilik Kulübü Derneği üyesi olarak -  yine "kendi fikirlerimi" sizinle paylaşmak isterim;

Yarışmadan iki gün evvel arabama atlayıp, Antalya'dan aranıza katılacağım. Orada modelci dostlarla sohbet etmek, yeni bir şeyler öğrenmek ve bildiklerimi paylaşmak benim için paha biçilmez olacak. Bu kadar insanla bir araya gelmişim, değerlendirmenin şekli benim için hiç önemli olmayacak. 
Görüşmek üzere,

Selamlar... 

Hobimaket içinde oluşmuş Miniafv ekibi olarak biz de katılıyoruz ?

Aşağıda takımdan Bayram Koçer’in mesajını yayınlıyorum , hepinizi modelleriniz ile bekliyoruz ..

————

4-5 Mayıs'ta İstanbul'da gerçekleşecek "Ölçekli Dünyalar Model Show"da biz Miniafv ekibi olarak hem yarışmaya dahil olacak hem de yarışma dışında modellerimizi sergilemek üzere bu güzel etkinlikte yerimizi alacağız. Siz değerli dostlarımızın da Miniafv standında modellerini sergilemek bizlere ayrı bir mutluluk katacaktır. Bu şekilde modellerini sergilemek isteyen dostların aşağıda belirteceğim iletişim bilgilerinden bana ulaşmalarını rica ederim. Siz değerli dostlarımızı da standımıza bekleriz. Keyifli modeller dilerim...

Bayram Koçer 

iletişim bilgilerini sildim, buradan ya da özel mesaj ile bağlantı kurabilirsiniz . 

Sevgiler 

4 dakika önce, EMRAH SEVER yazdı:

Tebrikler Gökay Bey,  ödül-derece bırakmamışsınız kimseye :D:D Gurur duyduk

Teşekkür ederim,sağ olsun arkadaşlar yarışmalara katılmıyorlar. Bunda organizasyonlarında suçu var ama yine de desteklenmeli diye düşünüyor ve her organizasyona gitmeye çalışıyorum.

Bu organizasyonda emeği ve katkısı olan herkese teşekkür ederim,güzeldi ama yanımda Baky vardı,navigasyonu ve eşsiz iz sürme  yeteneğinden faydalanmaya çalıştım olduğu kadarı ile misal koca şehirde tek trafik çevirmesinin olduğu yere 50 mt kala sağda durdurup dörtlüleri yaktırması gibi :P:lol: