Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal

Bulut Solmaz

1/35 | German 3 Ton 4x2 Cargo Truck | Tamiya | Bulut SOLMAZ

Recommended Posts

Aaaaaaaaaaaaaaa  bu model tamamen çıkmıştı aklımdan .Ama geri dönüş güzel olmuş ve tadında ilerliyor ellerine sağlık gözüm.

Ayrıca sana ve aile büyüğünüze geçm,şler olsun tez zaman da şifa bulmanız dileğiyle

51 dakika önce, baki temel yazdı:

Aaaaaaaaaaaaaaa  bu model tamamen çıkmıştı aklımdan .Ama geri dönüş güzel olmuş ve tadında ilerliyor ellerine sağlık gözüm.

Teşekkürler Baki abim. Aradan o kadar uzuuuun zaman geçti ki unutulması çok normal.

52 dakika önce, baki temel yazdı:

Ayrıca sana ve aile büyüğünüze geçm,şler olsun tez zaman da şifa bulmanız dileğiyle

Bu dileklerine ayrıca Teşekkürler. Modeli bıraktık, Eve gitmek bile lüks oldu.

Eline sağlık Bulut hocam. Aksiliklere rağmen bahsettiğin yerler gayet iyi duruyor. Kasa ile biraz daha uğraşmak lazım. Kasada farklı ahşap renkler ile chippingi zenginleştirmek çok daha güzel olacaktır. Kasadan yükleme boşaltma yapılırken özellikle kapak açıkken üstte kalan kısım ve kasa kenarı fazlaca yıpranır. Kapak kapalı olduğu için oralara hiç müdahale olmamış. O kısmı iyice yıpratmak gerek^_^ Sağlık sıkıntınıza rağmen çok başarılı. Acil şifalar dilerim^_^

bulut ellerine sağlık.tüm uygulamalar iyi olmuş ama bana göre biraz fazla olmuş gibi.modelin genelini değerlendirince biraz göz yoruyor gibi.kasaylada biraz ilgilenmen gerek yani kasadaki ahşap dokuyu canlandırman gerek

Çok teşekkürler.

Herkesin ortak noktası kasa sanırım. İşin tuhafı işin başında kasayı baya bir yıpratmıştım. Sonra fazla bulup üzerinden bir kaç kez daha geçip yıpranmayı azaltmıştım :) 

48542946566_c10c653de6_b.jpg

48542945356_d104097f37_o_d.jpg

Üstünden bir kaç defa geçtim :D 

Demekki hata yapmışım. Tekrar üstünden bir daha geçeyim. Baya bir eskitim. Kafamda gökay'ın yaptığı gibi zımpara var. Bir süredir arada kullanıyorum aslında. Belkide söker yeniden boyarım bana belli olmaz.

Kasanın İç tarafının çok fazla önemi yok aslında çok fazla doldurmayı düşünüyorum.

GVUST03A

GVGOB03A

Arkası bu ikisine benzer bir şekilde olmasını planlıyorum. Becerebilirsem tabi. Tatta belki bir bisiklet bile olabilir :) 

Değerli yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ediyorum. Bakalım ne yapabilirim... :D 

Arada birinin kafama vurup "bu ne len, şunu şöyle yap" diye adım adım göstermesini istemiyor değilim. :)  Düşünmek yoruyor insanı...

17 saat önce, ismet güralp yazdı:

İtici izleri için takılacaktım ama elinin ve maketin başına gelenlerden sonra önümüzdeki modellere bıraktım.. ??

Alttaki itici izleri dışında görmediğim başka itici izleri mi var? Varsa onlara da müdahale edeyim. Kasanın altındakiler ise onları açıkçası çok sallamadım. Çamur vs ile gizlemeyi düşünüyorum.

Öncelikle çok geçmiş olsun, konuyu yeni gördüm. Bence eskitmeler de güzel olmuş ellerinize sağlık. Sadece ton benzerliği konusuna bende katılıyorum. Bu aralar plastiğe ahşap dokusu vermeyi denediğim için kasanın ilk halini daha çok beğenmedim değil :) 

2 saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Kasanın İç tarafının çok fazla önemi yok aslında çok fazla doldurmayı düşünüyorum.

GVUST03A

GVGOB03A

İyi ya işte Bulut hocam tam antrenman yapmalık yer ahşap eskitmeyi için. Görünecek yerlere makul. Görünmeyecek yerlere allah ne verdiyse diye giriş:) Böylelikle neyi yapıp neyi yapmayacağını tecrübe edeceksin^_^ Ben görünmeyecek yerlerde hep bu şekilde kullanıyorum görünmeyen yerleri:D model üzerinde bu şekilde deneyimlermiş oluyoruz^_^

Elinize saglik. Uzun  soluklu bir proje anlaşılan ? konuyu kaçırmışım tek tek tüm iletileri okudum.

Emek çok ama tam içinize sinmeme durumu yaşıyorsunuz.  Yap, beğenmeme sonra tekrar yap ,tekrar değiştir...   

Bence işçiliğiniz çok güzel. Yakından çektiğiniz her parça boyaması, yıkaması, dökülmesiyle gayet iyi  . Amaaa uzaktan baktığınız da tek ana renkten dolayı bana monoton geldi.

Orjinali belliki böyledir fakat  bence kasa ile kupa farklı renk veya tonda olsa yada kasanın tahtaları ile demirleri eminim ki monotonluğu kırabilirdi.  

Gerçi kasaya bir dünya malzeme gelecek.  Onlar ile bu dedigimi de yakalayabilirsiniz . 

Tekrardan elinize kolunuza  sağlık .

Teşekkürler. 

Kupa ile kasa aynı renk olmalı ama dediğiniz gibi tonudur eskitmesidir o monotonluğu kırmaya çalışacağım. Umarım arada Modeli kırmam. Bu aralar habire bir yerlerini kırıyorum. Arkadaşların ve sizinde yönlendirmeniz doğrultusunda kasaya bir müdahale edileceği kesin.

Ben biraz gelgit akıllıyım. Bu ara aklımda acaba yeşil kamo çizgileri atsammı diye tilkiler dolaşmıyor değil. 

01

02

03

04

Emin değilim doğrusu. Şu aşamaya geldikten sonra gözüm de yemiyor doğrusu.

Beni biraz da bu modelin camosu cezbetmişti

_235c9b1051ef6b5aeb9db718d67bda55

Bakalım ne yapacağımı bende pek bilmiyorum. Gazımda kaçalı bir kaç ay oldu aslında :)