Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Mustafa Batukaan

1/72 | F-16C | REVELL | MUSTAFA BATUKAAN

Recommended Posts

Uzun bir aradan sonra tekrar merhabalar,

İlk maketimi, daha doğrusu hiç bir bilgi ve beceriye sahip olmadan yaptığım ilk maketimi 2018 yılı, yılbaşı tatilinde yapmıştım. yani okadarda kötü yapmışım ki fotosunu bile paylaşmıyorum :)

sonrasında da işlerin yoğunluğu, hala hiç bir ekipmana sahip olmamam vs. gibi sorunlardan dolayı da ikincisine niyet etmemiştim. Niyet etmedim ama evde ne zaman canım sıkılsa Youtube üzerinden de yüzlerce maket videosu izlemeyi montajın, boyamaların nasıl yapıldığını gözlemlemeyi de ihmal etmedim tabiki :)

Ancak, bu sene büyük marketlerden birinde 2019 yılbaşısı için alışveriş yaparken hediyelik eşyalar bölümünde REVELL'in Solu Türk modeline denk geldim ve uzun süre sonra ve aynı zamanlamaya gelmesine sebep ikinci maketimi satın alarak işe koyuldum :)

yukarda da bahsettiğim gibi hala hiç bir ekipmanım yoktu. elimde sadece Kutu içerisinden çıkan 4 adet boyacık bir yapıştırıcı ve bir adette fırça vardı. abu yüzden de bu maketinde diğerinden farklı olacağı yönünde de bende hiç umut yoktu :):):)

Kıssadan hisse 1 ocak öğleni kutuyu elime aldım ve yapmaya başladım. dedimya hani hiç umudum yok diye bu yüzden boyama yaparkende çok rastgele yaptım yani Solo Türk cizgisine pek uymadım :)

bu yüzden Serbest çalışma olarak adlandırdığım REVELL F16C maketimi beğenilerinize sunarım :)

bVk2Mb.jpg

P1nok5.jpg

0RlknZ.jpg

Nnl4Aa.jpg

lq3y1r.jpg

dv82bD.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 15.01.2019 at 10:33, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık.

İleride orjinaline uygun daha iyi modellerinizde bu eski arkadaşınızı unutmayın. Bunlar değeli anılar olacaktır :)

+1 Kesinlikle katılıyorum.

Keşke, bakkalda satılan sarı tüp uhu ile birleştirip:rolleyes:

Dekal kağıdını suda ayırmadan makasla keserek:o, direkt  boyanmamış gövdelerine yapıştırdığım:lol:

Airfix ,Matchbox maketlerim dursaydı diyorum bazen:).

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.