Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Furkan Açıkgöz

1/535 |Missouri |Revell |Furkan Açıkgöz

Recommended Posts

Revell 1 /535 Missouri

Revell 1 /535 Missouri

Revell 1 /535 Missouri

Revell 1/535 Missouri

Wooden decki verniği attıktan sonra nasıl kullanıldığını öğrendim. Bir sonrakinde yapmamam gereken deneyimler öğrendim.İlk kez wash yaptım. Ak interactive Naval serisini kullandım. Yanlış yaptığım birşeylerin olduğunu düşünüyorum.Pazartesi iş yerine gittiğimde de son kat verniği atacağım.Kalıpçı olduğum için işyerindeki kompresörün nimetlerinden faydalanıyorum. 😁😁😁. Yorumlarınıza çok ihtiyacım var şurası yanlış burası yanlış demekden çekinmeyin lütfen.

3 saat önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

Telefondan gördüğüm kadarıyla çapa rengi doğru gelmedi . Ayrıca akıntılar ölçek dışı. 

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çapa konusunda çok haklısınız dalgınlık. Akıntılar ölçek dışı derken ne demek istediğinizi anlamadım kusura bakmayın yeniyim biraz bu sebeple. 

5 saat önce, Furkan Açıkgöz yazdı:

Değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. Çapa konusunda çok haklısınız dalgınlık. Akıntılar ölçek dışı derken ne demek istediğinizi anlamadım kusura bakmayın yeniyim biraz bu sebeple. 

Eskitmeler gerçeğinin 535 te 1'ı boyutunda olmalı. Sizin akıntılar ise çok geniş olmuş. Çok daha kılcal akıntılar olmalı. Denizci arkadaslar daha ayrıntılı bilgiler verecektir ama öncesinde forumdaki örneklere bakmabiI tavsiye ederim . Elinize sağlık 

Eskitme konusunda tecrübeli olmasam da Nurtekin abinin dediklerine ben de katılıyorum , amerikan gemilerinde demir çıpası altın renginde oluyor ama geminin genel görünümüne göre çok temiz kalmış ki demir genelde dibe sürtündüğü için aşınma daha fazla oluyor , bir de bu gemiler bu kadar ağır akıntılı paslı olmuyor diye biliyorum ama güzel bitmiş ellerinize sağlık.

22 saat önce, Kubilay Boraoğlu yazdı:

Eskitme konusunda tecrübeli olmasam da Nurtekin abinin dediklerine ben de katılıyorum , amerikan gemilerinde demir çıpası altın renginde oluyor ama geminin genel görünümüne göre çok temiz kalmış ki demir genelde dibe sürtündüğü için aşınma daha fazla oluyor , bir de bu gemiler bu kadar ağır akıntılı paslı olmuyor diye biliyorum ama güzel bitmiş ellerinize sağlık.

Çok teşekkür ediyorum zaman ayırdığınız için.Yeni yeni öğrenerek ilerliyorum yorumlarınız çok önemli teşekkür ederim.Bir sonraki makette adım adım fotoğrafla ilerliyeceğim ki yanlışlarıma zamanında müdahele edebiliyim.

Akıntıları yaptıktan sonra direkt tam üstünden değil de, sağından solundan başlayarak White Spirit ile (Akıntıları enamel bir ürün ile yapıyorsunuz)  fırçayı aşağıya doğru çekerek inceltirseniz daha gerçekçi bir sonuç alırsınız. Unutmayın ki modelin üstünde 1mm lik bir akıntı gerçek araçta 53.5cm oluyor. Bu ölçekte tam bir oranlama yapmak zorsa da biraz daha ince yaparsanız daha güzel ve gerçekçi görünür. 

On 15.01.2019 at 18:04, Bulut Solmaz yazdı:

Akıntıları yaptıktan sonra direkt tam üstünden değil de, sağından solundan başlayarak White Spirit ile (Akıntıları enamel bir ürün ile yapıyorsunuz)  fırçayı aşağıya doğru çekerek inceltirseniz daha gerçekçi bir sonuç alırsınız. Unutmayın ki modelin üstünde 1mm lik bir akıntı gerçek araçta 53.5cm oluyor. Bu ölçekte tam bir oranlama yapmak zorsa da biraz daha ince yaparsanız daha güzel ve gerçekçi görünür

Çok açıklayıcı şekilde anlattınız. Teşekkür ederim yorumunuz için.