Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Bayram KOÇER

1/72 │M2 155mm GUN LONG TOM│Hasegawa│ Bayram KOÇER │ Yapım Aşaması

Recommended Posts

Selamlar,

Montajını geçen ay yaptığım kitimiz. Hasegawa'nın oyuncak diyeceğimiz derecede kötü bir kiti. Tekerlek ve özellikle jantlar tam bir oyuncak. Tekerleri henüz sabitlemedim başka bir kite kıyarsam değiştirebilirim belki. Başka bir markanın bu kiti yok sanırım. Neyse çok uzatmayayım. Montaj ve boyası tamamlandı. Dekaller eklendi parlak vernik atıp eskitme işlerine başlayacağım. Mühimmatlar, sandıklar vs. hepsi eskitilecek. Ufak bir zemin de sergileyeceğim.

20181222_234222

Zemin altlığı olarak bir peynir kutusu kapağı kullanacağım. Umarım reklama girmez:D

20190105_140305

Zemine henüz hiçbirşey sabitlenmedi. Taşlar vs. hepsi zeminle uyumlu olacak şekilde yapılacak. Zemin elden geçirelecek.

20190105_23115920190106_001628

Çatlaklar vs. elden geçecek.

20190106_00164720190106_005504(1)

Aslında zemini çamurlu falan yapacaktım ama bu hali hoşuma gitti gibi.. Bakalım duruma göre ilerleyeceğim. Keyifli modeller..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kolay gelsin. Sizin de belirttiğiniz çok iyi bir kit değil (ben bir tane hurdaya ayırdım :) ) ama siz iyi toparlamışsınız. 

Bu silahla gençliğinde çalışmış birisi olarak naçizane tavsiyem mühimmatları elden geçirmeniz olacak. Bu topun mühimmatı sandıklı değil, paletli olarak taşınıyor. Mühimmatın renkleri de genellikle zeytuni yeşil gövde ve alüminyum renkli tapa şeklinde oluyor. Fikir versin diye aşağıda bir foto paylaştım.

large6

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Kolay gelsin. Sizin de belirttiğiniz çok iyi bir kit değil (ben bir tane hurdaya ayırdım :) ) ama siz iyi toparlamışsınız. 

Bu silahla gençliğinde çalışmış birisi olarak naçizane tavsiyem mühimmatları elden geçirmeniz olacak. Bu topun mühimmatı sandıklı değil, paletli olarak taşınıyor. Mühimmatın renkleri de genellikle zeytuni yeşil gövde ve alüminyum renkli tapa şeklinde oluyor. Fikir versin diye aşağıda bir foto paylaştım.

large6

Uyarılar için çok teşekkür ederim Fatih abi. Afganistan görevi bittiği için sevindim. Tezgaha artık daha fazla geçecek olman ayrıca sevindirici:wub: 

41 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Fatih bitirici noktayı koymuş Bayram , başla bakalım adam etmeye 😁

Belliydi zaten senin pusuda yattığın abi:ph34r:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Elinize sağlık. Şehir dışında olduğumdan ancak cep telefonundan bakabiliyorum ama gördüğüm kadarıyla, gayet güzel olmuş. Bu zor ölçekte gayet güzel bir sonuca ulaşmışsınız.

Belki ağaca biraz müdahale edilebilir. Yine gerçek kuru ağaç yaprakları ölçeğe göre çok ufalanarak , saç spreyi ile ağaca uygulanabilir. En son atılacak Mat vernik de yaprakları iyice sabitler.  Kuru çorak bir ortam olduğundan yaprakların az olması yeterli olur Bence.

Tabi bu ölçeğin ustası Erhan hocam daha iyi bilir ama, bence bu güzel modele baya güzel bir estetik katacaktır.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Bulut Solmaz yazdı:

Elinize sağlık. Şehir dışında olduğumdan ancak cep telefonundan bakabiliyorum ama gördüğüm kadarıyla, gayet güzel olmuş. Bu zor ölçekte gayet güzel bir sonuca ulaşmışsınız.

Belki ağaca biraz müdahale edilebilir. Yine gerçek kuru ağaç yaprakları ölçeğe göre çok ufalanarak , saç spreyi ile ağaca uygulanabilir. En son atılacak Mat vernik de yaprakları iyice sabitler.  Kuru çorak bir ortam olduğundan yaprakların az olması yeterli olur Bence.

Tabi bu ölçeğin ustası Erhan hocam daha iyi bilir ama, bence bu güzel modele baya güzel bir estetik katacaktır.

Çok teşekkür ederim Bulut hocam. 72 ölçekte yaprak işi biraz tehlikeli:) Bu sebeple hiç bulaşmak istemiyorum. Yine de değerli önerileriniz için teşekkür ederim.

39 dakika önce, Erhan Atalay yazdı:

Ağaç berbat yahu ben bakarken görmezden geliyorum o dal parçasını 😁😁

Akşam eve gidince biraz ağaç keseyim ben:D Yoksa o ağaç başıma iş açacak:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.