Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Sign in to follow this  
Gökay Yalçın

TANKmödeller Volume 1 Satışa çıktı !

Recommended Posts

Kapak.jpg

Murat Özgül' ün içerik olarak 48 ölçek askeri kara araçlarının yer aldığı ilk kitabı satışa sunuldu.

“I Love 48” TankMödeller serisinin ilk kitabı. Altı dünyaca tanınmış modelcinin altı farklı kamuflaj ile
boyadığı 1/48 ölçek tank modellerini içeriyor. Kitabın içinde altı ayrı makale içinde 200’den fazla
yapım fotoğrafı mevcut. Her makale adım adım fotoğraflar ile birlikte tank modellerinin nasıl
boyanıp eskitileceğini gösteriyor. Bu yapım fotoğraflarından yararlanarak kendi tank modelinizi
boyayıp, eskitebilirsiniz.

Dili: İngilizce
Boyutu: 210x270mm
Sayfa sayısı: 88
İç Safyalar: 135 gr mat kuşe, diopersiyon lâklı
Kapak: 350 gr mat kuşe, mat selefonlu karton kapak
Cilt: Amerikan cilt
Yazarlar: Domingo Hérnandez, José Luis López Ruiz, Luciano Rodriguez, Michael Rinaldi, Pat
Johnston ve Sven Frisch
Kitap içeriği: 6 farklı kamuflaj boyaması ve 200’den fazla adım adım boyama ve/veya eskitme
fotoğrafı

HobiMentorShop_Banner.jpg

Arka Kapak.jpg

TankModeller-Domin 01.jpgTankModeller-Domin 02.jpgTankModeller-Jose 01.jpgTankModeller-Jose 02.jpgTankModeller-Lu 01.jpgTankModeller-Lu 02.jpgTankModeller-Mike 01.jpgTankModeller-Mike 02.jpgTankModeller-Pat 01.jpgTankModeller-Pat 02.jpgTankModeller-Sven 01.jpgTankModeller-Sven 02.jpg

Hobimodels satışa cuma günü çıkarıyor. 
Ayrıca İdefix'te de satılacak... D&R ve Remzi kitapevi gibi yerlerde...

5 dakika önce, Bulut Solmaz yazdı:

Offf Özellikle Churchill'e hasta oldum. Keşke böyle Türkçe kaynaklar da olsa. Fiyatı konusunda bir bilgi var mı?

Bence yurtiçi talep olursa Türkçe olarakta yayınlanacaktır.

Ön sipariş fiyatı 17 Eur yaklaşık 100 TL gibi normal satış fiyatını Cuma günü göreceğiz heralde.

36 dakika önce, Nurtekin Taşkurt yazdı:

İnternetin bu kadar yoğun kullanıldığı bir zamanda kitaplara pek ilgi olmuyor ne yazık ki. Türkçe bir kaynak olursa bende temin etmek isterim

Yurtdışında durum bizim ülkemizden farklı, basılı yayınlar hala büyük ilgi görüyor ve modelci sayısı bizim ülkemizden kat ve kat fazla.

Ben bu yayının Türkçe olarak çıkmasını elbette çok isterdim ama staretejik bir hata olurdu. İki dilde çıkarmak hem maliyeti artıracağı için böyle bir karar alınmış olmasını anlayabiliyorum.

Yurtdışında Mig ve Ak yayınları olsun bir çok ta modelcilik dergisi var. Türkiye`de böyle bir yayın 2. Sayısını bile göremez maalesef.

Eski kafalıyım valla. Kaliteli basılmış bir dergiyi çok daha fazla tercih ederim. Yukarıdaki resimlere baktığım kadarıyla da gerçekten kaliteli bir dergi. Tabi bu talebinde bu yönde olacağı anlamına gelmiyor. Bir çok kişi hakikaten dijital ortamı tercih ediyor. Yurt dışında da basılı dergilerin satış rakamları çok azalmış durumda. Eskiye oranla düşüşten bahsediyorum tabi. Yoksa hem nitelik hem nicelik hemde satış sayıları hayli fazla.

Bu dergiyi almayı çok isterdim ama yukarıda yazdığım gibi iş maliyete takılıp kalıyor. Gökay beyin dediği gibi böyle bir dergi Türkiye'de cebinden zararını karşılamazsa 2. sayıyı göremez. Amatör ruhla da bu kalitede bir dergi basılamaz. Özellikle bu fiyatla :( Avrupalı için 17 euro normal olabilir, ama bana 100tl çok fazla.

Kitap fiyatları ile karşılaştırılacak olursa elbette pahalı, bu tür yayınlar için dağıtım ve basım için sponsor veya yayınevi desteğiyle yapılırsa daha makul fiyatlarla satılabilir, Murat beyin kişisel gayreti ve finansmanı ile anca bu kadar oluyor demek ki, ben bu tür girişimlerin artmasını ve yeterli destekle modelcilik içinde özendirici olacağını düşünüyorum.

On 05.01.2019 at 16:36, Bulut Solmaz yazdı:

Eski kafalıyım valla. Kaliteli basılmış bir dergiyi çok daha fazla tercih ederim. Yukarıdaki resimlere baktığım kadarıyla da gerçekten kaliteli bir dergi. Tabi bu talebinde bu yönde olacağı anlamına gelmiyor. Bir çok kişi hakikaten dijital ortamı tercih ediyor. Yurt dışında da basılı dergilerin satış rakamları çok azalmış durumda. Eskiye oranla düşüşten bahsediyorum tabi. Yoksa hem nitelik hem nicelik hemde satış sayıları hayli fazla.

Bu dergiyi almayı çok isterdim ama yukarıda yazdığım gibi iş maliyete takılıp kalıyor. Gökay beyin dediği gibi böyle bir dergi Türkiye'de cebinden zararını karşılamazsa 2. sayıyı göremez. Amatör ruhla da bu kalitede bir dergi basılamaz. Özellikle bu fiyatla :( Avrupalı için 17 euro normal olabilir, ama bana 100tl çok fazla.

Bende katılıyorum. Yurtdışında bu sektörde çok talep var. Ancak ülkemiz ekonomisi maalesef buna müsaade etmiyor . Keşke Türkçe çıkan düzenli bir dergi olsa. İnternet kaynakları çok güzel ama basılı bir dergiyi tercih ederim bende.  

Bu arada ücret 100 TL  değil  125 TL :( 

24 dakika önce, Evren İmgel yazdı:

Bende katılıyorum. Yurtdışında bu sektörde çok talep var. Ancak ülkemiz ekonomisi maalesef buna müsaade etmiyor . Keşke Türkçe çıkan düzenli bir dergi olsa. İnternet kaynakları çok güzel ama basılı bir dergiyi tercih ederim bende.  

Bu arada ücret 100 TL  değil  125 TL :( 

İnternet'te çok hızlı bir şekilde bilgiye ulaşıyorsun ama o sonra yok oluyor, örneğin facebook'ta ki modeller beğen geç oluyor 2 dakika sonra aklında bile kalmıyor.

Bende PlasticBattle dergisinin 2. sayısı var hala bir çok tekniği uygulamadan önce ona bakıyorum.

1.jpg

Çok güzel bir girişimdi maddi sıkıntılardan dolayı 2. sayıdan sonrası çıkmadı.

Yine 10. Plastic Battle yarışmasında dağıtılan 10. yıl anı sayısı ise ZMA yapacaklar için harika bir kaynak.

2.jpg

Basılı yayın farklı bir haz bence, umarım Türkiye 'de modelcilik yaygın bir hobi olur bizde basılı yayınlara kavuşuruz.

Bence;

2 Hafta önce Mig Jimenez'in sitesinde satılan  6 Kitaplık  SAVAŞ UÇAKLARI MODEL TEKNİKLERİ ANSİKLOPEDİ serisini aldım. Başlangıçtan finale kadar tüm teknikleri içermekte. 

Bana kalırsa, elimin altında bulunan mükemmel bir bilgi deposu ve neredeyse her akşam işten geldiğimde zevkle incelediğim bir dergi. Her bir kitap ortalama 150-200 sayfa civarında.  Bir çok farklı teknikler içeriyor şimdiden faydasını görmeye başladım diyebilirim.  

Kısaca bu satılan kitap için konuşmak gerekiyorsa belirli bir oranda bilgi içerdiğini düşünüyorum.  88 sayfadan oluştuğu için, o hayal edilen tüm bilgilere yer vermesi zaten imkansız. Kitap alınması gerektiğini düşünüyorsanız bir miktar bütçe ayrılıp Ansiklopedi alınıp bilgi için yatırım yapılabilir.  

Elbette karar yine bizim :) 

Bol modelli günler dilerim.