Jump to content
  • Sky
  • Blueberry
  • Slate
  • Blackcurrant
  • Watermelon
  • Strawberry
  • Orange
  • Banana
  • Apple
  • Emerald
  • Chocolate
  • Charcoal
Efe Evren

1/35 |Suriye Projesi| Meng-AFV Club | Efe Evren

Recommended Posts

8 saat önce, Kahraman Ege Ceri yazdı:

Muhteşem...Tek başına bile harika proje bitince hayal edemiyorum 👌

Teşekkür ederim Kahraman Bey, 

ZMA'da problem çıktı bakalım nasıl çözücez.

55 dakika önce, Mustafa Çağrı yazdı:

Efe bey elinize sağlık gerçekten modeller çok güzel. Mesajları okurken dikkatimi çekti “kırtasiye ürünleri kullanıyorum” demişsiniz. Özellikle boya olarak kırtasiye markalarından önerebileceğiniz, kullanımında sorun yaşamadığınız ürünler var mı? (Saydıgınız markalarla kırtasiye ürünleri arasında çok ciddi fiyat farkı var😉)

Teşekkür ederim Mustafa Bey, 

Bana göre dünyadaki en büyük saçmalıklardan biri model firmalarının ürettiği boya ve eskitme ürünlerine para vermek.

Hobi malzemeleri satan kırtasiyelerden elde edebileceğiniz boyama için Rich marka akrilik boyalar, eskitme için ise toz pasteller ve kokusuz terebentin işinizi fazlasıyla görecektir.

Rich markasını yıllardır kullanıyorum, oldukça kaliteli, uygun fiyatlı, kokusuz ve suyla kolayca inceltilip uygulanabilen bir marka. Toz pastel ve terebentin ise eskitme konusundaki temel eskitme malzemelerim, tabi bu eskitme malzemelerinin yanı sıra eskitmenin tipine göre (aşırı çamurlu veya tozlu) kahve, gerçek toprak gibi doğal malzemeleri ağaç tutkalı ile karıştırıp uyguladigim oluyor.

Dilediğiniz konu hakkında özel mesaj ile de yardımcı olabilirim.

Gayet zevkle takip ediyordum ama siz ilerlemeyi "Hızlı Resim" ile paylaşmaya başlayınca resimleri görememeye başladım :( 

Aynı problem Afganistan'da da vardı ama oradaki SSden kaynaklanıyor zannediyordum ama gördüğüm kadarıyla Kırgızistan'da da aynı problem devam ediyor. Bu problemin çözümü ile bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim :)

Kolay gelsin :)

36 dakika önce, Fatih Taş yazdı:

Gayet zevkle takip ediyordum ama siz ilerlemeyi "Hızlı Resim" ile paylaşmaya başlayınca resimleri görememeye başladım :( 

Aynı problem Afganistan'da da vardı ama oradaki SSden kaynaklanıyor zannediyordum ama gördüğüm kadarıyla Kırgızistan'da da aynı problem devam ediyor. Bu problemin çözümü ile bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim :)

Kolay gelsin :)

Fatih Bey merhabalar,

Photobucket'e resim yüklemek işkence halini alınca kolayına kaçıp böyle bir yönteme başvurdum. Başka bir fotoğraf yükleme sitesi bulmam gerekecek galiba, tavsiye edebileceğiniz herhangi bir site var mı ? 

Teşekkür ederim.

10 dakika önce, Efe Evren yazdı:

Fatih Bey merhabalar,

Photobucket'e resim yüklemek işkence halini alınca kolayına kaçıp böyle bir yönteme başvurdum. Başka bir fotoğraf yükleme sitesi bulmam gerekecek galiba, tavsiye edebileceğiniz herhangi bir site var mı ? 

Teşekkür ederim.

Efe, www.flickr.com kullanabilirsin.

Hızlıresim.com' da zamanla linkler silinebiliyor veya değişebiliyor.

5 saat önce, Fatih Taş yazdı:

Var olana çözüm olmak açısından, VPN kullanmayı deneyin üstat. Önce Telefonda ücretsiz VPN programları ile deneyin. Çözüm olursa PC için bir VPN servisi ve programı çare olabilir. 

Gökay bey'in dediği gibi HızlıResim pek güvenilir bir site değil. Bir çalışıp bir çalışmıyor. Bazen foroları siliyor. 

Sağolsun Michael Shackleton Bey, modelimi Armorama üzerinden görüp beğenmiş ve kendi web sayfasında (kendisi, kurduğu sitenin de adından anlaşılacağı üzere acayip bir Leopard hayranı) bir başlık altında paylaşmış. Bu linkten inceleyebilirsiniz.

http://leopardclub.ca/ReadersModels/Efe_Evren/

3 saat önce, Viktor Gorelov yazdı:

Ellerinize sağlık.
Aynı ama "Hobby Boss"'tan yapacağım. Senin işini kullandım

Teşekkür ederim Viktor Bey,

Hobbyboss kiti özellikle palet kalitesi açısından biraz sıkıntılı,

Bronco'nun Leopard 2 palet seti ile değiştirmenizi tavsiye ederim.

Onun dışında, eğer Türk Ordusu'na ait bir Leopard yapmak istiyorsanız, elimdeki referans resimleri, yardımcı olması açısından sizinle paylaşabilirim.